Top Baneris

Statybos pionierių užduotis: užkurti contech Lietuvoje

2022 gegužės 2 d.
Konferenicija Contech Vilnius2022 1Tik SA
Evgenia Levin nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Balandžio 29 dieną Vilniuje įvyko statybos technologijoms skirta konferencija “Contech: what is the future?”. Renginys subūrė sektoriaus pionierius iš startuolių, tradicinio statybų verslo, aukštojo mokslo įstaigų ir viešojo sektoriaus. 

Kai pirmasis pranešėjas Paulius Milčius iš VMG grupės paklausė – kiek auditorijoje inžinierių, pakilo dauguma rankų. Tačiau šiuos žmones vienija ne tik profesija, bet ir patrauklesnio, produktyvesnio, inovatyvesnio statybos sektoriaus vizija.

Pranešimuose verslo ir mokslo atstovai dalijosi darbo patirtimi, istorijomis ir pavyzdžiais iš Estijos, Švedijos, Suomijos, Maltos, Vokietijos, Japonijos, Jungtinių Valstijų ir kt. Profesionalų patirtys įvairios jau vien todėl, kad contech apima ne tik skaitmeninę statybą, bet ir duomenų valdymą, dirbtinį intelektą, robotizaciją, automatizaciją, novatoriškas medžiagas ir verslo tvarkymo modelius. Akivaizdu, kad išmaniosios statybos plėtra priklauso ne tik nuo teigiamo rinkos dalyvių požiūrio, bet ir nuo valstybės pozicijos bei švietimo įstaigų. 

Penktadienį konferencijoje susirinkusi auditorija gali tapti naujos bendruomenės pagrindu: visus konferencijos dalyvius įtraukusioje diskusijoje ne kartą skambėjo kalbos apie klasterį, platformą ar kitą būrimosi, dalijimosi formą. Jau veikia Contech Lithuania puslapis LinkedIn socialiniame tinkle, kur bus pranešamos naujienos ir apie kuriamą tinklapį. 

Tinklapyje contech dalyviai Lietuvoje galės skelbti apie save ir savo verslo iniciatyvas, kol contechlithuania.com taps statybos įmones ir technologinius startuolius apimančia duomenų baze. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video