Top Baneris

JUNG naujienos: nuo stilingų stiklo rėmelių iki Le Corbusier spalvų retro jungikliuose   

2024 gegužės 7 d.
JUNG AMBI LS 1912 toggle switch Les Couleurs Le Corbusier CMYK 1 scaledTik SA
Pasidalykite straipsniu

Kovo pradžioje Frankfurte vykusioje elektrotechnikos apšvietimo ir pastatų automatikos parodoje „Light + Building 2024“ Vokietijos gamintojas JUNG atsivežė visą šūsnį naujienų. Čia naujomis spalvomis sužibo retro jungiklių kolekcija, pristatytos naujos stiklo rėmelių ir virštinkinių prietaisų serijos bei galingas USB-C jungtį turintis įkroviklis. Viena šio sezono naujienų – matinio stiklo rėmelių kolekcija „A VIVA“.

image 1 Copy

 Vizualiai minkšto stiklo rėmelių kolekcija klasikiniam ir minimalistiniam dizainui

„Su „A VIVA“ išplečiame A serijos asortimentą, įtraukdami į jį matinio stiklo rėmelius. Dėl suapvalintų kraštų ir šlifuoto matinio paviršiaus derinio rėmelių stiklas atrodo minkštesnis. Kartu šis rėmelis išsaugo griežtų formų ir švaraus dizaino dermę“, – sako jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centro „Jung Vilnius“ vadovas Raimundas Skurdenis.

„A VIVA“:

  • smaragdinės žalios, nakties mėlynumo, krištolo pilkumo, baltos, juodos, šampano ir mokos spalvų;
  • dera su visais A serijos dangteliais, įskaitant šviesos jungiklius, kištukinius lizdus, daugialypės terpės jungtis ir KNX mygtukus;
  • galima montuoti nuo 1 iki 5 vietų rėmeliuose horizontaliai ir vertikaliai. Tai reiškia, kad šią rėmelių seriją galima sklandžiai integruoti ir į pastatų automatikos sistemas.

Virštinkinė serija – atviroms erdvėms

Anot R. Skurdenio, dar viena JUNG naujovė – minimalistinio dizaino virštinkiniai jungikliai ir kištukiniai lizdai „A CUBE“, kurie pratęsia ir papildo „A 550“ seriją. „A CUBE“ – tinkamiausias sprendimas, kai nėra potinkinio montavimo galimybės. 

„A CUBE“ dizainas idealiai dera atvirose erdvėse, kuriose vyrauja lofto dvasia. Itin estetiškai šios virštinkinės serijos komponentai atrodo ant betono ir natūralaus akmens sienų. Be to, jie puikiai tinka ir prie medinių atraminių konstrukcijų. Visa ši serija – intriguojanti modernaus interjero stiliaus kūrimo priemonė“, – pažymi „Jung Vilnius“ vadovas. 

„A CUBE“:

  • galima rinktis iš šešių „A 550“ spalvų: baltos, juodos, aliuminio, matinės grafito juodos, matinio sniego baltumo ir matinio antracito, nuo vienviečių iki triviečių modelių;
  • daugelį šios serijos derinių galima montuoti tiek vertikaliai, tiek horizontaliai;
  • paprastesnis montavimas dėl tokių priedų kaip įtempimo sumažinimo komponentai, kabelių ir vamzdžių įvadų.

63 spalvų paletė „Les Couleurs Le Corbusier“ modernios klasikos jungikliuose 

Elektros instaliacijos eksperto teigimu, retro stiliaus gerbėjų taip pat laukia itin spalvinga ir stilinga JUNG dovana: neseniai atgimusi šiuolaikinės klasikos svirtelinių šviesos jungiklių serija „LS 1912“ pasipildė net 63 spalvomis. Nuo šiol šių puristinio dizaino, rankomis dažytų jungiklių spalvą bus galima pasirinkti iš garsiosios „Les Couleurs Le Corbusier“ monochrominės spalvų paletės.

„Šios architekto Le Corbusier sukurtos spalvų paletės pranašumas – visi joje esantys 63 atspalviai dera tarpusavyje. Todėl keliolikos bazinių spalvų su laipsniškai šviesėjančiais atspalviais paletė pasižymi kryptingu erdviniu poveikiu ir psichologiniu įtaigumu. Ją lengva pritaikyti net ir išskirtiniams spalvotiems paviršiams bei objektams. Unikalumo „Les Couleurs Le Corbusier“ atspalvių prietaisams suteikia rankų darbas – kiekvienas jungiklis dažomas rankomis specialiu metodu, o jei spalva retesnė – tik gavus išankstinį užsakymą, todėl šios serijos jungikliai, be kita ko, išsiskiria ir itin subtiliu matiniu paviršiumi“, – pabrėžia R. Skurdenis.

Klasikinės formos, bet universalios technologijos „LS 1912“ „Les Couleurs Le Corbusier“ jungiklis pasižymi ir montavimo galimybėmis su įvairiais mechanizmais bei dangteliais – nuo 1 iki 4 jungčių. Dar vienas jungiklio pranašumas – klasikinio dizaino suderinamumas su pažangiomis valdymo galimybėmis. Tik aukštyn žemyn iki šiol judėjęs jungiklio mygtukas dabar turi papildomą vidurinę padėtį, todėl tokiu daugiafunkciu jungikliu galima valdyti žaliuzes keičiant juostelių kampą.

„Naudojant šį „Multi-Switch“ mechanizmą ir KNX mygtukų prijungimo sąsają, „LS 1912“ gali tapti ir KNX valdymo moduliu. Taip įvairios išmaniosios funkcijos harmoningai integruojamos į klasikinį interjerą“, – aiškina jungiklių ir išmaniųjų namų sistemų centro „Jung Vilnius“ vadovas. 

Patogaus dizaino galingas įkroviklis 

Pasak R. Skurdenio, nuo 2024 m. pabaigos USB-C jungtys bus privalomos daugeliui naujų elektronikos įrenginių Europos Sąjungoje, todėl JUNG viešbučiams pasiūlė naują USB-C įkroviklį, turinti net 60 vatų įkrovimo galios.

„Šis 60 vatų maitinimo šaltinis palaiko USB „Power Delivery 3.0“ su programuojamu maitinimo šaltiniu (PPS), „Quick Charge 4+“ bei tokių gamintojų standartus kaip „Huawei“ „FastCharge Protocol“ (FCP) arba „SuperCharge Protocol“ (SCP) ir „Samsung“ „Adaptive Fast Charging“ (AFC). Tai reiškia, kad viešbučio svečiai galės greitai ir patogiai įkrauti savo išmaniuosius įrenginius. Šių įkroviklių dizainas suderinamas su A, CD ir LS serijomis“, – sako „Jung Vilnius“ vadovas.  

Anot R. Skurdenio, šios ir kitos artimiausiu metu planuojamos pristatyti JUNG naujienos gerokai praplečia architektų ir dizainerių galimybes sukurti harmoningus, šiuolaikiškus interjerus, kuriuose kiekviena detalė yra ne tik kruopščiai apgalvota, bet ir prisitaikanti prie aplinkos. Taip visame interjere galima išlaikyti vientisą stilių, o kiekvienai patalpai parinkti tinkamo funkcionalumo gaminius.

Straipsnis paskelbtas el. žurnale „Statyba ir architektūra“ | 2024 PAVASARIS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video