Istorija

„Statyba ir architektūra“‎‎ – seniausias Lietuvoje žurnalas apie statybą, architektūrą, interjerą ir kitas susijusias aktualijas. Žurnalo istorija prasidėjo tarpukario pradžioje, kuomet 1922-aisiais metais Kaune buvo išleistas mėnesinis Vidaus reikalų ministerijos Lietuvos atstatymo komisariato leidinys „Statybos menas ir technika“.

Dabartiniu pavadinimu leidžiamas nuo 1957 m. Pirmieji du numeriai išėjo pavadinimu „Techninis biuletenis“, nuo trečiojo numerio vadinasi „Statyba ir architektūra“.

Leidinys iki 1990 m. ketvirtojo numerio buvo leidžiamas kaip Valstybinio statybos reikalų komiteto, Statybos ir statybinių medžiagų pramonės darbininkų profsąjungos Lietuvos respublikinio komiteto ir Lietuvos architektų sąjungos mėnesinis mokslinis-teorinis ir techninis leidinys. Vėliau žurnalą leido anksčiau veikusi Statybos ir urbanistikos ministerija, nuo 1994 m. – žurnalo redakcija išaikoma privačiomis lėšomis.

 

1 1922
1922 m. sausio mėn. „Statybos menas ir technika“ numeris.

 

Šių laikų „Statyba ir architektūra“ žurnalas neapsiriboja vien spausdintiniu leidiniu. Pasitelkiant šiuolaikines technologijas, savo skaitytojus pasiekiame, kad ir kur jie bebūtų.

Tuo pačiu pavadinimu veikiančiame portale SA.lt ir soc. tinkluose skelbiame naujausias aktualijas iš statybos, architektūros, paveldo, nekilnojamojo turto sričių, pažindiname su įdomiausiais lietuvių bei užsienio interjerų dizainerių, architektų darbais. Taip pat kasmet organizuojami renginiai savo sričių profesionalams – architektams, statytojams ir inžinieriams.

„Statyba ir architektūra“ žurnalistų komanda kviečia gvildenti visuomenėje diskutuojamas urbanistines temas ir siekia operatyviai supažindinti visuomenę su Lietuvos bei užsienio miestų pokyčiais.

 

2020
2020 m. sausio mėn. „Statyba ir architektūra“ numeris.

 

 


statyba ir architektura

Ilgiausiai Lietuvoje leidžiamas statybos ir architektūros raidos metraštininkas, žurnalas „Statyba ir architektūra“ 2022 metais minės statybų ir architektūros temoms skirtos periodinės žurnalistikos šimto metų istorijos jubiliejų.

Puslapyje sa.lt/100 leisimės į amžių trunkančią Lietuvos statymo istoriją.


Pradėti

Partneriai:

SA100