Top Baneris

Klaipėdoje remontuojama krantinė ir skveras šalia „Meridiano“

2024 birželio 20 d.
Meridiano skveras
Klaipėdos miesto savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdoje, kairiajame Danės upės krante, pradėtas krantinės tarp Biržos tilto ir naujai įrengto pėsčiųjų-dviračių tako remontas, darbus numatoma baigti rudenį.

Taip pat bus atnaujinta dalis greta esančios teritorijos tarp Danės upės, Biržos tilto ir Kurpių gatvės, kur yra vadinamasis „Meridiano“ skveras, trečiadienį pranešė uostamiesčio savivaldybė.

„Apie poreikį suremontuoti reprezentacinę krantinę prie „Meridiano“ pradėta kalbėti prieš keletą metų – tada, kai buvo atnaujinta kitapus upės esanti krantinė ir Danės skveras“, – sakė Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Anot jo, nors sprendimas dėl remonto priimtas anksčiau, užtruko parengiamieji darbai, nes remontuojama krantinė ir šalia esančios prieigos patenka į saugomų teritorijų apsaugos zoną.

„Palyginus su krantine kitoje pusėje, čia bus atliekami mažesnės apimties darbai, tačiau jie svarbūs ir estetiniu, ir saugumo požiūriu“, – tvirtino meras.

Bus tvarkoma tik virš vandens esanti krantinės dalis. Numatyta nuimti senus, nusidėvėjusius medinius suolus, suremontuoti esamą betoninę apsauginę sienelę, tarpą tarp krantinės betoninių ir medinių konstrukcijų uždengti medinėmis lentomis ir įrengti atitvarus.

Išsiklaipiusios, suskilinėjusios pėsčiųjų tako ir dalies šalia esančios teritorijos dangos betoninės plokštės bus pakeistos granito plokštėmis. Taip pat bus atnaujinti apšvietimo bei inžineriniai tinklai, įrengtos šiukšlinės, dviračių stovai.

Anot savivaldybės pranešimo, siekiant užtikrinti ilgaamžiškumą bei išlaikyti vizualinį vientisumą, čia, kaip ir kitoje Danės pusėje, krantinės suolams bus naudojama Ekki mediena – ji yra tokia kieta, kad statiniuose gali pakeisti gelžbetonį ir metalą. Be to, ši mediena atspari krituliams – ji nepermirksta.

Iš tvirtų medžiagų bus pagaminti ir šalia „Meridiano“ esančio skvero suolai.

Naujos dangos turi būti pritaikytos žmonių su negalia reikmėms.

Laikinai, kol krantinėje vyks remonto darbai, nukelti ir lauko eksponatai, kurie praeivių patogumui buvo įrengti šalia „Meridiano“.

Krantinė ties „Meridianu“ pastatyta 1989 metais.

Statybos darbai 146 metrų ilgio krantinės atkarpoje atsieis apie 406 tūkst. eurų, jų  rangovas – bendrovė „Plungės lagūna“.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video