Top Baneris

Žymusis sostinės Konstitucijos pr. daugiabutis bus renovuotas

2024 balandžio 29 d.
konstitucijos 13
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Iki šiol daug emocijų ir diskusijų kėlęs pastatas pačiame Vilniaus centre, Konstitucijos pr. 13, greitu metu bus renovuotas. Šiemet ekspertai ir gyventojai sutarė dėl naujo projekto – 1989 metais statytas daugiabutis po atnaujinimo pasieks A energinę klasę.

Apie dangoraižiais išgražintoje miesto vietoje stovinčio senos statybos daugiabučio renovaciją imta kalbėta prieš 4 metus. Iš pradžių buvo numatyta į pastato fasadą integruoti atsinaujinančių energijos išteklių (AEI) sprendinius. Dauguma daugiabučio gyventojų tokiu projektu tikėjo, bet pritrūko kelių lemiamų balsų, rašoma savivaldybės pranešime spaudai.

Kadangi paskutinį kartą remontuotą 2000 metais pastatą renovuoti nori ir patys gyventojai, imta ieškoti kompromisų. Šiais metais daugiabučio savininkams buvo pasiūlyta siekti A klasės ir parengtas naujas investicijų planas – jam pritarta 64 proc. balsų.

Šiuo metu paraiška yra pateikta Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) vertinti ir tvirtinti. Ją patvirtinus, bus pasirašoma valstybės paramos sutartis ir inicijuotas techninio darbo projekto parengimo pirkimas. Iškart po to numatomi projektavimo darbai. Šių darbų įsigijimas planuojamas per artimiausius 2–3 mėnesius.

Pagal naują projektą ketinama tvarkyti elektros instaliaciją, liftą, atnaujinti fasadą, langus, balkonus, priešgaisrinę, šildymo ir nuotekų sistemas, atnaujinti šalto ir karšto vandens vamzdynus. Bendra projekto vertė – 3,842 mln. Eur., iš kurių 3,565 mln. Eur. sudaro rangos darbai. Bendra valstybės ir savivaldybės parama sudarys 2,121 mln. Eur. Gyventojams reikės sumokėti 1,721 mln. Eur.

Vilniaus miesto savivaldybė pagal triukšmo prevencijos planą senos statybos daugiabučio renovacijai skirs paramą visiems langams ir balkonų stiklinti. Iš viso planuojama skirti 772 tūkst. Eur.

Taip pat numatyta 100 proc. valstybės parama projektavimui, statybos techninei priežiūrai ir projekto administravimui – 277 tūkst. Eur. Valstybės parama energiją taupančioms priemonėms sudaro 1,073 mln. Eur.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video