Top Baneris

MAPEI kristalizuojanti įmaiša vandeniui nelaidžiam, savaime užsisandariniančiam betonui

2022 balandžio 1 d.
Mapei betono įmaiša
MAPEI nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Siekiant sumažinti neigiamą poveikį aplinkai, labai svarbu yra betono ilgaamžiškumas, kuris priklauso nuo aplinkos poveikio. Suirimo pobūdį ir laipsnį lemia agresyvi aplinka ir poveikio intensyvumas, taip pat betono atsparumas ardančiam cheminių medžiagų ir fizikinių jėgų poveikiui.

„Idrocrete sistema“ – pasiteisinusi technologija

Betono ilgaamžiškumą lemia tinkama, vandeniui nepralaidaus mišinio receptūra, teisingas paklojimas, sutankinimas ir kietinimas. Koncernui MAPEI Lietuvoje atstovaujančios įmonės UAB „Velve M.S.T.“ betono technologo ir pardavimų vadovo Mindaugo Karietos teigimu, „Idrocrete sistema“ – pasiteisinusi technologija, kurioje dažniausiai naudojamas superplastiklis iš serijos „Dynamon“ kartu su kristalizuojančia įmaiša „Idrocrete KR 1000“, betono fizikinėms ir mechaninėms savybėms pagerinti. „Idrocrete KR 1000“ yra miltelių pavidalo įmaiša. Ji kristalizuoja betono mišinį ir betonas palaipsniui tampa visiškai nepralaidus vandeniui. Betono eksploatacijos metu augdami kristalai gali užpildyti iki 0,4 mm dydžio mikroįtrūkimus, plyšius ir ertmes. „Idrocrete KR 1000“ reaguoja su betone esančiu arba į betoną prasiskverbiančiu vandeniu. Vykstant medžiagų cheminei reakcijai, susidaro smailūs adatos formos hidratavusio kalcio silikato kristalai ir kiti vandenyje netirpūs kristaliniai junginiai, kurie palaipsniui mažina kapiliarinių porų dydį. Taip pat, vykstant užpildančios medžiagos aktyvinimo procesui, „Idrocrete KR 1000“ aprūpina kristalizaciniais branduoliais, kurie reikalingi kristalams augti. Iš šių mikroninio dydžio branduolių išauga karbonatų ir netirpių hidrosilikatų kristalai, kurie mažina betono pralaidumą vandeniui. Laboratorinių tyrimų metu su skirtingos su- dėties betono bandiniais buvo atlikta daug bandymų. Į betoną pridėjus „Idrocrete KR 1000“, analizės skenuojančiu elektroniniu mikroskopu nuotraukoje matomi adatiniai kristalai, kurie už pildo cementinės matricos tuštumas.

Mapei tyrimas
Nuotraukoje matomi
adatiniai kristalai, kurie įdėjus „Idrocrete KR 1000“
užpildo cementines
matricos tuštumas.

Geresnės savybės

Mažą vandens pralaidumą dažniausiai parodo didžiausia vandens įsiskverbimo į betoną vertė ir vandens pralaidumo (K) vertė. Laboratoriniai tyrimai parodė, kad kristalizuojančio produkto „Idrocrete KR 1000“ panaudojimas labai pagerina nelaidaus vandeniui betono savybes. Priklausomai nuo projekto reikalavimų „Idrocrete KR 1000“ dozuojamas nuo 1 iki 3 proc., nuo cemento masės. Vandeniui nelaidaus betono vandens ir cemento santykis turi būti labai mažas (<0,5), betonas turi būti geros sudėties ir tinkamai kietinamas. Šiuo metodu pagamintas C30/37 ir didesnės gniuždymo stiprio klasės betonas turės tokias charakteristikas:

* tankis (kg/m3): > 2300;

* didžiausias vandens įsiskverbimo gylis pagal EN 12390-8: < 30 mm;

* didžiausias vandens įsiskverbimo gylis pagal DIN 1048: < 30 mm;

* „Darcy“ skvarbos koeficientas: < 1×10-13 m/s

*savaime užsisandarinantis, mikroįtrūkimo, plyšio plotis (mm): ≤ 0,4 mm;

* atsparus aukštam hidrostatiniam vandens slėgiui;

* mažiau pralaidus chloridų jonams;

* mažiau veikiamas karbonizacijos;

* turi mažesnį kapiliarinį įgeriamumą.

Kada naudoti?

„Idrocrete KR 1000“ rekomenduojama naudoti visose betono konstrukcijose, kurias veikia drėgmė, vanduo, druska ar hidrostatinis slėgis:

• rūsiams, pamatams, atraminėms sienutėms;

• vamzdžiams ir poliams;

• uosto statiniams;

• automobilių stovėjimo aikštelėms;

• tuneliams, skysčių saugykloms, rezervuarams;

• tiltams;

• baseinams;

• surenkamo gelžbetonio konstrukcijoms;

• vandeniui nepralaidžioms „balto betono“ konstrukcijoms.

mapei logotipas

https://www.mapei.com/lt/lt

 

handshake PARTNERIO TURINYS

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video