Top Baneris

Kam reikalingas miestų tankinimas: Vilniaus atvejis

2024 vasario 28 d.
AKVA Subalansuotas Miestu Tankinimas youtube 02 02 scaled
Mindaugo Pakalnio paskaitos „Kam reikalingas miestų tankinimas: Vilniaus atvejis“ plakatas (autorė P. Kazlauskienė)
Pasidalykite straipsniu

Gyventojų miestuose daugėja. Tad jie neišvengiamai turi augti. Turime du pasirinkimus: plėsti jų teritoriją ar tankinti. Nors šie procesai lygiagrečiai ar pramaišiui vyko ilgus amžius, tik nuo XIX a. vidurio tankumas tapo instrumentu analizuojant urbanistinę aplinką ar ją planuojant. Su laiku augo žinios ir suvokimas, kad tankumas lemia miestų, atskirų jų dalių gyvybingumą. Miesto tankinimą imta sieti su ekonominiais, infrastruktūros, socialiniais, gamtinės aplinkos ir kt. faktoriais. Faktoriais, per kuriuos veikiamas mūsų gyvenimas, mūsų potyriai. 

Į įvairius urbanistinės aplinkos tankinimo aspektus gilinamasi nuotolinių paskaitų cikle „Subalansuotas miestų tankinimas“, kurį organizuoja Architektūros kokybės vystymo asociacija kartu su su partneriu – portalu sa.lt („Statyba ir architektūra“), ir kurį finansuoja Ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir UAB „ACO Nordic“. 

Antrą paskaitą kovo 6 d. skaitys ne vienerius metus Vilniaus miesto plėtrą prižiūrėjęs architektas-urbanistas Mindaugas Pakalnis. Jo manymu, miesto tankinimas ilgą laiką buvo nepatogi TABU tema, nagrinėjama tik siaurose uždarose profesionalų diskusijose. Viešumoje ji buvo sutinkama akivaizdžiai priešiškai ir tokia sąvoka net nebuvo vartojama bendruosiuose planuose ir vystymo strategijose. Lektorių džiugina, kad situacija keičiasi: „Platesni visuomenės sluoksniai jau suvokia, kad miestai, tarp jų ir pasaulio paveldo sąraše esantys, gimė, augo ir formavosi tankėdami. Ilgainiui suvokta, jog tam, kad urbanistinė struktūra funkcionuotų, būtina tam tikras viešųjų erdvių, gatvių, infrastruktūros ir paslaugų vartotojų skaičius. Reikalingas šurmulys gatvėse ir vaikai, žaidžiantys parkuose“. 

Paskaitoje jis kvies diskutuoti,  koks tas teisingas Vilniaus  gyventojų tankis, kaip suformuoti tankią, bet gyvenimo kokybę užtikrinančią urbanistinę struktūrą, kokie Vilniaus tankėjimo rezervai, o argumentuodamas pasitelks statistinius duomenis ir žemėlapius.

Programa:

10.00-11.00 Registracija ZOOM platformoje

11.00-12.30 „Kam reikalingas miestų tankinimas: Vilniaus atvejis“ (lekt. architektas-urbanistas Mindaugas Pakalnis)

12.30-12.45  klausimai/ atsakymai

Paskaita (nemokama) vyks nuotoliniu būdu ZOOM konferencinėje platformoje (užsiregistravusieji pakvietimą gaus el. paštu). Paskaitą moderuos architektūrologė Aida Štelbienė.

Registruotis BŪTINA čia. https://arch-akva.lt/straipsniai/paskaitu-ciklo-subalansuotas-miestu-tankinimas-2-dalis/

Visos ciklo paskaitos skelbiamos čia.

Organizatorius: Architektūros kokybės vystymo asociacija

Partneris: portalu sa.lt („Statyba ir architektūra“)

Ciklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, UAB „ACO Nordic“

Dizainerė Paulina Kazlauskienė | Third Sister


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video