Top Baneris

Tvaresnei namų statybai – tvaresni sandarinimo sprendimai

2024 gegužės 7 d.
Picture PP endTik SA
Pasidalykite straipsniu

Statybų sektoriuje nuolat ieškoma vis naujų sprendimų, kaip sumažinti statybų poveikį aplinkai. Tam svarbus kiekvienas elementas. „Penosil“ neseniai pristatė pirmą Lietuvoje tvarios statybos produktų liniją, kurią sudaro klijai, hermetikai ir sandarinimo putos, skirti atsakingoms statyboms.

Tai gaminiai, kurie prisideda prie aplinkos tausojimo ir mažesnės statybų sektoriaus taršos. Tvarios statybos kategorijai priskiriami produktai išskirtiniai, nes ne tik jų pakuotė yra iš perdirbtų medžiagų. Sudėtis taip pat organinės kilmės ar iš perdirbtų žaliavų. Jie tokie pat efektyvūs ir patikimi, tačiau draugiškesni aplinkai ir atitinkantys naujausius ekologijos standartus. 

Kuo išsiskiria tvarios statybos linijos gaminiai?

  • Paliekamas mažesnis CO2 pėdsakas.
  • Produktai turi „EC1Plus“ sertifikatus.
  • Sudėtis – perdirbtos ir organinės kilmės medžiagos.
  • Pagaminta naudojant 100 proc. žaliąją elektros energiją.
  • Tvarumas pasiektas be kompromiso dėl produktų savybių.
  • Tvariausios rinkoje pakuotės iš perdirbto plastiko.

Kokius sandarinimo sprendimus rinktis tvaresnei statybai?

Klijai. Akriliniai klijai „PENOSIL ECO Mounting Adhesive 677“ darbams patalpose yra be jokių tirpiklių, bekvapiai, atsparūs UV spinduliams ir drėgmei. Klijai puikiai sukimba su dauguma statybinių ir apdailos medžiagų, gali būti dengiami vandens pagrindo dažais.

Hermetikas. Silikonizuotas akrilinis hermetikas „PENOSIL ECO Elastic Acrylic 622“ yra be tirpiklių ar ftalatų. Tai priemonė, puikiai tinkanti judančioms jungtims, nes ilgai išlieka elastinga. Ilgaamžis, oro sąlygoms atsparus hermetikas, kurį lengva naudoti, jis greitai stingsta. Tinkamas dirbant su įvairiais paviršiais. 

Sandarinimo putos. Tvarios statybos linijos „PENOSIL ECO Filling Foam 210“ sandarinimo putų pakuotė yra iš „bluemint® Steel“ metalo, kurį gaminant išskiriama 3 kartus mažiau CO2 nei įprastai. Tai tvirtos ir stiprios struktūros putos, pasižyminčios geromis užpildymo ir puikaus sandarumo savybėmis. Putos labai gerai sukimba, jų struktūra tolygi ir tvirta. Putas lengva naudoti, jas galima tinkuoti ir dažyti. 

Tvarios statybos linijos „Penosil“ produktai turi EPD deklaracijas, kurias galite rasti gamintojo svetainėje. Aplinkosauginė gaminio deklaracija (EPD) – standartizuotas ir nepriklausomai patikrintas dokumentas, kuriame pateikiama skaidri ir palyginama informacija apie produkto ar paslaugos poveikį aplinkai per visą jo gyvavimo ciklą.

Visi tvarios statybos linijos „Penosil“ gaminiai – tai tvarus požiūris į statybą, diktuojantis naujausias statybų tendencijas. Sandarinimo sprendimai gali būti tausojantys, šiuolaikiški ir patikimi su „Penosil“ gaminiais. 

„Penosil“ tvarių produktų linija

Straipsnis paskelbtas el. žurnale „Statyba ir architektūra“ | 2024 PAVASARIS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video