Top Baneris

Grigiškėse, Naujojoje Vilnioje ir Pilaitėje – naujos viešosios erdvės

2024 gegužės 9 d.
Skveras juodajame kelyje
Viešosios erdvės Naujojoje Vilnioje vizualizacija
Pasidalykite straipsniu

Trys nauji skverai bus įrengti nutolusiuose Vilniaus rajonuose: jau pradėti naujo skvero įrengimo darbai Pilaitėje, tarp M. Jankaus ir I. Simonaitytės gatvių, taip pat prie Grigiškių šv. Dvasios bažnyčios, nauja viešoji erdvė atsiras ir Naujojoje Vilnioje prie Juodojo kelio.

Grigiškėms – skveras prie bažnyčios

Nauja viešoji erdvė jau pradėta įrengti Grigiškėse, šalia Šv. Dvasios bažnyčios. Vilniaus miesto savivaldybė su Vilniaus arkivyskupija sudarė panaudos sutartį, kuria numatyta šią erdvę pritaikyti miestiečių laisvalaikiui. 0,7 ha ploto teritorijoje planuojama įrengti laisvalaikio zonas, pasivaikščiojimo takus, apšvietimą, šiukšliadėžes. Skvere planuojama pastatyti suoliukus, šalia esamo pušyno bus įrengta vaikų žaidimo aikštelė. Bendruomenės renginiams ir šventėms numatyta aikštė su vieta kalėdinei eglei.

Kartu su aikštės tvarkymu prie Kovo 11-osios gatvės, dabartinės visuomeninio transporto stotelės vietoje, suprojektuota nauja, techninius ir saugos reikalavimus atitinkanti visuomeninio transporto stotelė, kurios iki tol nebuvo. Šviesos gatvėje numatyta įrengti 25 lengvųjų automobilių stovėjimo vietas.

Esami medžiai bus išsaugoti, taip pat numatoma pasodinti ir naujų.

Visa reikalinga infrastruktūra, želdynai, apšvietimas bus įrengtas sostinės lėšomis. Šios teritorijos sutvarkymas kainuos apie 837 tūkt. Eur.

Nauja viešoji erdvė Naujojoje Vilnioje

Skvero įrengimo darbai šį mėnesį prasidėjo ir Naujosios Vilnios seniūnijoje, Juodojo kelio bei Tolimosios gatvės sankirtoje. Ties Juodojo kelio g. 34 planuojama įrengti 0,28 ha ploto nauja viešąją erdvę.

Aplink teritoriją išsidėstę sodo bendrijų sklypai, keli privatūs mažaaukščiai gyvenamieji namai. Pietuose teritorija ribojasi su prekybos centrui priklausančia automobilių stovėjimo aikštele.

Atsižvelgus į jau pramintus takus ir teritorijos prieigose esančius komercinius objektus, sklype bus įrengti pėsčiųjų takai, poilsio aikštelė su suoliukais, numatytas ir basų kojų (refleksologinis) takas, šiukšliadėžės, apšvietimas. Gyventojų pageidavimu, tvenkinį planuojama dalinai aptverti. Tarp automobilių stovėjimo aikštelės ir tvenkinio ugniagesiams numatytas privažiavimas prie pat vandens.

Projektuotojai, įvertinę esamus želdinius ir jų būklę, numatė papildomą apželdinimą, kuris praturtintų viešąją erdvę ir veiktų kaip triukšmo bei taršos barjeras gyvenamosioms teritorijoms nuo greta esančios automobilių stovėjimo aikštelės.

Šios erdvės sutvarkymas kainuos 278 tūkst. eurų.

Pilaitėje – ir smėlio kopos

Rangos darbai jau pasistūmėję ir Pilaitėje, teritorijoje tarp M. Jankaus ir I. Simonaitytės gatvių. Skvere bus įrengta sporto aikštelė, numatyta bendruomenės renginių vieta ir kokybiškam gyventojų poilsiui pritaikytos erdvės.

Skveras Pilaiteje 2 2048x1536 1
Skvero Pilaitėje tvarkymo darbai. Vilniaus m. savivaldybės nuotr.

Naujasis skveras suprojektuotas 0,6 ha valstybinės žemės sklype tarp I. Simonaitytės ir M. Jankaus gatvių. Pagal gyventojų pageidavimus skvere suprojektuota nemažai vietos aktyvioms veikloms: bus krepšinio, teniso ir tinklinio aikštelės, mini futbolo aikštė. Sporto aikštelės bus aptvertos, o nuo gyvenamųjų namų – atskirtos želdynų masyvu.

Centrinė ir vakarinė skvero dalis numatyta įvairiai veiklai. Čia bus poilsio zona su refleksologiniu (pėdas masažuojančiu) taku. Pietinėje dalyje bus palikta pieva, aplink ją – pėsčiųjų takas ir želdiniai, slopinantys nuo gatvės kylantį triukšmą. Didžioji pievelė skiriama bendruomenės renginiams ir aktyviai ar pasyviai rekreacinei veiklai ant žolės. Greta pievos sodinama eglutė, skirta puošti žiemos švenčių metu, įrengiama elektros jungtis, taip pat suolai, informacinis stendas. Skvere numatytas apšvietimas.

Esamos pušelėmis apsodintos poilsio aikštelės bus pritaikomos jaukių susitikimų, nedidelių renginių, stalo žaidimų, piknikų, gimnastikos erdvėms. Vaikų žaidimų aikštelė įrengiama centrinėje skvero dalyje: pakankamai toli nuo gatvės, kad vaikai neišbėgtų į gatvę, taip pat matoma iš suaugusiems skirtų poilsio, susitikimų, gimnastikos erdvių. Šiaurinės skvero dalies pagrindinis akcentas – iš dalies apželdinta smėlio kopa, kurianti ypatingą smėlynų atmosferą.

Šios teritorijos sutvarkymas kainuos apie 923 tūkst. Eur.

Visų keturių erdvių tvarkymo darbus atlieka UAB „Grinda“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video