Top Baneris

Sostinėje už 16,7 mln. eurų išdygs nauji valstybiniai pastatai

2024 gegužės 16 d.
Kairiukscio g. 10
Pasidalykite straipsniu

Turto bankas sostinėje, J. Kairiūkščio g. 10, įgyvendins atnaujinimo projektą, kurio metu bus pastatyti keli modernūs pastatai. Planuojama, kad bendras pastatų plotas sudarys apie 6 200 kv. m, o jų statyba kainuos apie 16,7 mln. Eur. Atnaujinimo projektui gegužės pradžioje pritarė Vyriausybė, statybos darbus planuojama užbaigti 2027 metų pabaigoje.

Įgyvendinus projektą, viso komplekso plotas sieks 11 460 kv. m. Jame toliau savo veiklą vykdys Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas bei įsikurs Lietuvos teismo ekspertizės centras (LTEC), informuoja Turto bankas pranešime spaudai.

Šiuo metu LTEC jau daugiau nei 45 metus naudojamas pagrindinis pastatas Lvivo g. 19A, Vilniuje, neatitinka reikalavimų, keliamų šiuolaikinei teismo ekspertinei įstaigai. Patalpos yra per mažos, jų išdėstymas yra netinkamas tyrimų laboratorijoms, esama elektros instaliacija, vandentiekio, vėdinimo sistemos yra nepakankamo pajėgumo vis didėjančiai ir sudėtingėjančiai ekspertinių tyrimų apkrovai. Esamame pastate nėra galimybių įrengti naujų, ar praplėsti jau esamų darbo vietų. Dėl ploto stokos LTEC dalį padalinių yra įkurdinęs kitose patalpose Birželio 23-osios g. 5, Vilniuje, kurios taipgi nėra skirtos ekspertinei įstaigai, nes yra daugiabučiame name. LTEC padalinių išdėstymas per kelias vietas Vilniuje apsunkina tyrimo objektų perdavimą, apsaugą, tyrimų organizavimą.

Įgyvendinus projektą ir LTEC persikėlus į naujas patalpas, senosios būtų parduodamos viešajame Turto banko aukcione.

Šiuo metu J. Kairiūkščio g. 10 patalpos netenkina Turto banko klientų poreikių, nepakanka vietos tiek patogiam darbui, tiek laboratorijų įrangai. Tokia situacija daro neigiamą įtaką darbo proceso organizavimui ir naujų specialistų pritraukimui. Nauji pastatai leis padidinti darbo vietų skaičių bent 15 proc., iki 319.

„Nauji pastatai užtikrins šiuolaikiškas darbo erdves, sumažins administravimo išlaidas. Kompleksas atitiks aukščiausius energinius reikalavimus, o patalpos bus kuriamos taip, kad ateityje jas būtų galima transformuoti pagal poreikius“, – sako laikinasis Turto banko vadovas Ernestas Česokas.

Šių metų rudenį planuojamas projektavimo darbų pirkimo konkursas. 2025 m. ketinama parengti pastato projektą ir pradėti rangos darbus.

Skaičiuojama, kad apie 10 mln. Eur projektui reikalingos sumos sudarys valstybės perskolintos lėšos. Dar apie 6,7 mln. Eur – už parduotą valstybei nereikalingą turtą surinktos Turto banko lėšos.

Per artimiausius trejus metus Turto bankas planuoja parduoti valstybei nereikalingo turto už 120 mln. eurų. Gautos lėšos, kartu su ES parama ir valstybės perskolintomis lėšomis bus investuojamos į valstybės pastatų statybą, atnaujinimą, pritaikymą neįgaliesiems, energinio efektyvumo ir energijos gamybos priemones.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video