Architektė Ernesta Andrė
Jei kada nors teko domėtis ar kurti savo namų interjerą, tikriausiai susidūrėte su interjero dizaino stilių gausa. Nuo minimalistinių linijų ir neutralių spalvų skandinaviško interjero iki prabangaus ir išraiškingai dekoruoto art deco. Šis sąrašas kasmet vis ilgėja, stiliai nuolat keičiasi ir tobulėja, atsiranda skirtingų stilių deriniai. Kiekvienas stilius ne tik atspindi tam tikrą laikotarpį ar kultūrą, bet ir suteikia galimybę išreikšti asmeninį išskirtinumą per savo namų interjerą. Interjero dizainas tampa individualaus gyvenimo meno forma.
Interjero dizainas jungia daugybę skirtingų stilistikų, kurios atsirado skirtingais laikotarpiais, veikiant kultūroms arba tiesiog kaip individualių dizainerių kūriniai. Svarbu žinoti, kad interjere gali būti derinami du ar net trys interjero stiliai, tad įsirengiant naujus namus nebūtina apsiriboti tik vienu. Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius aštuonių interjero dizaino stilių aspektus, atskleisdami jų išskirtinumą, savybes ir pagrindinius bruožus.
Minimalistinis interjero dizaino stilius
Šiuo stiliumi įrengtus būstus atpažinti nesunku. Minimalistinė erdvė yra tuščia, švari, baldų nedaug, jie dažniausiai labai funkcionalūs, įmontuoti ar paslėpti. Kiekvienas daiktas atlieka konkrečią funkciją, nėra nieko nereikalingo. Vyrauja juoda ir balta spalvos bei jų atspalviai. Apdailos medžiagos dažniausiai neutralios. Dekoras labai rafinuotas ir subtilus. Tekstūros gali būti derinamos skirtingos, tačiau išlaikoma tapati spalvų paletė.
Modernus (šiuolaikiškas) interjero stilius
Modernus interjero dizainas pasižymi geometrinių formų gausa. Erdvės estetiškos, aiškiai suplanuotos. Dominuoja panašios spalvos, kaip ir minimalizmo interjere – juoda ir balta, tačiau erdvės papildomos keliomis akcentinėmis spalvomis. Apdailoje naudojama daug metalo, stiklo, natūralių medžiagų. Šiam stiliui būdingas raštų, spalvų ir tekstūrų vienodumas bei atkartojimas interjere. Mažos raštuotos plytelės, geometrinių formų tapetai ar nestandartinių formų dekoro elementai – tai modernumo elementai.
Skandinaviškas interjeras
Jei norite jaukaus, lengvo ir šilto interjero – rinkitės skandinavišką dizainą. Čia gausu medžio elementų, natūralių medžiagų, vyrauja šviesios spalvos ir funkcionalumas. Sienos dažniausiai dažomos baltai, o neutralių spalvų baldai ir šviesi mediena sukuria tobulai jaukią atmosferą. Gausiai naudojami ir tarpusavyje sluoksniuojami audiniai ir įvairios tekstūros, tačiau viskas – neutralių, pastelinių atspalvių. Didelis dėmesys skiriamas dekorui, vertinami rankų darbo baldai ir meno dirbiniai. Naudojama oda, kailiai, įvairūs kilimai. Minkšti baldai yra neatsiejama šio interjero dalis, suteikianti namams dar didesnį komforto ir šilumos jausmą.
Ekletiško interjero stiliaus namai
Idealus eklektiškas interjeras – tai balansas tarp prislopintų ir ryškių spalvų, seno ir naujo, raštuoto ir lygaus, blizgaus ir matinio. Tačiau derinant šiuos priešpriešinius elementus siekiama sukurti ne chaotišką, bet harmoningą interjerą. Tai stilius drąsiems, jame gausu ryškių spalvų, skirtingų baldų bei dekoro. Šis interjero stilius leidžia sujungti iš pirmo žvilgsnio nelabai derančius elementus vienoje erdvėje.
Klasikinis interjeras
Klasikinis interjeras dažnai yra apibrėžiamas kaip elegantiškas ir prabangus, alsuojantis tobula estetika. Šiuo stiliumi įrengtuose būstuose dažnai naudojami aukštos kokybės baldai ir apdailos medžiagos, natūralus akmuo. Išplanavime pabrėžiama simetrija, tiesios ir aiškios linijos. Naudojami dekoratyvūs sienų ir lubų lipdiniai. Klasikinis interjero stilius šiais laikas dažnai derinamas su visais aukščiau paminėtais interjero stiliais: minimalizmu, moderniu, skandinavišku, eklektišku.
Japandi stilius namų interjere
Tai minimalistinis ir žemiškas interjero dizaino stilius, skandinavų hygge ir japonų wabi-sabi filosofijų derinys. Japandi stilistika akcentuoja tvarumą ir ekologiją, naudojamos natūralios neapdirbtos medžiagos: medis, linas, molis. Norima į namus įnešti kuo daugiau gamtos elementų, todėl japandi stiliaus interjeruose netrūksta augalų. Rankų darbo baldai, organiškos formos ir žemės atspalviai – tai japandi interjeras.
Art deco interjero namai
Interjero stilius, kilęs iš Prancūzijos, yra subtilios prabangos ir klasikos elementų derinys. Art deco paletėje matysite daug ryškių ir kontrastuojančių spalvų: raudona, turkio, mėlyna, geltona ir žalia. Interjeras gausiai dekoruojamas veidrodžiais, blizgiais metalais. Grindims dažniausiai naudojamas chevron ir eglutės rašto parketas, įvairių geometrinių formų plytelės, zigzagai. Dideli, blizgūs sietynai taip pat yra art deco skiriamasis bruožas.
Šiuolaikinis maksimalizmas
Šiuolaikinis maksimalizmo stilius skatina jungti ir derinti ryškius, akį traukiančius, spalvingus elementus moderniame interjero dizaine, taip sukuriant nuotaiką pakeliančią, bet kartu ir harmoningą erdvę. Šiam interjero stiliui būdingos sodrios spalvos ir dekoratyvūs baldai, skirtingų raštų ir medžiagų sluoksniavimas bei derinimas tarpusavyje. Skaitykite apie tai plačiau.
—
Architektė
Ernesta Andrė
Tel. +370 672 36 883