Top Baneris

Interjero dizaino taisyklės, kurios padės sukurti harmoningą ir estetišką erdvę

2024 balandžio 30 d.
Screenshot 2024 04 29 185900
„Pinterest“ nuotraukos
Pasidalykite straipsniu

Architektė Ernesta Andrė

Nuolat kintanti dizaino industrija siūlo daugybę interjero idėjų ir tendencijų, tarp kurių labai nesunku pasiklysti. Nuo ko pradėti projektuoti savo namų interjerą? Kokie dizaino principai yra svarbūs? Šiame straipsnyje išskyriau 9 taisykles, kurios gali būti pritaikomos įvairioms erdvėms ir kurios tikrai padės projektuojant naujus namus.

Nepaisant to, ar esate profesionalus dizaineris, ar tiesiog norite patys suprojektuoti savo namus, svarbu suprasti pagrindines interjero dizaino taisykles, kurios padės sukurti patrauklią ir komfortišką aplinką. Taigi, nuo ko pradėti, norint sukurti harmoningą ir estetišką interjerą:

1. Apibrėžkite savo interjero stilių

interjero taisykles

Pasirinkite interjero stilių, kuris labiausiai atspindi jūsų asmenybę ir poreikius. Tai gali būti ramus minimalistinis, šiuolaikiškas, puošnus klasikinis, japandi ar bet kuris kitas stilius. Apie interjero stilius pasakojau šiame straipsnyje. Pravartu būtų išsisaugoti patinkančių interjerų pavyzdžių, arba pasidaryti idėjinį koliažą (angl. „moodboard“). 

2. Išanalizuokite patalpų erdves

Atkreipkite dėmesį į erdvės dydį ir proporcingai pasirinkite baldus. Mažoje erdvėje galite pasirinkti „lengvesnius“ ir nedidelių gabaritų baldus, kad erdvė atrodytų atviresnė. Didelėse patalpose tiks masyvesni, puošnesni baldai, kurie perteiks erdvės prabangą. Kambario ir jo baldų proporcijos yra bene svarbiausias dalykas projektuojant namų interjerą. Išlaikykite proporcijas, kad visi interjero elementai būtų subalansuoti ir harmoningi.

3. Interjerą planuokite funkcionaliai 

Apgalvokite, kaip norite išnaudoti kiekvieną erdvę ir kokie baldai ten turėtų stovėti. Kaip atrodys svetainė, valgomasis, kiek spintelių tilps virtuvėje. Baldus tikslingiausia plane susidėlioti pagal realų mastelį, tik taip matysite, kiek lieka vietos praėjimams ir kokio dydžio baldai turėtų stovėti kiekvienoje patalpoje. Suplanuokite erdves taip, kad jos būtų ne tik gražios, bet ir funkcionalios. 

buto interjeras 2

4. Šviesos svarba interjere

Apšvietimas yra vienas svarbiausių interjero dizaino elementų. Būtinai išnaudokite natūralią dienos šviesą, o tinkamai išdėlioti šviestuvai gali sukurti jaukesnę kambario atmosferą. Vietoj centrinio pakabinamo šviestuvo patalpą apšvieskite perimetru, panaudodami LED juostą. Ant sienų pakabinkite kelis sieninius šviestuvus foniniam apšvietimui, o tamsiausiame svetainės kampe pastatykite toršerą. 

5. Susipažinkite su spalvų teorija

Išmokite pagrindinius spalvų derinimo principus ir taikykite juos savo interjere. Spalvos gali pakeisti ne tik patalpos išvaizdą, bet ir veikti žmonių jausmus bei elgesį. Šiltos spalvos – geltona ir oranžinė – paprastai sukuria šilumos ir energijos jausmą, o šaltos – mėlyna ir žalia – skatina atsipalaidavimą ir ramybę. Norėdami sukurti erdvumo jausmą interjere, naudokite šviesias, šalto atspalvio spalvas. Daugiau apie tai.

6. Pasirinkite tinkamus ir kokybiškus baldus

Pasirinkite baldus, kurie ne tik atitinka jūsų pasirinktą interjero stilių, yra kokybiški, bet kartu ir atspindi poreikius. Jeigu turite daug daiktų, reikėtų pasirinkti uždaras lentynas ir talpesnes spintas, o jei norite eksponuoti meno dirbinius, labiau tiks atviros lentynos. Ne mažiau svarbi ir baldų kokybė. Tai investicija į jūsų erdvę, todėl svarbu rinktis kokybiškus ir ilgaamžius baldus, kurie tarnaus ilgą laiką ir išliks nepakitę.

7. Sukurkite akcentus

buto interjeras

Savo namų erdvėse sukurkite vizualius akcentus, kurie pritrauktų dėmesį ir praturtintų interjerą. Tai gali būti ryškios spalvos siena, didelis paveikslas ar išskirtinis kavos staliukas, eklektiškai išryškėjantis namų interjere. Šiuos elementus turėtų būti nesudėtinga vėliau pakeisti, tad nebijokite rinktis ryškesnių spalvų ar įmantresnio dizaino dekoro. Galite eksperimentuoti su įvairiais dekoro elementais: nuo kilimų ir pagalvėlių iki meno kūrinių, vazų ar dekoratyvinių šviestuvų. Augalai taip pat gali būti puikus dekoras, tik svarbu neperkrauti erdvės.

8. Vizualiai sujunkite erdves

Užtikrinkite, kad kiekviena patalpa būtų vizualiai susijusi su kitomis – rinkitės tą patį interjero stilių, panašias spalvas bei tekstūras. Pavyzdžiui, galite pasirinkti tam tikras spalvas arba tekstūras ir juos pakartoti arba pritaikyti įvairiuose interjero elementuose, tokiuose kaip baldai, kilimai, pagalvėlės ir dekoratyviniai elementai. Taip sukursite visumos jausmą savo namuose.

9. Būkite kūrybingi kurdami interjerą

buto interjeras 3

Nors yra begalės interjero dizaino taisyklių, nesibaiminkite eksperimentuoti ir pritaikyti dizainą pagal savo asmeninius poreikius. Apsupkite save daiktais, kurie jus įkvepia ir sukuria jaukumo jausmą. Nepasiduokite masinio dizaino tendencijoms. Rinkitės elementus, kurie atspindėtų jūsų individualumą ir skonį. Suteikite namams charakterio ir unikalumo.

Savų namų interjero projektavimas gali būti malonus kūrybinis procesas, kuriame suderinus funkcionalumą, estetiką ir suteikus individualių akcentų, galima sukurti harmoningą ir patrauklią erdvę. Svarbiausia, kad jūsų namai būtų ne tik gražūs, bet ir patogūs jums bei jūsų šeimai. 

Architektė
Ernesta Andrė
Tel. +370 672 36 883

info@ernestaandre.lt
www.ernestaandre.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video