Top Baneris

Ukrainos atstatymą planuojantis UREHERIT projektas kviečia į konferenciją Švedijoje

2024 gegužės 7 d.
Ureherit
Pasidalykite straipsniu

Tarptautinis architektūrinis projektas „U-RE-HERIT. Architektai Ukrainos paveldui: atkuriant atmintį ir identitetą“ kartu su Švedijos architektais (Sveriges arkitekter) kviečia į antrąją viešą konferenciją Stokholme. Šių metų tema – Ukrainos architektūros sektoriaus atkūrimas (en. Reconstructing the culture of architecture in Ukraine).

Trejus metus truksiančio kultūrinio projekto metu Europos ir Ukrainos architektai mokslinių tyrimų, kūrybinių dirbtuvių, viešų diskusijų, renginių, kvalifikacijos kėlimo kursų ir architektūros studijų metu nagrinės Ukrainos kultūros paveldo apsaugos ir atkūrimo temas. Siekiant atkurti ir aktyvuoti Ukrainos architektūros sektorių, nauja architektūra ir urbanistiniu dizainu jungiantį materialųjį ir nematerialųjį paveldą, projekte U-RE-HERIT dirbs tarpdisciplininės Ukrainos ir Europos paveldo specialistų, architektų, planuotojų, inžinierių, kitų profesionalų, vietos valdžios ir Ukrainos miestų bendruomenių atstovų komandos. Besidalydami žiniomis, patirtimi ir eksperimentuodami projekto dalyviai ieškos būdų, kaip bendrų Ukrainos atstatymo pastangų kontekste atkurti ir naujam gyvenimui prikelti karo nuniokotą Ukrainos nekilnojamąjį paveldą, atkurti ar iš naujo kurti socialines ir identiteto struktūras, suaktyvinti ir į visus šalies atkūrimo etapus įtraukti vietos bendruomenes, sukurti ir aktyvuoti vietinius ekonominius tinklus ir procesus, rašoma pranešime spaudai.

Antras viešas renginys – konferencija, skirta Ukrainos architektūros kultūrai – vyks gegužės 14 d. Stokholme, Švedijoje (Meno akademija, Fredsgatan 12). Konferencijos metu konsorciumo partneriai plačiau aptars UREHERIT vykdomus projektus, paveldo vertinimo metodikas, profesinį tobulėjimą, holistinio būstų renovavimo galimybes. Renginio metu taip pat vyks Ukrainos vyriausybės, Europos ir pasaulio kultūrinių, architektūrinių organizacijų atstovų diskusijos.

Konferencija vyks hibridiniu būdu – gyvai, o taip pat bus transliuojama nuotoliu. Transliacijos nuoroda bus pateikta vėliau.

Dalyvavimas konferencijoje mokamas, organizatoriai kviečia registruotis čia. Konferencijos programa bus skelbiama vėliau.

Ukrainos atstatymas 1
Unsplash nuotr.

Apie UREHERIT veiklą

Viena UREHERIT projekto iniciatyvų yra CPD: Ukraina organizuojama Švedijos architektų ir Ukrainos architektų sąjungų. Tai – 1 metų programa, skirta koordinuoti Ukrainos atkūrimo procesą, atsižvelgiant į paveldą ir atmintį miestų planavimo lygmenyje. Šios programos tikslas – ne tik išsaugoti paveldą, bet ir integruoti jį į tvaraus vystymosi strategijas. Įtraukiantis šešių renginių ciklas, kurį sudaro seminarai, kūrybinės dirbtuvės ir diskusijos, atspindi įvairius aspektus, svarbius kultūros paveldo apsaugai ir atkūrimui. Seminaruose bus skiriamas ypatingas dėmesys tvariam Ukrainos atstatymui, paveldo ir atminties principais. Kūrybinėse dirbtuvėse dalyviai turės galimybę kurti ir eksperimentuoti su projektiniais sprendimais, o diskusijose bus skatinamas integruotas požiūris, įtraukiantis socialinius ir ekologinius veiksnius.

Pirmaisiais atviras kvietimas buvo paskelbtas pirmosios UREHERIT konferencijos metu. CPD: Ukraina sulaukė didelio dalyvių susidomėjimo – 43 paraiškos buvo pateiktos iki nustatyto termino. Po kruopštaus atrankos proceso buvo atrinktos 12 komandų, kurios turės galimybę stiprinti gebėjimus.

Projekto metu bus nagrinėjamos temos:

 • Istorinio Potockių rūmų komplekso restauravimas ir pritaikymas
 • Charkovo erdvinis auditas
 •  Katerynycho rūmų atnaujinimo koncepcija
 • Černovicų regiono detaliojo plano ir zonavimo rengimas remiantis UNESCO paveldu
 • Dniepro miesto istorinio architektūrinio plano kūrimas
 • Karininkų namų Mykolave revitalizacija
 • Zhovtnevyi karjero ekologinis atkūrimas, socialinė, kultūrinė ir ekonominė plėtra, Kryviy
 • Ukrainos medinė architektūra: tyrimai ir išsaugojimas
 • Zaporožės miesto istorinių kvartalų regeneravimas ir revitalizacija
 • Kelias link paveldo: Kamiankos bendruomenės plėtra
 • Pramoninis Drohobych druskos gamyklų kompleksas
 • Senamiesčio kapinės: Memorialinio parko reabilitacinė teritorija, Slavjanskas

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video