Top Baneris

Kodėl renovavus fasadą gali padidėti elektros energijos suvartojimas?

2023 birželio 21 d.
Pasidalykite straipsniu

Renovacijos tikslas – sumažinti suvartojamus energinius išteklius, o dažniausiai yra skaičiuojama patalpų šildymui suvartojama šilumos energija. Tačiau renovavus namą kartais tenka ir nusivilti, nes išauga elektros energijos sąnaudos, kadangi, apšiltinus fasadą, sienos išstorėja ir į patalpą patenka mažiau saulės šviesos. 

Svarbus veiksnys planuojant fasado šiltinimą – saulės šviesos patekimas į patalpas

„Projektuojant naują namą, langų dydį galima pasirinkti, be to, langai montuojami daugiau į išorę, netgi šiltinimo medžiagos sluoksnyje. Tuomet, kai daroma senų daugiabučių renovacija, paprastai langas išlieka to paties dydžio ir įstatomas į buvusią vietą, o namo siena išsikiša į priekį apie 20 centimetrų. Aišku, ir renovuojant senos statybos namą, langus galima montuoti sulig šiltinimo sluoksniu, bet tai smarkiai išbrangina projektą. O projekto sąmatos didinimas daug bendraturčių turinčiame objekte yra sunkiai įgyvendinamas dalykas“, – sako „Caparol“ techninis vadovas Edvardas Labakojis. Todėl renkantis fasadų šiltinimo sistemą renovuojamam namui itin svarbu atkreipti dėmesį į šiltinimo sistemos storį, o, skaičiuojant renovacijos projekto atsiperkamumą, atsižvelgti ne tik į būsimą šilumos energijos, bet ir į elektros energijos suvartojimo pokytį. 

Edvardas2

„Projektuojant naują namą, langų dydį galima pasirinkti, be to, langai montuojami daugiau į išorę, netgi šiltinimo medžiagos sluoksnyje. Tuomet, kai daroma senų daugiabučių renovacija, paprastai langas išlieka to paties dydžio ir įstatomas į buvusią vietą, o namo siena išsikiša į priekį apie 20 centimetrų. Aišku, ir renovuojant senos statybos namą, langus galima montuoti sulig šiltinimo sluoksniu, bet tai smarkiai išbrangina projektą. O projekto sąmatos didinimas daug bendraturčių turinčiame objekte yra sunkiai įgyvendinamas dalykas“, – sako „Caparol“ techninis vadovas Edvardas Labakojis.

Papildomi renovuoto fasado sluoksniai

Ploniausia fasadų šiltinimo sistema yra su aukštos šiluminės varžos fenolio plokštėmis. Tokia sistema yra brangesnė, dažniausiai pasirenkama pastatams senamiesčiuose bei balkonų sienoms šiltinti, kur fiziškai nėra daug vietos įrengti tradicinę šiltinimo sistemą. Dažnai renovacijos projektuose naudojamų ventiliuojamųjų fasadų sistema yra pati storiausia, nes čia turi būti naudojamos mineralinės vatos termoizoliacinės plokštės, o tarp pakabinamos dekoratyvinės plokštės ir termoizoliacinės medžiagos dar turi būti paliekamas oro tarpas. 

„Renovuojamiems pastatams optimalus pasirinkimas – tinkuojamasis fasadas. Jis daug plonesnis už ventiliuojamąjį, todėl į patalpas patenka daugiau dienos šviesos, nereikia papildomo dirbtinio apšvietimo, sunaudojama mažiau elektros“, – pabrėžė šiltinimo ekspertas. 

Kokybiškai atlikta renovacija ir tinkamai parinkti sprendiniai lemia ne tik pagerėjusią pastato būklę ir piniginę situaciją, bet ir patalpų atmosferą, dėl ko gali pagerėti ir gyventojų, darbuotojų bei lankytojų emocinė savijauta. Natūrali dienos šviesa yra labai svarbi žmogaus emocinei savijautai ir sveikatai. Šviesus būstas vizualiai atrodo didesnis ir jaukesnis, o pakankamas šviesos kiekis biure gerina produktyvumą.

PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video