Top Baneris

8 populiarūs interjero dizaino stiliai. Kurį pasirinkti?

2024 vasario 7 d.
populiariausi interjero stiliai
Pasidalykite straipsniu

Architektė Ernesta Andrė

Jei kada nors teko domėtis ar kurti savo namų interjerą, tikriausiai susidūrėte su interjero dizaino stilių gausa. Nuo minimalistinių linijų ir neutralių spalvų skandinaviško interjero iki prabangaus ir išraiškingai dekoruoto art deco. Šis sąrašas kasmet vis ilgėja, stiliai nuolat keičiasi ir tobulėja, atsiranda skirtingų stilių deriniai. Kiekvienas stilius ne tik atspindi tam tikrą laikotarpį ar kultūrą, bet ir suteikia galimybę išreikšti asmeninį išskirtinumą per savo namų interjerą. Interjero dizainas tampa individualaus gyvenimo meno forma.

Interjero dizainas jungia daugybę skirtingų stilistikų, kurios atsirado skirtingais laikotarpiais, veikiant kultūroms arba tiesiog kaip individualių dizainerių kūriniai. Svarbu žinoti, kad interjere gali būti derinami du ar net trys interjero stiliai, tad įsirengiant naujus namus nebūtina apsiriboti tik vienu. Šiame straipsnyje aptarsime svarbiausius aštuonių interjero dizaino stilių aspektus, atskleisdami jų išskirtinumą, savybes ir pagrindinius bruožus.  

Minimalistinis interjero dizaino stilius

Šiuo stiliumi įrengtus būstus atpažinti nesunku. Minimalistinė erdvė yra tuščia, švari, baldų nedaug, jie dažniausiai labai funkcionalūs, įmontuoti ar paslėpti. Kiekvienas daiktas atlieka konkrečią funkciją, nėra nieko nereikalingo. Vyrauja juoda ir balta spalvos bei jų atspalviai. Apdailos medžiagos dažniausiai neutralios. Dekoras labai rafinuotas ir subtilus. Tekstūros gali būti derinamos skirtingos, tačiau išlaikoma tapati spalvų paletė.

Tons of Tiles Collections Walls and Floors

Modernus (šiuolaikiškas) interjero stilius

Modernus interjero dizainas pasižymi geometrinių formų gausa. Erdvės estetiškos, aiškiai suplanuotos. Dominuoja panašios spalvos, kaip ir minimalizmo interjere – juoda ir balta, tačiau erdvės papildomos keliomis akcentinėmis spalvomis. Apdailoje naudojama daug metalo, stiklo, natūralių medžiagų. Šiam stiliui būdingas raštų, spalvų ir tekstūrų vienodumas bei atkartojimas interjere. Mažos raštuotos plytelės, geometrinių formų tapetai ar nestandartinių formų dekoro elementai – tai modernumo elementai. 

59b8c0bfb101fb9f9ffd2f2d014cad19

Skandinaviškas interjeras

Jei norite jaukaus, lengvo ir šilto interjero – rinkitės skandinavišką dizainą. Čia gausu medžio elementų,  natūralių medžiagų, vyrauja šviesios spalvos ir funkcionalumas. Sienos dažniausiai dažomos baltai, o neutralių spalvų baldai ir šviesi mediena sukuria tobulai jaukią atmosferą. Gausiai naudojami ir tarpusavyje sluoksniuojami audiniai ir įvairios tekstūros, tačiau viskas – neutralių, pastelinių atspalvių. Didelis dėmesys skiriamas dekorui, vertinami rankų darbo baldai ir meno dirbiniai. Naudojama oda, kailiai, įvairūs kilimai. Minkšti baldai yra neatsiejama šio interjero dalis, suteikianti namams dar didesnį komforto ir šilumos jausmą.

Scandinavian Mood Board

Ekletiško interjero stiliaus namai

Idealus eklektiškas interjeras – tai balansas tarp prislopintų ir ryškių spalvų, seno ir naujo, raštuoto ir lygaus, blizgaus ir matinio. Tačiau derinant šiuos priešpriešinius elementus siekiama sukurti ne chaotišką, bet harmoningą interjerą. Tai stilius drąsiems, jame gausu ryškių spalvų, skirtingų baldų bei dekoro. Šis interjero stilius leidžia sujungti iš pirmo žvilgsnio nelabai derančius elementus vienoje erdvėje. 

eklektiskas interjeras

Klasikinis interjeras

Klasikinis interjeras dažnai yra apibrėžiamas kaip elegantiškas ir prabangus, alsuojantis tobula estetika. Šiuo stiliumi įrengtuose būstuose dažnai naudojami aukštos kokybės baldai ir apdailos medžiagos, natūralus akmuo. Išplanavime pabrėžiama simetrija, tiesios ir aiškios linijos. Naudojami dekoratyvūs sienų ir lubų lipdiniai. Klasikinis interjero stilius šiais laikas dažnai derinamas su visais aukščiau paminėtais interjero stiliais: minimalizmu, moderniu, skandinavišku, eklektišku.

Foyer Mood board Inspiration

Japandi stilius namų interjere

Tai minimalistinis ir žemiškas interjero dizaino stilius, skandinavų hygge ir japonų wabi-sabi filosofijų derinys. Japandi stilistika akcentuoja tvarumą ir ekologiją, naudojamos natūralios neapdirbtos medžiagos: medis, linas, molis. Norima į namus įnešti kuo daugiau gamtos elementų, todėl japandi stiliaus interjeruose netrūksta augalų. Rankų darbo baldai, organiškos formos ir žemės atspalviai – tai japandi interjeras.

Japandi Interior Design Mood Board by Alyssakjondal

Art deco interjero namai

Interjero stilius, kilęs iš Prancūzijos, yra subtilios prabangos ir klasikos elementų derinys. Art deco paletėje matysite daug ryškių ir kontrastuojančių spalvų: raudona, turkio, mėlyna, geltona ir žalia. Interjeras gausiai dekoruojamas veidrodžiais, blizgiais metalais. Grindims dažniausiai naudojamas  chevron ir eglutės rašto parketas, įvairių geometrinių formų plytelės, zigzagai. Dideli, blizgūs sietynai taip pat yra art deco skiriamasis bruožas.

Art Deco

Šiuolaikinis maksimalizmas

Šiuolaikinis maksimalizmo stilius skatina jungti ir derinti ryškius, akį traukiančius, spalvingus elementus moderniame interjero dizaine, taip sukuriant nuotaiką pakeliančią, bet kartu ir harmoningą erdvę. Šiam interjero stiliui būdingos sodrios spalvos ir dekoratyvūs baldai, skirtingų raštų ir medžiagų sluoksniavimas bei derinimas tarpusavyje. Skaitykite apie tai plačiau.

Maximalism Interior Design Mood Board by Gemma

Architektė
Ernesta Andrė
Tel. +370 672 36 883

info@ernestaandre.lt
www.ernestaandre.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video