Top Baneris

Anykščių SPA kompleksas – įkvėptas gamtos ir modernių technologijų

2014 kovo 15 d.
Pasidalykite straipsniu

Nauji investiciniai projektai keičia Anykščių veidą – kurortinės teritorijos statusą neseniai įgijusiame mieste duris atvėrė modernus sveikatinimo ir poilsio centras „SPA Vilnius Anykščiai“. Neabejojama, kad pirmas toks stambus turizmo kompleksas padidins investicinį Anykščių patrauklumą ir paskatins kitų objektų statybą.

Pranašauja Druskininkų sėkmę

Į naująjį kompleksą, kurį sudaro viešbutis, tarptautinius SPA klasifikacijos standartus atitinkantis gydomojo SPA centras su mineralinio vandens procedūromis ir baseinais, restoranas, „SPA Vilnius Group“ investavo beveik 16 mln. litų.

„Prieš dešimtmetį „SPA Vilnius“ Druskininkuose tapo pirmuoju šio kurorto atgimimą išpranašavusiu vieversiu. Dabar su tokiu pat entuziazmu atveriame sveikatingumo centro Anykščiuose duris“, – paralelių įžvelgė „SPA Vilnius“ generalinis direktorius Valdas Trinkūnas.

Anuomečių poilsio namų „Anykščių šilelis“ teritorijoje įkurtas kompleksas „SPA Vilnius Anykščiai“ tapo savotiška jungtimi tarp sena ir nauja.

Anykščių SPA eksterjeras

1989 metų statybos buvusio viešbučio pastate po rekonstrukcijos įsteigtas 4 žvaigždučių kategorijos viešbutis, o jo kaimynystėje iškilo baseinų ir pirčių korpuso priestatas. „SPA Vilnius Anykščiai“ komplekso išskirtinumu tapo naujai pastatytas 1442 kvadratinių metrų ploto elipsės formos netaisyklingo kūgio tūrio baseinų ir pirčių priestatas, kurį su senuoju pastatu jungia įstiklinta galerija.
Anykščių SPA centro projektą rengusi SP architektų grupė (projekto autorius – architektas Saulius Pamerneckis, architektai Vytautas Pliadis, Marius Bliujus, Vitalijus Rudokas, interjero autorė architektė Gintė Pamerneckienė) turi nemažą tokio pobūdžio darbų patirtį. Ši komanda dirbo ir su „SPA Vilnius Sana“ projektu.

Forma primena kankorėžį

„Šis darbas leido įgyvendinti seną svajonę sukurti „SPA Vilnius“ gamtoje, Lietuvos miške. Šalia, faktiškai už langų – Anykščių šilelis, tad norėjosi kuo labiau įsileisti tą gamtą ir į viešbutį, ir į baseino pastatą. Manau, tai pavyko. Net plaukdamas baseinu matai pušis ir jautiesi lyg po atviru dangumi“, – teigė interjero architektė G. Pamerneckienė.

Išskirtiniu SPA akcentu tapo baseinų ir pirčių pastatas.

Išskirtiniu SPA akcentu tapo baseinų ir pirčių pastatas.

Projekto autorius architektas S. Pamerneckis pasakojo, kad rekonstruojamo senojo pastato architektūra faktiškai nepakito. „Nors buvo įvairių minčių, nusprendėme išsaugoti pagrindinius statinio tūrius ir charakterį, kurie atliepia ano laikotarpio stilistiką. Tačiau baseino pastatą projektavome įdomesnį, jam pasirinkome nestandartinę elipsės formą. Kadangi gamtos veiksnys buvo labai svarbus, siekėme, kad objektas darniai įsikomponuotų į bendrą erdvę, kad tas baseino tūrio įvaizdis nebūtų svetimas. Galima sakyti, kad išraiška ir stilistika pastatas primena kankorėžį. Naudojamos trikampės formos dėkingos tuo, kad formuojant tūrį leidžia sukurti perėjimą, tad nesimato laužytų ovalo linijų“, – aiškino S. Pamerneckis.

Tam, kad iš bendro konteksto pastatai pernelyg neišsiskirtų, jiems parinktos dvi dominuojamos, prie gamtinės aplinkos derančios spalvos – tamsiai pilka ir gelsvai rausva.

Nestandartinių sprendimų nesibaido

Senojo pastato rekonstrukcijos ir naujojo statybų darbus įgyvendinusio generalinio rangovo – bendrovės „Conresta“ – direktoriaus pavaduotojas gamybai Ernestas Šeženis pripažino, kad šiame projekte iššūkių nestigo. „SPA pastatas išskirtinis ir architektūriškai, ir statybų požiūriu – čia daug sudėtingų sprendimų, mazgų. Įgyvendinti tokius architektūrinius sumanymus pasitaiko ne itin dažnai, tačiau nesibaidome nestandartinių sprendimų, nes jie suteikia galimybę tobulėti“, – kalbėjo pašnekovas.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video