Top Baneris

„Out of the box“ elementų panaudojimas interjere

2023 spalio 12 d.
737451Tik SA
Arch. E. Andrės pateiktos nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Ernesta Andrė

Tradiciniame interjere dažnai matome tam tikras nusistovėjusias taisykles, panašias formas ar baldų išdėstymą, tačiau modernus požiūris į būstą, kuriame gyvename, gali padėti sukurti originalų ir kartu estetišką interjerą. Šiuolaikinis interjero dizaineris dažnai skatina klientus eksperimentuoti ir nebijoti išsiskirti. Vienas iš būdų tai pasiekti – naudoti „out of the box” (vertimas iš anglų kalbos „išskirtinis, nepaprastas“) elementus, kurie suteiktų unikalumo jūsų gyvenamojoje aplinkoje. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip pasitelkus neįprastus medžiagų derinius, spalvų kontrastus ar net netradicinius interjero objektus, pakeisti interjero charakterį.

Nepalikite tuščių sienų

Suteikite namų sienoms ir luboms kitą išvaizdą naudodami dekoratyvinio tinko apdailą arba molio dažus. Molio tinkas aktualus šiomis dienomis ne tik dėl charakterio, kurį suteikia patalpai, bet ir dėl savo natūralios faktūros. Jei mėgstate sodresnius atspalvius, rinkitės tamsų molio tinką, dekoruokite vieną ar kelias sienas, taip erdvei suteiksite dar didesnį komforto jausmą. Jei nesate tamsių sienų šalininkas, funkciją puikiai atliks ir šviesi neutrali spalva su tam tikra faktūra. Jums nereikia perdažyti visų namo sienų, kad padarytumėte matomus pokyčius savo erdvei. Kodėl gi neišbandžius tapetų? Juos galime panaudoti netikėčiausiose vietose, pavyzdžiui, vandeniui atsparūs apmušalai puikiai tiks ir vonios kambariui pagyvinti.

Knygų lentynos be knygų

Pastatomoms ir prie sienos montuojamoms knygų lentynoms suteikite daugiau funkcijų, tai puikus būdas pagyvinti interjerą meno kūriniais, rėmeliais su nuotraukomis  ar uždengti nuobodžią baltą sieną. Jei erdvėje nėra vietos augalams, tokias lentynas galime panaudoti kuriant „žalią“ sieną, ant jos pastačius kelis svyrančius augalus, o šalia – kelis skirtingo dydžio paveikslus ar statulėles. Įsirengiant naujus namus dažniausiai vyrauja minimalizmas, bet pabūkite maksimalistais. Apkraukite lentynas patinkančiai meno dirbiniais, rinkitės ryškias šokiruojančias spalvas, derinkite tarpusavyje. Sukurkite gyvą erdvę, kuri kalba pati už save ir kurioje jaučiatės savimi.

Išraiškingas lovos galvūgalis

Įneškite daugiau dramos į miegamojo erdvę pasirinkdami išraiškingesnį lovos galvūgalį. Tai gali būti prie lovos nederantis, ryškaus audinio, aukštesnis galvūgalis. Medžio lentelių ar dažytos plokštės apdaila. Išskirtinumo suteiks ir molio tinko dekoras arba netradicinis foto tapetas. Pavyzdžiui planuodami skandinaviško stiliaus miegamąjį su jaukia medine lova ir žemės tono spalvomis, dar daugiau jaukumo suteiksite pasirinkę tapetus su realistiškais gamtos, miško vaizdais.

Nepamirškite lubų

Lubos – labiausiai pamiršta interjero dalis, kurių dekoravimas dažniausiai prasideda ir baigiasi ties apšvietimu. Tokį nemažą plotą tiesiog būtina išnaudoti, tuo pačiu, galime optiškai pakeisti kambario proporcijas. Dažnai, dėl rekuperacijos ortakių išdėstymo skiriasi lubų aukštis pagrindinėje patalpoje. Protingai suformavus nuolydžius, įkomponavus apšvietimą ar net nudažius lubas sienų spalva optiškai padidiname erdvę, nes nebelieka tiksliai apibrėžto kvadrato formos lubų.

Ryškūs ir ekspresyvūs meno dirbiniai

Šiuo metu tendencingas 7-8 dešimtmečio dekoras, kuris gali būti panaudojamas kaip „out of the box“ elementas interjere. Raudona, oranžinė ir mėlyna – akcentinės spalvos žemės spalvų interjere. Tokie unikalūs spalvų deriniai sukuria labiausiai įkvepiančias erdves, o meno kūriniai įprasmina, suteikia interjerui savitumo. Drąsiai rinkitės didelio formato paveikslus, net mažesnėje erdvėje jis suteiks taip norimą akcentą. Didesnėje erdvėje ant atviros sienos kabinkite skirtingo formato paveikslus, taip įnešdami šiek tiek dinamikos ir žaismingumo. Puikus meno kūrinys gali būti ir kilimas, tuo pačiu atliekantis savo funkciją. Geriausia šio paprasto atnaujinimo dalis yra ta, kad nereikia keisti viso interjero, užtenka nusipirkti kelis meno dirbinius, taip sugriaunant pernelyg formalią erdvę.

Netradicinių formų baldai

2023 metais populiarūs nestandartinių formų minkštieji baldai ir ryškesnių spalvų kietieji baldai. Ši tendencija išliks ir kitais metais, dar labiau pabrėžiant formą, tekstūrą ir išskirtinumą. Jei ieškote paprasto būdo, kaip savo erdvei suteikti šiek tiek įdomesnės išvaizdos, gal būt laikas peržiūrėti turimų baldų sąrašą. Visi interjero elementai atlieka funkcinę paskirtį, tačiau tai nereiškia, kad negalite rinktis jų įdomesnių ir išskirtinių, kai kalbama apie stilių. Eksperimentuokite su lengvai pakeičiamais baldais, tokiais kaip kavos staliukas, lentynos, kėdės, konsolė ar komoda. Tarkime, vietoje vieno kavos staliuko, galime rinktis du-tris skirtingų formų ar net spalvų. Juos pastatyti skirtingose vietose, esant reikalui sustumti. Rinkitės vienodos stilistikos, bet skirtingų spalvų valgomojo kėdes. Margo gobeleno krėsliukas svetainėje taip pat priduos žavesio kiekvienam interjerui.

Neįprastų formų, baldų ir dekoro panaudojimas, žaidimas su spalvomis ir tekstūromis, eklektikos įtraukimas – visi šie elementai, pritaikyti pagal interjero koncepciją, suteikia patalpoms neįtikėtino žavesio ir sukuria netikėtumo efektą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video