Top Baneris

VGTU – kelių studijų krypčių lyderis tarp Baltijos šalių universitetų

2016 kovo 23 d.
vgtu.lt nuotr.
vgtu.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Tarptautinis universitetų reitingas „QS World University Rankings by Subject“ jau šeštą kartą įvertino aukštąsias mokyklas skirtingose studijų kryptyse. VGTU, kaip ir praėjusiais metais, pripažintas geriausiu Baltijos šalių universitetu statybos inžinerijos ir statinių konstrukcijų (Engineering – Civil & Structural) kryptyse bei užima 101–150 vietą pasauliniame reitinge. Tai –aukščiausias pasiekimas Lietuvoje.

Į šį reitingą pateko tik du Lietuvos universitetai – Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ir Vilniaus universitetas (VU). VU fizikos ir astronomijos (Physics & Astronomy) srityse dalijasi 301–400 vietas.

Praėjusiais metais VGTU geriausias pripažintas architektūros bei statybos inžinerijos ir statinių konstrukcijos srityse ir užėmė 101–150 vietą pasauliniame reitinge. Anksčiau dėl mažesnių šio reitingo imčių nė viena Lietuvos aukštoji mokykla į jį nepateko.

„Antrus metus iš eilės užimama aukšta mūsų universiteto vieta yra nuoseklaus darbo rezultatas ir puikus jo įvertinimas. Statybos inžinerija ir statinių konstrukcijos – viena iš prioritetinių VGTU mokslinių tyrimų sričių, kurioje jau senokai pirmaujame Baltijos šalyse. Kuo toliau, tuo labiau siekiame ne tik įtvirtinti regiono lyderio vardą, bet kartu ir kopiame į pasaulinį elitą“, – sakė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

Šiais metais reitinge „QS World University Rankings by Subject“ buvo vertinamos 42 studijų kryptys, t. y., šešiomis kryptimis (antropologija, archeologija, mineralų ir kalnų pramonė, slaugymas, vaizduojamasis menas, socialinė politika ir administravimas) daugiau nei pernai metais. Iš viso šiame reitinge įvertinta daugiau nei 4226 universitetai, tačiau tarp geriausiųjų pateko tik 945 aukštojo mokslo institucijos.

Aukštosios mokyklos buvo vertinamos pagal šiuos kriterijus: reputaciją tarp akademikų (50 proc.) ir darbdavių (30 proc.) bei publikacijų citavimo rodiklius (20 proc.). Reitingas studijų kryptis vertina skirtingai dėl jų specifikos. Sakykime, publikacijų skaičius ir citavimo rodikliai yra gerokai aukštesni gyvybės ir gamtos mokslų kryptyse nei socialinių, menų ar humanitarinių mokslų kryptyse. Panašiai yra ir su darbdavių atsiliepimais – jie skirtingai vertina ekonomikos bei filosofijos absolventus ir t.t.

Vertėtų atkreipti dėmesį į tai, jog reitingas „QS World University Rankings by Subject“, priešingai nei kai kurie kiti, neatsižvelgia į pačių aukštųjų mokyklų teikiamus duomenis, o tai leidžia objektyviau lyginti universitetus bei programas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video