Top Baneris

Vilniuje – keturios naujos bendruomenių erdvės

2015 birželio 2 d.
Pasidalykite straipsniu

Gegužės pabaigoje keturiuose Vilniaus rajonuose vyko „Atviro kodo miesto baldų“ dirbtuvės, kurių tikslas – sukurti ir išbandyti modulinius lauko baldus, skirtus bendruomenių erdvėms. Dirbtuvių metu miesto žaidimų ir tyrimų platforma „Laimikis.lt“ ir jų partneris – „Padirbtuvių“ komanda, kartu su bendruomenėmis, įrengė lauko baldų kompektus, kurie buvo pritaikyti įvairiems bendruomenės poreikiams.

Į dirbtuvių organizatorių kvietimą savo kieme įsirengti miesto baldus, atsiliepė kelios Vilniaus bendruomenės: „Antakalniečių sodas“, medinių Šnipiškių bendruomenė, Lazdynuose veikianti bendruomenė „Jonažolių kaimas“ ir šv. Stepono gatvės gyventojai. Bendruomenių nariai patys išsirinko, jų manymu, labiausiai tinkančias vietas miesto baldams, dizaineriams padedant juos surinko ir nudažė patinkančiomis spalvomis.

Pasak kūrybinių dirbtuvių iniciatorės, miesto antropologės Jekaterinos Lavrinec, miesto gyventojai siekia pagerinti savo aplinką, todėl vis aktualesnis tampa socialinių kontaktų poreikis – subūrus rajono gyventojus galima tikėtis efektyviau spręsti savo rajono iššūkius. „Bendruomeninių erdvių kaip gyventojų susitikimų vietų poreikis auga. „Atviro kodo miesto baldų dirbtuvių“ tikslas buvo suburti objektus gaminančius auksarankius, miesto bendruomenes aktyvinančius praktikus, taikančius dizaino metodus, ir aktyvius vietų bendruomenių atstovus, kad kartu išvystytume bendruomeninių erdvių potencialą išryškinančius dizaino sprendimus“, –  pasakojo J. Lavrinec.

Dirbtuvių dalyviai įsitikino, koks platus miesto baldų pritaikymo galimybių ratas. Žaidimo „Tetris“ inspiruotos detalės kiekvienoje kaimynijoje įgavo naujų funkcijų ir konfigūracijų. „Keturiose Vilniaus kaimynijose surengtos dirbtuvės leido mums geriau suprasti bendruomeninių erdvių funkcionavimo principus bei vietos bendruomenių poreikius“, – apibendrino kūrybinių dirbtuvių iniciatorė.

Renginio organizatorių teigimu,  viena miesto baldų funkcijų – skatinti dalijimąsi. Ne tik todėl, kad į baldus integruojami stalčiai, kur žmonės galės vieni kitiems palikti įvairių daiktų. Pats baldų įrengimo procesas sujungia žmones, skatina keistis patirtimi, tampa vieta, kur dalyvaujančių tėvų vaikai irgi išmoksta meistrauti, o dirbtuvių procesas leidžia suformuoti bendro emocinio patyrimo vietą. Moduliniai baldai irgi leidžia organizuoti intensyvios komunikacijos erdvę, tinkančią pokalbiams, žaidimams arba tiesiog tyliam buvimui šalia kitų žmonių. Visa tai yra dalijimosi formos, kurių mūsų miestuose kartais trūksta.

Snipiskes_naujienai

Gegužės 23 d. ir 24 d. atviro kodo miesto baldai buvo įrengti kartu su Antakalnio ir Šnipiškių gyventojais, o Gegužės 30 d. ir 31 d. dirbtuvės  įvyko Lazdynuose (Jonažolių g. 30, prie Bukčių miško) ir šv. Stepono gatvėje, ant „Gėlių kalnelio“. Tyrimas ir projekto idėja finansuota Europos kultūros fondo. Daugiau informacijos: „Laimikis.lt“

Kontaktinė informacija: +37067407382, Jekaterina.Lavrinec@gmail.com

Justinos Gedvilaitės nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video