Top Baneris

„Modern Building Materials, Structures and Techniques“: didžiausia statybos inžinerijos tarptautinė konferencija Baltijos šalyse

2023 spalio 10 d.
JAU 6573 copy scaled
Nuotr. Vilnius Tech
Pasidalykite straipsniu

Tarptautinę konferenciją „Modern Building Materials, Structures and Techniques“ suorganizavo Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH). Konferenciją atidarė ir sveikinimo kalbas tarė Vilniaus Gedimino technikos universiteto statybos fakulteto dekanas doc. dr. Remigijus Šalna, mokslo ir inovacijų prorektorius prof. dr. Dalius Navakauskas bei Europos statybos inžinierių sąjungos (ECCE) prezidentas Andreas Brandner.

Ši konferencija yra organizuojama nuo 1991 metų ir tai jau buvo 14-oji konferencija, kurioje dalyvių buvo iš 19 šalių, dalyvių skaičius – 150. Konferencija vyko šių metų spalio 5-6 dienomis. Labai aktyviai konferenciją parėmė Lietuvos statybos pramonės įmonės bei aktyviai jų deleguoti atstovai dalyvavo klausantis užsienio pranešėjų šiomis temomis: betonas, gelžbetonis, metalas, kompozitinės konstrukcijos, geotechnika, statybinės medžiagos, statybos valdymas ir technologijos. Pranešimų gausa nulėmė, kad konferencija truko dvi dienas keturiose skirtingose sekcijose (statybinių konstrukcijų, statybinių medžiagų, geotechnikos bei statybos valdymo ir technologijų). Konferencijos organizatoriams plenarinėje sesijoje pavyko pritraukti įdomių pranešėjų iš užsienio ir Lietuvos:

JAU 6042 copy

VILNIUS TECH Doc. Dr. Š. Skuodis atidarė konferenciją su pranešimu apie Gedimino kalno konstrukcijų (betoninių, mūrinių, medinių, plieninių) ir grunto bendrą sąveiką. Šis pranešimas skirtas Vilniaus 700 metų minėjimui bei parodymui kaip viską įmanoma modeliuoti didelės skaičiavimo resursų reikalaujančiuose modeliuose.

 

Portugalijos Minho universiteto Prof. Dr. J. A. O. Barros skaitė pranešimą apie fibromis armuoto betono konstrukcijas bei jų elgseną. Pranešimo metu pasidalinta apie artimiausių penkerių metų galimus pakitimus Europiniuose standartuose, kurie yra susiję su betono fibromis.

JAU 7079 copy

Švedijos pažangių medžiagų instituto direktorius Dr. A. Tiwari pristatė iššūkius susijusius nulinėmis emisijomis ir kaip jos siejasi kartu su nanotechnologijomis. Labai įdomiai pristatyta kaip ši sąsaja atsispindi tarptautiniu mastu.

 

VILNIUS TECH Prof. habil. Dr. G. Kaklauskas (tikrasis Lietuvos mokslų akademijos narys) pristatė keturias naujoves susijusias su armuoto betono vertinimu, ypatingas dėmesys buvo atkreiptas į betono pleišėjimą, plyšio vystymosi eigą, modeliavimo principus ir prognozes.

JAU 7122 copy

Branderburgo technologijos universiteto Prof. Dr. H. Pasternak (Vokietija) skaitė pranešimą apie plieninių konstrukcijų suvirinimą, galimas technologijas, suvirinimo įvertinimą bei parodė kur link juda suvirinimo pramonė. Buvo pristatyta kaip galima modeliuoti virintines jungtis

 

Kaiserslautern-Landau universiteto Prof. Dr. S. Antonyuk (Vokietija) skaitė pranešimą apie mikrostruktūrų komponentus paviršių padengimui šaltuoju purškimo būdu. Pranešimas apžvelgė kokiomis su kokiomis problemomis susiduriama dengiant paviršius ir šį procesą modeliuojant ne baigtiniais elementais, o diskrečiais (dalelių lygio modeliavimas).

Visi pranešimai (tiek plenarinio posėdžio metu, tiek sekcijose) buvo įdomūs ir naudingi, konferencijos dalyviai aktyviai dalyvavo diskusijose. Po pranešimų, visi konferencijos dalyviai ekskursijoje Valdovų rūmuose. Ši ekskursija orientuota į paveldo konstrukcijas, jų atstatymą ir be abejo susijusi su Vilniaus 700 metų jubiliejaus minėjimu. Kita konferencija vyks 2026 metais ir tikėtina, kad pirmieji kvietimai bus išsiųsti jau 2024 metais.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video