Top Baneris

Dopamino interjeras ir modernus maksimalizmas

2024 sausio 10 d.
spalvingas interjeras
Unsplash nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Architektė Ernesta Andrė

Atsisveikinkite su minimalizmu interjere ir leiskite sau pabūti maksimalistais. Būtent moderniam maksimalizmui bus skiriamas didžiausias dėmesys šiais metais. O socialiniuose tinkluose populiarėjantis dopamino dekoras – laimės suteikiantis interjeras, keliauja lygiagrečiai su naujuoju maksimalizmo stiliumi. Įsivaizduokite erdvę, kurioje jaučiatės laimingas, linksmas, pasitikintis savimi. Dopamino interjeras yra spalvingas, ekspresyvus ir tikrai išskirtinis.

Bendrai maksimalizmas nėra naujas stilius, jo istorija siekia kelis šimtmečius. Karalienės Viktorijos epochos laikais maksimalistinis dekoras buvo skirtas demonstruoti galią, parodyti savo turtus, kolekcijas, lobius, prabangias tekstūras ir dekorą. XXI amžiuje maksimalizmas kitoks. Dabar tai saviraiškos priemonė, charakterio ir individualumo parodymas per asmeninę erdvę.

Šiuolaikinis maksimalizmas nėra tik chaotiška interjero dekoravimo tendencija. Šis stilius skatina derinti ryškius, akį traukiančius, spalvingus elementus moderniame interjero dizaine, taip sukuriant nuotaiką pakeliančią, bet kartu ir harmoningą erdvę. Sodrių spalvų, raštų ir skirtingų tekstūrų gausa, dekoratyvūs baldai – tik keletas savybių, atspindinčių maksimalizmą ir dopamino dekorą. Leiskite pasirodyti kūrybiškumui, eksperimentuokite savo erdvėje ir nebijokite išsiskirti. Interjerui unikalumo suteiks ryškesnės spalvos, jų kontrastai ir nestandartiniai („out of the box“) elementai, skaitykite apie tai plačiau. O skirtingų tekstūrų, raštų ir medžiagų sluoksniavimas bei derinimas tarpusavyje sukurs vizualiai dinamišką įspūdį.

7a744b164de501408250aa218e063d23

Nors maksimalizmo šūkis – „daugiau yra daugiau“ ( angl. more is more), svarbu paminėti, kad šiuolaikinis maksimalizmas ne visada reiškia perteklių arba chaotiškumą. Gerai suplanuota erdvė gali atrodyti išraiškinga ir harmoninga, svarbu tinkamai sudėlioti akcentus. Štai keli dizaino patarimai, kaip sukurti laimės suteikiantį interjerą.

Keli skirtingi traukos taškai 

Nors maksimalizmo dizainas yra susijęs su gausa ir vizualiai dinamiškos erdvės projektavimu, o taip vadinamam dopamino dekorui naudojamos ryškios spalvos ir dekoras, svarbu išlaikyti pusiausvyrą. Kitaip erdvė taps labai perkrauta ir chaotiška. Patalpoje sukurkite vieną pagrindinį ar kelis vizualinius traukos taškus. Pavyzdžiui, pasirinkę vieną išskirtinį baldą, ryškią sieną ar akį traukiantį meno kūrinį, galite nukreipti dėmesį į norimą kambario sritį, neužgoždami visos erdvės.

Daug, bet ne per daug spalvų

Atsižvelgiant į tai, kad dopamino dekoro tikslas yra įkvėpti, pakelti nuotaiką ir suteikti pilnatvės jausmą – spalva yra būtent tas įrankis, kuris gali tai padaryti. Tai gali būti tiek drąsios, ryškios, neoninės spalvos, tiek subtilios, harmoningos pastelinių spalvų kombinacijos. Nėra konkrečios taisyklės, kaip reikėtų derinti ryškias spalvas. Pasirinkite vieną pagrindinę mėgstamą spalvą ir pridėkite 2–3 papildomas derančias spalvas. Atskirkite jas neutraliomis, šviesiomis spalvomis, taip sukursite balansą. Pabrėžkite savo mėgstamas spalvas, audinius ir raštus. Rinkitės viską pagal savo asmenybės tipą, taip interjerui suteiksite daugiau individualumo ir charakterio.

Raštai – visur

Eksperimentuokite derindami skirtingus raštus. Margas kilimas, raštuoti tapetai, ryškios užuolaidos ir išskirtinis sofos audinys – visa tai gali būti suderinama moderniame maksimalizmo interjere. Įneškite dar daugiau susidomėjimo derindami įvairius tapetus, pvz., augalinių motyvų, geometrinių formų ar laukinių gyvūnų kailio rašto. Tapetus naudokite netikėčiausiose vietose, tokios kaip vonios kambarys, virtuvė, apmušalais galite išklijuoti net tambūro lubas. Naudodami daug raštų nepamirškite palikti ir tuščių, švarių plotų – taip patalpa atrodys erdvesnė. Palikite lygias ir neutralias grindis, ypač, jei naudosite kilimus. O vientisos spalvos sienos bus puikus fonas margoms užuolaidoms.

Dekoruokite sienas

Tuščios sienos yra labai retas reiškinys maksimalizme. Jei nesinori jų nudažyti ar išklijuoti apmušalais – dekoruokite. Ant sienos virš sofos arba laiptinės kabinkite paveikslus, nuotraukas, motyvuojančius tekstus ar asmeninius daiktus, kurie primins apie kelionę ar nuotykį. Sluoksniuokite. Galite pakabinti augalą, veidrodį ar 3D dekoro elementą. Tinka viskas, į ką pažvelgus nusišypsosite.

Dopamine Decor Whats That BOWERBIRD Interiors

Suvaldytas chaosas

Atskirų dekoro elementų suderinimas pagal spalvas padės sukurti vientisesnį ir jaukesnį vaizdą. O sugrupavus susijusius daiktus (knygas, vazeles, žvakes) įnešite daugiau tvarkos. Pavyzdžiui, greta galima sukabinti paveikslus su vienodais rėmeliais ar į vieną lentyną tvarkingai sudėti knygas. Panašiai veikia ir konkrečios funkcinės erdvės atskyrimas, ar tai būtų valgomojo, poilsio ar skaitymo vieta. 

Baldai su istorija

Sukurkite įvairiapusį ir originalų interjerą naudodami skirtingų dizainerių, laikotarpių ir stilių baldus. Puiku, jei pasirinkti baldai bus ne tik funkcionalūs bei patogūs, bet ir vizualiai įdomūs. O jei baldas dar ir sukelia teigiamas emocijas – būtent tai, ko mums reikia. Minkšta patogi sofa su daugybe raštuotų pagalvėlių suteiks jaukumo ir geros energijos bet kokiai erdvei. O neapdirbto medžio kavos staliukas sukurs kontrastą tarp lygaus ir šiurkštaus paviršiaus. Medis, stiklas, metalas, įvairūs audiniai – visos šios medžiagos gali būti derinamos taip, kad sukurtų įdomų ir turtingą vizualinį efektą.

Atminkite, kad nebūtina užpildyti ir dekoruoti visų paviršių esančių namuose, o tik tam tikras zonas, kurias norite akcentuoti. Kiekvienas dekoro elementas turi būti kruopščiai atrinktas, gerai apgalvotos visos spalvos ir atsakingai parinkti raštai, tik taip suvaldysime šį išskirtinį interjero stilių. Ir tik taip užtikrinsime, kad interjeras netaps varginančiu, o priešingai – motyvuos ir džiugins.

Architektė
Ernesta Andrė
Tel. +370 672 36 883

info@ernestaandre.lt
www.ernestaandre.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video