Top Baneris

Prabangus „Cle de Maison“ ir „Jundos stalių gaminių“ dueto interjeras įvertintas dizaino „oskaru“

2023 sausio 17 d.
Aludariu 2
Pasidalykite straipsniu

Greitos gamybos amžiuje tiesiai iš gamtos atkeliaujančios medžiagos vis dar išlieka prabanga nepaisant to, kad jos garantuoja geresnę kokybę, ilgesnį produkto, paviršiaus ar objekto gyvavimo laiką, sveikesnę patalpų aplinką. Medienos universalumas garantuoja plačias panaudojimo galimybes – nuo laikančiųjų konstrukcijų iki durų. Gabaus meistro rankose ši žaliava pavirsta stilingu ir gamtai palankiu objektu.  

Išskirtinius, prabangius modernios klasikos interjerus kuriančios, tarptautinius apdovanojimus pelniusios studijos „Cle de Maison“ dizainerės projektuose siekia aukštos kokybės, vientisos stilistikos, maksimalaus komforto ir nebanalaus išskirtinumo. Tokį rezultatą išgauti padeda didelis atidumas detalėms – interjere naudojamoms apdailos medžiagoms bei paviršiams, durims ir grindų dangai, baldams, dekoro elementams. Studijos įkūrėja ir jos kūrybinis variklis Vaida Žemaitytė pabrėžia, kad siekiant užtikrinti su prabanga siejamą kokybę svarbu kontroliuoti visus interjero įrengimo procesus: nuo statybos darbų iki baldų ar kitų detalių gamybos. „Cle de Maison“ glaudžiai bendradarbiauja su atrinktais, studijos iškeltus kriterijus atitinkančiais gamintojais Lietuvoje ir užsienyje. Net keliuose tarptautinio pripažinimo sulaukusiuose interjeruose medinių elementų ir durų gamyba pasirūpino visiems prieinamą prabangą kuriantys „Jundos stalių gaminiai“

Aludariu 105
„Cle de Maison“ studija interjere skyrė didelį dėmesį detalėms

Tarptautiniai interjero dizaino „oskarai“ – lietuvių studijai 

Prestižiniai, Jungtinėje Karalystėje leidžiamo žurnalo „Design et al“ rengiami Tarptautiniai interjero dizaino ir architektūros apdovanojimai (The International Design & Architecture Awards) kasmet traukia pasaulinio masto dizaino milžinus, kurių projektai varžosi net 53 kategorijose. 2021 m. rugsėjį, Londone vykusios ceremonijos metu, kategorijos „Geriausias interjero projektas Europoje“ laimėtojų titulas atiteko lietuvių studijai „Cle de Maison“. Srities profesionalų akis patraukęs projektas – 120 kv. m. apartamentai Vilniaus Senamiestyje. 

Apartamentų savininkai kreipėsi į dizaineres dar negavę buto raktų. Jie patikėjo studijai projekto plėtojimą nuo pirmųjų eskizų, techninio projekto parengimo, statybų priežiūros, iki baldų surinkimo, dekoro, namų kvapo bei rankšluosčių parinkimo. Visuminio interjero (ang. „turn-key“) įrengimo praktika yra kur kas populiaresnė užsienyje, nei Lietuvoje, tačiau ir mūsų rinkoje klientai vis dažniau visą namų įrengimą patiki dizaineriams: tokiu atveju specialistas paruošia patalpas gyvenimui, sukuria tolygios stilistikos, iki detalių apgalvotą, išbaigtą erdvę. Kuriamus interjerus studijos įkūrėja mėgsta priskirti modernios klasikos su eklektikos elementais ar apgalvotos prabangos stilistikai. 

Aludariu 120
„Cle de Maison“ interjero akcentas – mėlynas miegamasis su drabužine

Privalumu tapęs nepaprastas buto išplanavimas 

Viršutiniame pastato aukšte įrengti apartamentai yra sujungti iš dviejų butų – siekis išplanuoti tokias nepaprastas erdves kuo efektyviau padiktavo buto padalijimą į dvi funkcines zonas –šeimininkų ir svečių. Svečių zonoje yra erdvi svetainė, nuo jos biožidiniu atskirtas valgomasis, virtuvė ir prabangiai įrengtas vonios kambarys. Privačioje, šeimininkų zonoje, yra įspūdingas, mėlynas miegamasis su drabužine, vaiko miegamasis, vonios kambariai. Apartamentų „širdis“ – didelė terasa, nuo kurios atsiveria Vilniaus centro ir Senamiesčio panorama, su poilsio zona, deginimuisi skirtais šezlongais ir sūkurinė vonia. Toks Lietuvos klimatinėje zonoje vis dar neįprastas terasos panaudojimo sprendimas nulėmė kosmopolitišką apartamentų charakterį.

Bute harmoningai susipina klasikos, „art deco“ ir modernūs elementai, o visumą galima būtų apibūdinti modernios „glamūrinės“ eklektikos terminu. Nuobodžiauti neleidžia skirtingos apdailos medžiagos, įvairios tekstūros, spalvos. Akį traukia žalvariniais profiliais dekoruotas natūralus medžio eglutės parketas, nestandartiniai lubų ir sienų lipdiniai, marmuro rašto plytelės. 

 

Vonios kambariuose dramatiškumą kuria kontrastuojančios spalvos ir raštai: juodų svečių vonios kambario sienų fone spindi 24 karatų aukso folija dekoruotas praustuvas, šeimininkų dušo kabinoje šviečia ekspresyvus oniksas. Didelės erdvės pojūtį suteikia gausiai interjere naudojami veidrodžiai. Už jų slepiasi net durys – veidrodiniame koridoriuje tokiu būdu yra užmaskuotas įėjimas į pagalbines patalpas. Veidrodžiai naudojami ir ant lubų, tarsi paantrindami šviestuvų skleidžiamą šviesą ir optiškai paaukštindami patalpas, ir ant sienų, – pavyzdžiui, valgomojo zonoje, kurioje įmantri veidrodinė kompozicija prilygsta meno kūriniui.

Apdailai, dekoro ir išbaigimo elementams naudojamos tokios prabangios medžiagos kaip natūralus žalvaris, blizgi lakuota „Ebony Makassar“ mediena, marmuras ar ąžuolas. Tai pakelia kartelę – akivaizdu, kad tiek baldai, tiek interjero detalės turi atitikti aukščiausios kokybės reikalavimus. Studija glaudžiai bendradarbiavo su užsienio partneriais, prižiūrėjo baldų ir šviestuvų gaminimo procesus. Šeimininkų komfortą užtikrina išmanioji būsto sistema.

Ypatingos durys – stiliaus išraiška 

Erdvių funkcionalumui ypač svarbus elementas – durys. Jos gali jungti, atskirti ar paslėpti. Studijos projektuose durims skiriamas ypatingas dėmesys, jų medžiagos, išbaigimas, dydis ir tipas parenkamas pagal funkciją bei stilistinę interjero kalbą. Studijos partnerė Indrė Žemaitytė pabrėžia, kad kiekvienam projektui dizainerės stengiasi rinktis skirtingas duris, taip kad jos suteiktų būstui išskirtinumo, puošnumo ir taptų vizitine kortele. „Duris visuomet projektuojame individualiai, renkamės dramatiškus modelius, su išraiškingu dekoru, žalvario ar veidrodžio intarpais, individualiai užsakomomis itališkomis ar portugališkomis rankenomis. Jeigu yra galimybė, užsakovams visuomet siūlome rinktis didesnio, nestandartinio aukščio modelius (2,5 m ar daugiau), kadangi tai sukuria didingumo įspūdį, optiškai praplečia erdvę. Renkamės automatinius durų slenksčius. Dažnai naudojame ir nematomas duris, kurios susilieja su aplinka ir neatkreipia į save dėmesio“, – vardija specialistė.

Aludariu 149
„Cle de Maison“ interjeras su prabangiais „Jundos stalių gaminių“ komandos darbais

Apdovanotame interjere iš viso buvo panaudoti 5 skirtingi durų modeliai: ir nematomos, dėl vietos taupymo į sieną sustumiamos durys, ir varstomos, ir veidrodinės. Durų konceptą ir detalius projektus dizainerės paruošė kartu su „Jundos stalių gaminių“ komanda, kuri pasiūlė praktiškus bei išvaizdžius sprendimus. „Tai įdomus ir sudėtingas projektas, nes buvo ruošiami skirtingi durų modeliai, naudojamos skirtingos medžiagos, spalvos, mechanizmai. Miegamojo duryse buvo naudojamos prabangios, kone juvelyrinės rankenos. Lipdiniai leidžia durims įsilieti į kambarių stilistiką, kurti vientisą vaizdą. Bent kelios durys buvo dvispalvės, dažomos stalių dirbtuvėse, o ne vietoje – pasiūlėme tokį sprendimą siekdami aukštos išbaigimo kokybės“, – pasakoja „Jundos stalių gaminių“ specialistai.

Nebanalaus dizaino ir su išskirtiniu kruopštumu atliktos vidinės durys – tai virš 30 patirties metų skaičiuojančios įmonės „Jundos stalių gaminiai“ profesionalų darbas. Išskirtiniams interjerams ir nestandartiniams užsakovų poreikiams sprendimus siūlanti įmonė specializuojasi gamindama medienos masyvo duris. Asortimentą praplečia faneruotos, stumdomos, lauko, ar išorinės įėjimo durys, medinės vidaus pertvaros, interjero elementai, grindjuostės, sienų apdailos elementai, stalviršiai, karnizai, palangės, laiptų pakopos, dailylentės. Ilgametė darbuotojų praktika ir moderni technika garantuoja aukštą gaminių kokybę bei ypatingų projektų įgyvendinime ypač svarbų lankstumą – žaliavų, modelių ir detalių įvairovė leis išsirinkti tinkamiausią variantą. Atidumą detalėms bei kliento poreikiams įvertino ir užsienio klientūra – „Jundos stalių gaminių“ produkcija aktyviai dalyvauja tarptautinėse parodose, yra siunčiama į įvairias Europos šalis. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video