Top Baneris

Vasarą architektų laukia SA.lt organizuojamas renginys ARCHICON  

2024 birželio 20 d.
ArchiconTik SA
Pasidalykite straipsniu

ARCHICON – tai naujas, ir tikėtinai kasmetinis, „Statyba ir architektūra” komandos organizuojamas renginys architektūros srities atstovams. Nuolatinis bendradarbiavimas ir partnerystės su specialistais paskatino mus perkelti mūsų patirtį ir įdomius pokalbius į renginio erdvę! 

2024 metų tema – „Žmogų transformuojanti architektūra“. Tarsi derėtų klausti „o kaip mes transformuojame, keičiame ir tobuliname architektūrą?“, tačiau, iš tiesų, ši tema verčia atsižvelgti į tai, kokią atsakomybę laikome savo rankose kurdami mus supančią aplinką. Architektūra, formuota prieš tūkstančius metų, amžiais darė poveikį tam, kaip buvo statyti ir vystyti miestai, ji veikia mus iki šiol, o tai, ką statome šiandien, tiesiogiai darys įtaką ir ateities kartoms. 

Kas lauks ARCHICON 2024? 

  • Diskusijos su specialistais;
  • Kasmetiniai „ArchBook Lyderis“ rinkimų apdovanojimai;
  • Bendravimas su kolegomis ir draugais neformalioje aplinkoje.

Diskusijas ves patyręs architektas, LRT laidos „Žmogus ir miestas“ vedėjas, Architektūros fondo projekto vadovas Matas Šiupšinskas

Pirmoje diskusijoje „Psichologinis miesto žemėlapis“, kartu su „2L architects“ architekte, filosofe, leidyklos „Lapas“ architektūros redaktore Elena Paleckyte, architekte ir psichologijos studente Evelina Bartusevičiūte bei Architektūros sąjungos ir ICOMOS Lietuva nariu doc. dr. Vytautu Petrušoniu aptarsime, kaip žmogus jaučiasi miesto erdvėse, kaip miestas ir jo erdvės keičia jo pojūtį, elgesį ir tai, kaip miesto kūrimas gali prisidėti prie bendruomenių susikūrimo. 

Antrosios diskusijos „Prieš akis kuriama istorija: karo padariniai Ukrainos architektūrai“ temą nagrinės UREHERIT projekto iniciatorė ir koordinatorė, Lietuvos architektų sąjungos narė Rūta Leitanaitė, VILNIUS TECH Architektūros fakulteto vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Kateryna Didenko bei architektė, REBUILD THE WONDERFUL komandos narė eglė Kliučinskaitė. Jos metu aptarsime ypač šiuo metu aktualius klausimus dėl karo Ukrainoje įtakos šalies urbanistiniam vystymuisi, architektūrai ir architektūros paveldui, atstatymo ir atnaujinimo galimybes ir priemones, paveldosaugos problematiką šalyje. 

Renginio metu vyks kasmetinių „ArchBook Lyderis“ rinkimų apdovanojimai. Komisijos narių išrinktų darbų autoriai bus pakviesti atsiimti pažymėjimą ir SA.lt kartu su partneriais paruoštą prizą laimėtojams. Šių metų tema: Materializacija: fizinė erdvė žmogaus sielai. 

Vėliau renginio svečius kviesime bendrauti su kolegomis ir megzti naujus ryšius bei mėgautis gyva muzika, užkandžiais ir gėrimais.

PROGRAMA

Pavadinimas „Livesport biuro patalpos Vieta Praha Cekija Architektai „Studio Reaktor Marek Svoboda Lukas Baksi Jachym Bondy Jurij Lyzhanov Barbora Lickova Tomas Ploc Lukas Kral Igyvendi 1 1

Data: 2024 m. birželio 28 d.   

Laikas: 14:00–20.00 val.  

Vieta: „Medžiagų biblioteka“ (Lelijos fabrikas, Panerių g. 43, Vilnius).   

Dalyvavimas nemokamas, bet būtina registracija 

Norite tapti renginio rėmėjais? Rašykite Liuda@sa.lt


Renginio organizatoriai: „Statyba ir architektūra“. 

ARCHBOOK architektų portfolio palaiko:

Screenshot 2024 06 11 at 16.32.06
fb cover

„Statyba ir architektūra“ pasilieka teisę nežymiai keisti renginio programą.  


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video