Top Baneris

Vilniaus gatvių rekonstrukcija tęsiasi: per 4 metus pusėje gatvių – naujas asfaltas

2023 liepos 24 d.
naujas asfaltasTik SA
S. Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniui šiemet planuojant naujai išasfaltuoti apie 100 km gatvių, iki NATO viršūnių susitikimo atnaujinta daugiau kaip 22 km atkarpų įvairiose miesto vietose. Palyginti, pernai per visą sezoną asfalto danga atnaujinta maždaug 30 km gatvių. Tačiau tempas praėjus svarbiam renginiui nesustos: per artimiausius 4 metus savivaldybė tikisi, kad naujas asfaltas bus išklotas maždaug pusėje visų miesto gatvių.

„Ruošiantis NATO viršūnių susitikimui, pagrindinis mūsų tikslas buvo sutvarkyti miestą taip, kad jis būtų patogus ir gražus tiek gyventojams, tiek svečiams. Šiandien galiu pasidžiaugti, kad visus darbus spėjome atlikti laiku. Svarbiausia yra tai, kad visa sutvarkyta infrastruktūra liks ir tarnaus miestiečiams dar ilgam ir ateityje. Šiandien matome, kad mūsų tikslas – per šiltąjį sezoną atnaujinti 100 km ištisinio asfalto – realizuojamas tiksliai ir kokybiškai, ir darbai po NATO susitikimo mieste tikrai nesustos, toliau tęsime didžiausią tvarkymąsi miesto istorijoje“, – prieš pat istorinį renginį sakė Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Tikisi, kad naujas asfaltas tarnaus 15 metų

Vilniaus miesto savivaldybė redakcijai pateiktame komentare pabrėžė, kad prieš tobulinant gatvių infrastruktūrą būtina pasirūpinti prasčiausios būklės važiuojamąja dalimi. Būtent dėl to smarkiai padidintos asfaltavimo apimtys. Miesto tikslas – per artimiausius 4 metus ištiesti naujaą asfaltą maždaug pusėje visų miesto gatvių. „Dedame pastangas, kad darbai būtų atlikti kokybiškai, o atnaujinta gatvių danga tarnautų ilgai. Skaičiuojama, kad paklojus naują asfalto dangą, ji užtikrins kokybišką susisiekimą maždaug 15 metų. Nemažinant tempų asfaltuoti gatves planuojama ir kitąmet“, – redakcijai komentavo Vilniaus miesto savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus Ryšių su žiniasklaida specialistas Gabrielius Grubinskas.

Tarp per pora mėnesių asfaltuotų atkarpų yra ne tik centrinėje miesto dalyje esančios Pylimo, A. Goštauto ar Žygimantų gatvės, bet ir gatvės atokiau nuo centro – Mokslininkų, Rokantiškių, Sodybų. Ilgiausios atkarpos naujai asfaltuotos Ozo gatvėje (daugiau nei 2,5 km), Laisvės prospekte ir Nemenčinės plente (po maždaug 2 km).

„Kiekvienos gatvės atveju asfalto danga ir kiti sprendiniai parenkami individualiai, pavyzdžiui, didžiausio intensyvumo gatvėse viršutiniam asfaltbetonio sluoksniui naudojami polimerų priedai, dėl kurių viršutinis dėvimasis sluoksnis tampa atsparesnis didesniam automobilių srauto intensyvumui. Visiems atliktiems remonto darbams taikomas 3 metų garantinis laikotarpis – jo metu atsiradusius defektus rangovas privalės tvarkyti savo lėšomis, o savivaldybei tai papildomai nekainuos“, – sako Infrastruktūros skyriaus vedėjas Ilja Karužis.

vilniaus gatves
Vilniaus m. savivaldybės nuotr.

Rekonstrukcijos darbams ruošiami 3D modelio projektai, tai užtikrina atnaujinamų kelio paviršių lygumą ir komfortą.

2023 metų infrastruktūros darbai atsieis apie 45 mln. eurų

Savivaldybė pabrėžė investicijų į infrastruktūrą svarbą, bet įvertinti sumos, kiek miestas sutaupys, išvengdamas dažnų remontų ir kelio darbų, negalėjo. „Natūralu, kad dėl kokybinių sprendimų ilguoju laikotarpiu miestas sutaupys, nes rečiau reikės remontuoti gatves. Tačiau kiek konkrečiai bus sutaupyta – paskaičiuoti sunku, nes tai priklauso nuo daugybės faktorių – darbų ir naudojamų medžiagų kainos kitimo, oro sąlygų ir transporto priemonių sukeliamų apkrovų poveikio. Šių metų gatvių ištisinio asfaltavimo darbai turėtų atsieti apie 45 mln. eurų“, – redakcijai vardijo Vilniaus miesto savivaldybės specialistas G. Grubinskas.

Savivaldybė patikino, kad rangovai darbus atlieka vengdami sukelti gyventojams kliūčių. Darbai daugiausia atliekami ne piko metu ir naktimis, tačiau dėl didelių remonto apimčių neišvengiama darbų ir kitu metu. Vilniaus savivaldybės atstovai pabrėžė įpareigoję rangovus piko metu darbus atlikti prieš pagrindinio srauto kryptį (priešingoje gatvės pusėje) arba remontuoti ne visas eismo juostas vienu metu. Gyventojų jie prašė kantrybės, nes trumpalaikės papildomos spūstys remonto darbų metu reikš mažiau remontų ir spūsčių ateityje.

Iki sezono pabaigos planuojama, kad nauja asfalto danga bus paklota 35,8 km A, B ir C kategorijų bei 67,1 km D kategorijos Vilniaus gatvių.

Rekordinės apimties darbų ėmėsi penki rangovai – savivaldybės įmonė „Grinda“ ir keturios privačios kompanijos (UAB „Kerista“, UAB „YIT Lietuva“, UAB „Kamitra“ ir UAB „Eurovia Lietuva“).

naujas Vilniaus asfaltas
S. Žiūros nuotr.

Gyventojai kviečiami pasinaudoti daliniu finansavimu

Aktyvūs gyventojai kviečiami įsitraukti į Vilniaus miesto infrastruktūros gerinimo procesą. Kaip sakė savivaldybės Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus atstovas, nuolat sulaukiama siūlymų remontuoti vieną ar kitą atkarpą. Jie yra registruojami ir patenka į sąrašą, kuriame darbai surikiuoti pagal prioritetą lemiančius veiksnius: eismo intensyvumą, gatvės kategoriją, viešojo transporto eismą, dangos nusidėvėjimą ir kitus kriterijus. „Dėl ribotų finansinių ir žmogiškųjų išteklių savivaldybė negali visų vietų remontuoti iškart, todėl mažesnio eismo intensyvumo gatvėse ar didesnių kaštų dėl kartu būtinų atlikti kitų darbų (takų tiesimo, lietaus nuotekų tinklo įrengimo ir pan.) reikalaujančiose atkarpose remonto gali tekti palaukti ilgiau“, – paaiškino specialistas.

Gyventojai taip pat gali prisidėti prie infrastruktūros atnaujinimo pasinaudodami dalinio finansavimo galimybe. Pagal ją savivaldybė gali finansuoti nuo 50 iki 70 procentų atliekamų darbų vertės, priklausomai nuo to, kokie darbai atliekami. Norintys programoje dalyvauti gyventojai turi įsipareigoti savo lėšomis parengti gatvės remonto techninį projektą. Remonto darbų atlikimą organizuotų savivaldybė, o programos dalyviai darbus finansuotų pagal pateiktą sąmatą.

Šiemet taip be gatvių pat bus remontuojama 20,3 km ir tiesiama 5,6 km naujų pėsčiųjų takų, planuojama sutvarkyti beveik 400 metrų laiptų.

Visas šiemet remontuojamas gatves, laiptus ir pėsčiųjų bei dviračių takus galima rasti specialiame žemėlapyje ir Savivaldybės tinklalapio polapyje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video