Top Baneris

Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai

2024 gegužės 10 d.
klasikineRWS 01 scaledTik SA
Pasidalykite straipsniu

Kiekvienam namui būtina lietaus nuvedimo sistema. Galima rinktis tradicinę lietaus nuvedimo sistemą, bet ne visada ji suderinama su moderniais architektūriniais sprendimais. Tokiu atveju patartina rinktis inovatyvią, prie namo formų lengvai pritaikomą „Siba Tech“ arba net paslėptą lietaus nuvedimo sistemą, kuri akiai nepastebima, tačiau savo funkcijas atlieka nepriekaištingai ir leidžia įgyvendinti drąsiausias namo eksterjero idėjas.

Lietaus vandens nuvedimo sistemoms – geriausios medžiagos

Lietaus vandens nuvedimo sistemos elementų montavimu užbaigiami stogo dengimo darbai. Lietaus nuvedimo sistemomis ne tik nuo stogo nuteka lietaus ar tirpstančio sniego vanduo – jos pastato fasadui suteikia užbaigtos konstrukcijos išvaizdą. Renkantis rekomenduojama atsižvelgti į skardos storį, pasidomėti, ar skardos latakai ir lietvamzdžiai nudažyti iš abiejų pusių. Jei lietvamzdžio ar latako vidinis paviršius padengtas tik gruntu, gaminys netinkamas eksploatuoti lauke. Žiemą, lietvamzdžių ir latakų viduje kaupiantis ledui, tinkamai nepadengtas plienas greitai pažeidžiamas, prasideda korozija – trumpėja lietvamzdžių tarnavimo laikas.

„Ruukki“ lietaus nuvedimo sistemos

  • tinka visų tipų stogo dangoms (nesvarbu, ar tai plieninė, čerpių, šiferio ar bet kuri kita stogo danga);
  • jas sudaro įvairių spalvų ir dydžių latakai, lietvamzdžiai, laikikliai ir priedai;
  • gaminamos iš geriausių, aplinkai draugiškų medžiagų: karštojo cinkavimo metodu padengto 0,60 mm storio specialios markės, itin tvirto plieno, apsaugoto „GreenCoat RWS“ polimeru, ypač atspariu ultravioletiniams spinduliams, rūgštims, apnašų susidarymui bei mechaniniam poveikiui;
  • šiuo metu asortimente yra trys skirtingiems poreikiams pritaikyti sprendimai: tradicinė apvali sistema, paslėptų latakų sistema ir šio sezono naujiena – universalaus dizaino gilių latakų sistema „Siba Tech“.

Populiariausios, tradicinės apvaliosios formos lietaus nuvedimo sistemos dažomos devyniomis skirtingomis spalvomis. Dviejų dydžių, t. y. 125/90 mm ir 150/100 mm apvaliąsias sistemas galima pritaikyti įvairiems architektūriniams sprendimams, tiek naujiems, tiek renovuojamiems pastatams. 

Atsižvelgia į naujausias architektūros tendencijas

„Tendencija, kai stogo danga naudojama ir fasadui, sparčiai populiarėja ne tik Lietuvoje ar mūsų kaimyninėse valstybėse, bet ir Australijoje, Kanadoje, JAV, kitose užsienio šalyse. Įgyvendinant tokio dizaino projektus, gana dažnai sulaukiama klausimų dėl stogo ir fasado plokštumų jungčių bei vandens nuvedimo“, – pasakoja „Ruukki Products“ AS rinkodaros vadovas Baltijos šalims Mantas Grigaliūnas.

Šios tendencijos paskatino įmonę „Ruukki“ sukurti modernią ir efektyvią paslėptą lietaus nuvedimo sistemą. Nepaisant, kokia apdaila bus naudojama pastato fasadams, paslėpta lietaus nuvedimo sistema puikiai tinka visuose objektuose, kuriuose norima estetiškai sujungti stogą be karnizo su pastato fasadu. 

Tokios sistemos lietvamzdžiai saugiai paslėpti fasado konstrukcijoje, o vieninteliu matomu visos sistemos elementu yra latakų uždangos, kurios tvirtinamos prie specialiai tam skirto pagrindo ir garantuoja didesnį atsparumą vėjui ir visos sistemos standumą. Uždangos gali būti padengtos vienu iš dviejų patvarių „Ruukki 50 Plus“ arba „Ruukki 40“ kokybės klasės sluoksnių, bei 4 spalvų: RR2H3 antracito, RR23 tamsiai pilkos, RR33 juodos ar RR22 pilkos. Todėl sistemą galima puikiai pritaikyti prie stogo ir fasado apdailos. 

„Ruukki“ sistema išsiskiria ypač tvirtais latakų laikikliais, suteikiančiais galimybę reguliuoti uždangų padėtį, užtikrinti reikiamus tarpus vėdinimui. Sistemoje naudojami efektyviai vandenį nuvedantys plieniniai didelio skerspjūvio (150 mm) pusapvaliai lietaus latakai, 110 mm PVC lietvamzdžiai, kurie paslepiami lietvamzdžio izoliacijos elementuose. Pastarieji yra stačiakampės formos, tad juos nesudėtinga sujungti su pastato šilumos izoliacijos sluoksniu, nenusidaro šalčio tiltai.

Sezono naujiena – universalaus dizaino gilių latakų sistema „Siba Tech“ 

Dviejų formų – apvalaus ir stačiakampio latakų derinys suteikė galimybę „Ruukki“ specialistams sukurti „Siba Tech“ – universalią, talpesnę ir sandaresnę latakų sistemą („Siba“ – „Ruukki Construction“ Oy priklausantis prekės ženklas). Tai leidžia idealiai parinkti lietaus nuvedimo sistemą pagal kiekvieną namą.

„Siba Tech“ latakai yra didesnės talpos, dėl dviejų formų derinio yra našesni, palyginti su kitomis rinkoje siūlomomis sistemomis, o jų naudingoji talpa yra maždaug 13 proc. didesnė nei 135 mm dydžio apvalių giliųjų latakų. Išskirtinė latakų forma ir iš vieno lakšto suformuoti, ilgesni kampai leidžia užtikrinti geresnį pralaidumą, efektyvesnį išsiplovimą. Tokiuose latakuose sąnašos turi mažiau galimybių užstrigti, palyginti su įprastais stačiakampiais latakais, taip pat pagerėjo elementų patvarumas ir estetika. Ši sistema puikiai tinka ir gyvenamiesiems, ir viešosios paskirties pastatams.

„Siba Tech“ – galimybė rinktis stačiakampes arba apvalias formas (priklausomai nuo to, kuria puse bus įtvirtintas latakas), o tai reiškia, kad sistemos estetiką kiekvienam namui galima parinkti individualiai. Pavyzdžiui, jei stogo danga yra lygesnių formų, fasade vyrauja stačiakampiai ar minimalistinio stiliaus elementai, puikiausiai tiks stačiakampe puse sumontuota „Siba Tech“ sistema, derinama su stačiakampiais lietvamzdžiais. Platus latakų laikiklių pasirinkimas leidžia nepaprastai lengvai parinkti optimalų sprendimą bet kokio tipo stogui ir dangai. Latakų kraštai užlenkti į vidų – tai suteikia dar daugiau standumo, geresnė apsauga nuo sniego, ledo nuošliaužų ir korozijos. 

Visi „Ruukki“ siūlomų sistemų elementai – lietvamzdžiai, lietaus latakai, alkūnės, įlajos, laikikliai, apkabos, kitos dalys ir priežiūros patogumą užtikrinantys priedai – yra geometriškai tikslūs, tvirti ir lengvai sumontuojami. Visoms gamintojo plieninėms lietaus nuvedimo sistemoms suteikiama 20 metų garantija. Joms beveik nereikalinga priežiūra – tereikia retkarčiais išvalyti latakus nuo lapų ar kitų sąnašų.

Straipsnis paskelbtas el. žurnale „Statyba ir architektūra“ | 2024 PAVASARIS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video