Top Baneris

Renovuoju nuosavą namą. Kokį fasadą pasirinkti? (2)

2024 kovo 1 d.
IMG 0457 scaled
Pasidalykite straipsniu


Dėl sklypo ir didesnio ploto individualių namų savininkams malonumų tenka daugiau nei gyvenantiems butuose, bet kartu daugėja atsakomybių. Namo, sodo, sklypo priežiūra kraunama ant vienos šeimos pečių. Tai ypač jaučiasi, kai pribręsta rimtesni namo atnaujinimo darbai. Tačiau akivaizdu, kad stogo remontas, namo fasado šiltinimas, pamatų renovavimas padeda sutaupyti ilguoju laikotarpiu ir juntamai pagerina kasdienę gyvenimo kokybę. Ar žinojote, kad gyventojai, modernizavę savo individualų namą, gali gauti iki 14,5 tūkst. eurų paramos? Dalijamės praktine informacija apie paramą bei idėjomis, kaip pagerinti fasado išvaizdą. Atnaujindami namus neaplenksite fasado – pagrindinio namo „drabužio“.

Parama renovuoti individualų namą – nuo 2024 m. kovo 1 d.

Informuojame, kad dėl paramos individualaus namo renovacijai reikia užpildyti prašymą per Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) informacinę sistemą APVIS. Prašymai priimami nuo 2024 m. kovo 1 d. Parama bus skiriama, jeigu atnaujinus (modernizavus) namą bus pasiekta ne mažesnė nei B energinio naudingumo klasė ir sumažintos skaičiuojamosios šiluminės energijos suvartojimo sąnaudos ne mažiau kaip 40 proc. lyginant su buvusiomis iki atnaujinimo.

Kaip skelbia APVA, gyvenamųjų namų atnaujinimas – viena priemonių, padedanti sumažinti šiluminės energijos sąnaudas, šildymo sąskaitas ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Pasiryžę atsinaujinti namus padėsite ne tik sau, bet ir gamtai.

Koks fasadas tinkamas renovuojant namą?

Namo remontas gali būti platesnio arba siauresnio masto, priklausomai nuo statybai naudotų medžiagų kokybės, problemų, su kuriomis susiduria gyventojai. Tai gali būti atnaujinimas iš esmės, kai renovuojama nuo pamatų iki stogo, arba tik atskirų dalių tvarkymas, pavyzdžiui, fasado keitimas ir namo šiltinimas, renovuojamos grindys ar tvarkomos įtrūkusios sienos, keičiamas kritulius praleidžiantis stogas.

Kad ir kokį kelią pasirinktumėte, namo renovacijos projekte rekomenduojama nepamiršti fasado. Tai pagrindinis namo drabužis, kurį matysite kasdien. Atnaujintas namo fasadas iškart pagerina vaizdą ir namas tarsi atjaunėja. Tačiau ne vien – tinkamai pasirinktos fasado medžiagos užtikrina namo saugumą, atsparumą aplinkos poveikiui. Tai reiškia, kad investuojate ne tik į namo estetiką, bet ir pratęsiate jo eksploatavimo laiką.

Renovacija bus sklandesnė nusistačius planą ir pasirinkus tinkamas medžiagas. Individualaus namo remontui rekomenduojama rinktis fibrocementines dailylentes, kurias paprasta montuoti, o priežiūra – minimali. Tai puiki alternatyva degiam ir taršiam plastikui arba nusidėvėjusiai medienai. Dailylentės būna įvairių spalvų, o dėl skirtingų montavimo technikų galite sukurti klasikinį, modernų arba žaismingą fasadą. Fibrocementinės dailylentės ypač tinka renovuojamiems namams dėl savo atsparumo ugniai, drėgmei, samanoms. Kuo ilgiau fasadas išliks estetiškas ir patvarus, tuo ilgiau namas tarnaus. Platų fasado fibrocementinių dailylenčių pasirinkimą siūlo prekės ženklas „Cedral“. Belgijoje įsikūrusiai „Etex“ kompanijai priklausantis „Cedral“ prekės ženklas gamina dviejų tipų fasado dailylentes: „Cedral Click“ ir „Cedral Lap“.

IMG 0458
Fibrocementinės dailylentės ypač tinka renovuojamiems namams dėl savo atsparumo ugniai, drėgmei, samanoms.

„Cedral“ dailylentės vizualiai primena medieną, bet greičiau atsiperka ilguoju laikotarpiu, yra patvaresnė ir saugesnė alternatyva. Dėl plataus spalvų ir kelių paviršiaus tipų, galite sukurti tiek klasikinį, tiek modernumu alsuojantį fasadą. Jei sakoma, kad drabužiai žmogui kuria įvaizdį ir skirtingi kostiumai kuria skirtingus įvaizdžius, namo fasadas irgi turi tokią galią.

Architektai siūlo fibrocementinį fasadą, kai norima ekonomiško, bet ne mažiau žavingo sprendimo. Aukštos kokybės dailylentės gali sėkmingai imituoti prabangius fasadus. Namų Lietuvoje savininkai bene dažniausiai renkasi „Cedral Lap“ dailylentes, o populiariausias jų montavimo būdas – horizontaliai eglute. Tačiau abu gaminiai yra parankūs renovuojantiems namus. Tiek „Cedral Click“, tiek „Cedral Lap“ dailylentes ypač lengva montuoti, nereikia išankstinio gręžimo, pakaks paprastų įrankių. Praktiškumą ypač vertiname, kai namo renovacija nusimato sudėtingesnė.

Fibrocementinių dailylenčių montavimas

„Cedral“ siūlo dviejų tipų fasado dailylentes, bet dėl montavimo būdų, kelių paviršių (lygus arba medžio imitacija) ir plačios spalvų paletės jūsų namas gali atrodyti unikaliai. Dalijamės idėjomis, kaip montuoti „Cedral“ dailylentes.

Pagrindiniai variantai, kaip galima montuoti dailylentes iš fibrocemento:

 1. Montuokite horizontaliai ir gaukite klasikinės išvaizdos fasadą. Tai galioja visoms „Cedral“ dailylentėms. Klasikinis vaizdas neišeis iš mados ir jūsų būstas ilgai atrodys patrauklus.
 2. Pasirinkę montavimą pasvyrai sukursite dinamišką ir išskirtinį vaizdą. Taip montuoti galima visas „Cedral“ dailylentes.
 3. „Cedral Click“ dailylentes taip pat galite montuoti vertikaliai naudodami specialias kabes. „Cedral Lap“ vertikaliai montuojamos sraigtu į medinę konstrukciją. Tai šiek tiek sudėtingesnis sprendimas, bet jei jūsų svajonė tokia – pirmyn. Mes palaikome visus jūsų kūrybinius užmojus. Ypač skoningai taip sumontuotos atrodo lygaus paviršiaus dailylentės. Rezultatas – minimalistinis fasadas.
 4. Atkreipiame dėmesį, kad „Cedral Click“ dailylentės tvirtinasi tuo pačiu principu ir visada sukuriamas tolygus fasado vaizdas, kuris padalytas į griovelius.
 5. „Cedral Lap“ dailylentės montuojamos su užleidimais arba be užleidimų, kurių plotis gali skirtis. Leiskitės į kūrybinį procesą, kad sukurtumėte sau labiausiai patinkantį fasadą. 

Jūsų namas gali būti visiškai unikalus dėl pasirinktų spalvų ir paviršių derinimo. Pavyzdžiui, kontrastingų spalvų derinys (molio ruda ir balta, juoda ir vanilės balta ar pan.) suteiks dinamikos namui. Itin žalioje erdvėje, kur puoselėjate sodą, ypatingai atrodys tamsių spalvų fasadas – namas išsiskirs žalioje zonoje. Jei norite subtilesnio fasado, išmėginkite spalvų perėjimą, pavyzdžiui, šoninėms namo dalims pasirinkite šviesias (sidabrines pilkas arba perlų pilkas) dailylentes, o viduryje montuokite tamsias (alavo pilka, vandenyno mėlyna). 

IMG 0452
„Cedral“ siūlo dviejų tipų fasado dailylentes, bet dėl montavimo būdų, kelių paviršių (lygus arba medžio imitacija) ir plačios spalvų paletės jūsų namas gali atrodyti unikaliai.

Pasirinkite gaminį, paviršiaus tipą (tik „Cedral Click“), norimą spalvą „Cedral“ skaičiuoklėje, ir įvedę namo sienų, pastogės, langų, durų dydžius, gaukite kainos pasiūlymą jūsų projektui. Iš anksto žinodami savo biudžetą nepatirsite streso ir išvengsite papildomų išlaidų. Apsisprendę lengvai surasite, kur įsigyti „Cedral“ fasado dailylenčių, priedų ar kitų kokybiškų produktų jūsų namo renovacijai naudodamiesi paieškos sistema.

Kodėl fasadui rinktis fibrocementines dailylentes

Fibrocementinės dailylentės gali išlikti nepakitusios dešimtmečius – tai akivaizdus privalumas vertinantiems kokybę ir pastovumą. „Cedral“ fibrocementinės dailylentės turi 10 metų spalvos garantiją, gaminių eksploatavimo laikas – iki 50 metų. Keisti anksčiau laiko nereikės, nes medžiaga atspari braižymui ir atmosferos poveikiui. 

IMG 0455
Fibrocementinės dailylentės gali išlikti nepakitusios dešimtmečius.

Visa tai – dėl paprastos produkto sudėties: cemento, smėlio, vandens ir celiuliozės. Ar daug reikės skirti laiko tokio fasado priežiūrai, juk sode ir name nuolat yra, ką veikti? Fibrocementinių dailylenčių priežiūra išties paprasta – jokių dažymų ar lakavimų. Tiesiog nuplaukite muiluotu vandeniu naudodami sodo žarną ir minkštą kempinę. Plauti dažnai nereikės, kadangi medžiaga neįgeria dulkių ir purvo. Fibrocemento medžiaga taip pat atspari blukimui, skilimui ir įtrūkimams.

Fasado dailylentės iš „Cedral“ sukurtos atlaikyti drėgmės ir puvimo žalą. Taigi galite sukurti puikiai atrodančią medžio imitaciją išvengdami medienos keliamų rūpesčių. Gyvenantiems miškingose vietose gali būti aktualu, kad šios dailylentės nepatrauklios paukščiams, pavyzdžiui, geniams, kurie kai kada linkę kalti medinius fasadus.

Fibrocementinės fasado dailylentės suteikia kūrybos laisvę ir neprikausto jūsų sudėtinga priežiūra. Tegu atnaujintas namo fasadas kelia vien pasitenkinimą ir įkvėpimą gražinti aplinką ir būstą.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Leonarda Zadranovič

  2024-04-08, 22:31  

  darom fasada senam namui ar bus gražintos mums pinigus?

 • Leonarda Zadranovič

  2024-04-08, 22:29  

  norim padariti fasada senam namui.ar mums gražins pinigus?

Rekomenduojami video