Top Baneris

Lietuvių sukurtas „D9 Artsy Office“ interjeras įvertintas prestižiniame konkurse

2024 gegužės 2 d.
D9 Artsy Office 3
Pasidalykite straipsniu

Lietuvių architektų studijos „IMPLMNT architects“ (architektai Aurimas Syrusas ir Greta Brimė) sukurtas biuras-galerija „D9 Artsy Office“ neliko nepastebėtas didžiausiame tarptautiniame dizaino apdovanojimų konkurse „A’ Design Award & Competition“. Prestižiniame konkurse Italijoje „D9 Artsy Office“ apdovanotas kaip vienas geriausių 2023–2024 metų projektas interjero ir parodų erdvių kategorijoje. 

Didžiausias dizaino apdovanojimų konkursas pasaulyje

Didžiausias, geriausiai žinomas ir įtakingiausias tarptautinis dizaino apdovanojimų konkursas „A’ Design Award & Competition“ (designaward.com) paskelbė 2023–2024 metų rezultatus – išrinkti nugalėtojai iš 108 šalių 104 skirtingose dizaino kategorijose. 

Dalyvių darbus vertino tarptautinė kompetentinga komisija, kurią sudarė didelę patirtį turintys mokslininkai, spaudos atstovai, dizaino sričių profesionalai bei verslininkai.

biuru irengimas
Dariaus Petrulaičio nuotr.

Ne pirmas biuro-galerijos „D9 Artsy Office“ apdovanojimas 

Vos prieš kelias savaites „IMPLMNT architects“ pelnė „Auksinės paletės’23“ apdovanojimą už geriausią biuro interjerą „D9 Artsy Office“. Domaševičiaus g. 9 name atkurta įspūdinga erdvė kontekstualiai praplečia pastato istoriją ir kuria naujus pasakojimus per beveik 200 čia eksponuojamų meno kūrinių, kurie priklauso „Noewe Foundation“ kolekcijai. Šį konceptą įvertino ir užsienio ekspertų komisija – „D9 Artsy Office“ pelnė apdovanojimą už geriausią biuro interjerą.

Dar anksčiau biuras-galerija buvo apdovanotas kaip geriausias biuro interjeras konkurse „Mano erdvė 2023“, taip pat pelnė „Gero dizaino“ prizo apdovanojimą.

Kultūros paveldas, sujungiantis seną ir naują

„D9 Artsy Office“ – tai Lietuvos kultūros paveldas, kurį sovietmečiu buvo stengiamasi sunaikinti, tačiau renovacijos metu pavyko atkurti. XIX amžiuje iškilęs pastatas yra ypatingas savo architektūra ir senovinėmis interjero detalėmis, kurios, kartu su šiuolaikinio dizaino elementais, kuria unikalią sintezę tarp naujojo ir senojo pastato gyvenimų. Šias erdves 2023 metais suprojektavusi Lietuvos architektų komanda „IMPLMNT“ atkūrė ir išsaugojo senosios pastato dalies autentiką: ypač vertingą polichrominę lubų ir sienų tapybą, tapusią pagrindiniu atradimu, lipdinius, stalių dirbtas filingines duris ir langų rėmus, ąžuolinio parketo fragmentus. Namo fasadas išliko beveik nepakitęs nuo XX amžiaus pradžios, todėl yra vienas ryškiausių moderno architektūros pavyzdžių Vilniuje. Pastatas įrašytas į Lietuvos Respublikos Kultūros vertybių registrą.

D9 Artsy Office

„Senojoje pastato dalyje didžiausias dėmesys skirtas autentiškiems istoriniams elementams išsaugoti ir jiems eksponuoti. Naujasis pastato priestatas įdomus savo erdvine struktūra – centrinėje dalyje suformuotu atriumu su įstiklintu stogu. Čia įkurdinta didelė ekspozicijų ir renginių erdvė, kurią supa darbo kabinetai, išdėstyti per visus tris pastato aukštus. Juos skiria tik berėmė stiklo vitrina, todėl ir kabinetuose eksponuojami kūriniai matomi vaikštant galerijomis“, – taip apie savo darbą yra pasakoję „IMPLMNT architects“ architektai Aurimas Syrusas ir Greta Šidlauskaitė-Brimė.

Istoriniame Vilniaus pastate įsikūręs „D9 Artsy Office“ – atviras visuomenei 

Po renovacijos Vilniaus senamiestyje įsikūręs „D9 Artsy Office“ visuomenei duris atvers festivalio „Open House Vilnius“ metu gegužės 18–19 dienomis. Vėliau kelis kartus per mėnesį bus organizuojamos ekskursijos su gidu vilniečiams ir miesto svečiams. Šiuo metu biure yra eksponuojama beveik 200 „Noewe Foundation“ kolekcijos šiuolaikinio Lietuvos ir užsienio meno kūrinių. Ekskursijose gali dalyvauti visi, norintys iš arti pamatyti pasaulinį pripažinimą pelniusius meno kūrinius ir interjerą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video