Top Baneris

Miestų tankinimo patirtys Azijoje – pamokos Europai?

2024 kovo 15 d.
AKVA Subalansuotas Miestu Tankinimas youtube 03
Eduardo Kögelio paskaitos „The Aesthetics of Density“ („Tankinimo estetika“) plakatas (autorė Paulina Kazlauskienė)
Pasidalykite straipsniu

Jei dėl vienų ar kitų negalime išvengti miestų tankinimo, ar galime sušvelninti jo poveikį? Šį pavasarį vykstančio nuotolinių paskaitų ciklas „Subalansuotas miestų tankinimas“ – proga pasigilinti į įvairius urbanizuotos aplinkos tankinimo faktorius, per kuriuos veikiamas mūsų gyvenimas, mūsų potyriai. 

EK Beijing 0054
Pekino daugiabučiai (E. Kögelio nuotr.)

Pirmose ciklo, kurį organizuoja Architektūros kokybės vystymo asociacija kartu su partneriu – portalu sa.lt („Statyba ir architektūra“), ir kurį finansuoja Ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir UAB „ACO Nordic“,  paskaitose susipažinome su pamatiniais miestų tankinimo faktoriais ir principais. 

Kovo 21 d. pakviesime į trečią paskaitą, kurią skaitys vokiečių architektas-urbanistas, dr. Eduardas Kögelis. Jis dalyvių žvilgsnį kreips į Azijos šalis – ten, kur gyventojų tankumas miestuose seniai kelia problemas, o sykiu – skatina ieškoti sprendimų, kurių kai kurie jau rasti. Paskaitoje „The Aesthetics of Density“ („Tankinimo estetika“)(paskaita anglų k.) E. Kögelis pasidalins patirtimi, sukaupta ilgus metus lektoriui bendradarbiaujant su Azijos šalimis, kai jis dirbo redaktoriumi ir tebedirba projektų vadovu internetinės platformos „World-architects“ padalinyje „Chinese-architects“ Ciuriche.

Eduard Koegel
Eduardo Kögelio portretas

Anot urbanisto, pastaraisiais dešimtmečiais Azijoje pastebimas spartus gyventojų kėlimasis iš kaimo vietovių į miestus. Tai paskatino naujų miestų struktūrų statybą tiek oficialiame, tiek neoficialiame sektoriuose, kurios, savo ruožtu, neretai viena kitą papildo. Būtina sąlyga miestų plėtrai visada yra galimybė naudotis žeme. Kinijos Liaudies Respublikoje komercializavus valstybinę žemės politiką, atsirado naujos pamatinės sąlygos, pagrįstos tankumu ir persiklojimu. Taip susiformavo nauji miesto modeliai, įkvėpti kitų Azijos didmiesčių. Ar iš šių pokyčių galima ko nors pasimokyti Europai ir kaip šie modeliai turėtų atrodyti Europoje? Apie visa tai bei kokias strategijas pasitelkia ten kuriantys architektai, kad pavyktų sukurti humanišką architektūrą, ir pasakos E. Kögelis paskaitoje. 

EK Shanghai 7813
Šanchajus naktį (E. Kögelio nuotr.)

DATA: visi besidomintys kviečiami paskaitas žiūrėti nuotoliniu būdu 2024 m. kovo 21 d., ketvirtadienį, 11.00 val. (registracija nuo 10.30 val.). 

TRUKMĖ: 2 ak. val.

VIETA: paskaita vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravusieji pakvietimą gaus el. paštu).

Programa:

10.30–11.00 Registracija ZOOM platformoje

11.00–12.30 „The Aesthetics of Density“ („Tankinimo estetika“)(paskaita anglų k.) (lekt. architektas-urbanistas, dr. Eduardas Kögelis; moderuoja Donatas Baltrušaitis)

12.30–12.45  klausimai/atsakymai

Registruotis BŪTINA čia.

Visos ciklo paskaitos.

Organizatorius: Architektūros kokybės vystymo asociacija

Partneris: portalas sa.lt („Statyba ir architektūra“)

Ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir UAB „ACO Nordic“

Dizainerė Paulina Kazlauskienė | Third Sister

***

APIE LEKTORIŲ

Eduardas Kögelis studijavo Kaselio universiteto Architektūros, miestų ir kraštovaizdžio planavimo fakultete Vokietijoje. Nuo 1999 m. iki 2004 m. jis dėstė Darmštato technikos universitete, Neeuropietiškos architektūros ir urbanistikos katedroje. 2007 m. Veimaro Bauhauzo universitete įgijo daktaro laipsnį. 

Eduardas Kögelis interesų sritis – Azijos architektūros ir urbanistikos istorija. Šiuo metu jis dėsto Berlyno technologijos institute ir Veimaro Bauhauzo universitete. 

Eduardas Kögelas dirba viename iš Aedes tinklo centrų Berlyje (www.ancb.de) mokslinių tyrimų patarėju ir programų kuratoriumi bei www.chinese-architects.com projektų vadovu. 

Šiuo metu jis organizuoja parodas XX a. vidurio modernizmą Pietryčių Azijoje ir studentų iš Azijos mainus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video