Top Baneris

Bendradarbystė pagal #happspace_arka: modernumo ir jaukumo dermė

2019 liepos 10 d.
#happspace_arka
#happspace_arka, ir naujausiu projektu atspindi savo filosofiją darbo vietoje užtikrinti ne tik patogią, inovatyvią infrastruktūrą, bet ir sudaryti prielaidas megztis bendruomeniškiems santykiams. Leono Garbačausko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pagalvoti apie viską ir dar daugiau. Regis, šiandien tokiu principu turi vadovautis vis labiau populiarėjančių bendradarbystės erdvių kūrėjai, siekdami suteikti kuo patrauklesnes sąlygas potencialiems darbuotojams. Ne pirmus metus veikiantis tinklas „Happspace“, neseniai atvėręs erdvę #happspace_arka, ir naujausiu projektu atspindi savo filosofiją darbo vietoje užtikrinti ne tik patogią, inovatyvią infrastruktūrą, bet ir sudaryti prielaidas megztis bendruomeniškiems santykiams.

#happspace_arka suteikia galimybę rinktis tiek laisvą vietą bendrojoje erdvėje, tiek įsikurti visiškai įrengtose biuro patalpose.
Darbe – kaip namie

Bendradarbystės ir nedidelių biurų erdvė #happspace_arka duris atvėrė laikinosios sostinės Karaliaus Mindaugo prospekte iškilusiame verslo centre „Arka“, kuris tapo pirmuoju A+ energinio naudingumo klasės biurų pastatu Kaune. Šis trečiasis ir didžiausias „Happspace“ projektas – bendradarbystės centro plotas siekia apie 1,3 tūkst. kv. m – biurų patalpų nuomos rinkai pasiūlė 150 šiuolaikiškai įrengtų darbo vietų.

#happspace_arka interjero dizainerio Tomo Panino teigimu, viena vertus, ergonomiška, funkcionali, švari, individualiais baldais aprūpinta aplinka atitinka aukščiausius šiuolaikinio biuro standartus. Vis dėlto bene svarbiausia mintis ir idėja, akcentavo kūrėjas, buvo sukurti tokią darbo erdvę, kuri asocijuotųsi ne su biuru, o primintų jaukią namų aplinką, kurioje visi sugyventų tarsi šeima.

Šių bendradarbystės erdvių konceptas – orientacijaį mažas įmones, laisvai samdomus darbuotojus. Leono Garbačausko nuotr.

Šių bendradarbystės erdvių konceptas – orientacijaį mažas įmones, laisvai samdomus darbuotojus. Leono Garbačausko nuotr.

Pašnekovas neneigė, kad užduotis nebuvo lengva, įvertinant tiek įspūdingą patalpų plotą, tiek modernią urbanistinę architektūrą (verslo centro „Arka“ projekto autoriai – „Architektų biuras G. Natkevičius ir partneriai“), jos kodą interjere atliepia tokie elementai kaip betono ar atvirų inžinerinių konstrukcijų fragmentai.

„Šių bendradarbystės erdvių konceptas – orientacija į mažas įmones, laisvai samdomus darbuotojus, žmones, turinčius savo mažus verslus, ir panašiai. Tad šiems daug laiko darbe praleidžiantiems žmonėms ypač aktualu, kad jų darbo aplinka kuo labiau primintų namus. Viena vertus, realiai nedirbi namuose, tačiau savo darbo vietoje jautiesi ramiai, jaukiai, patogiai, o ne tarsi dėžutėje užsidaręs robotas“, – vaizdžiai kalbėjo kūrėjas.

Darbo zonos atskirtos ne tik perforuotomis metalinėmis sienelėmis, bet ir įvairiais augalais. Leono Garbačausko nuotr.

Darbo zonos atskirtos ne tik perforuotomis metalinėmis sienelėmis, bet ir įvairiais augalais. Leono Garbačausko nuotr.

Šalia ir su gamta

#happspace_arka suteikia galimybę rinktis tiek laisvą vietą bendrojoje erdvėje, tiek įsikurti visiškai įrengtose biuro patalpose, kuriose gali dirbti nuo dviejų iki aštuonių žmonių, arba rezervuoti darbo vietą ilgesniam laikui.

Nors bendradarbystės centre suprojektuotos ir atviros erdvės, ir daugiau privatumo suteikiantys atskiri kabinetai, tačiau, pasak pašnekovo, anksčiau ar vėliau žmonės susitinka poilsio ir virtuvės zonose, tad būtent šioms ir skirtas bene didžiausias dėmesys.

„Sumaniai suplanuotos bendrosios patalpos ypač svarbios bet kurioje bendradarbystės erdvėje. Juk čia dirbantiems žmonėms tai yra vietos, kur jie susitinka su kolegomis, suburia bendraminčius, kviečiasi verslo partnerius ar potencialius investuotojus ir dalijasi savo idėjomis. Neutralioje, neoficialioje aplinkoje bendravimas yra daug paprastesnis ir lengvesnis. Be to, #happspace_arka suteikia galimybę dirbti visur – ne tik darbo, bet ir poilsio zonoje. Bendrosios erdvės taip pat yra šiek tiek atskirtos, zonuotos“, – komentavo interjero kūrėjas T. Paninas.

Leono Garbačausko nuotr.

Leono Garbačausko nuotr.

Darbo zonos čia išmaniai atskirtos ne tik moderniai atrodančiomis perforuotomis metalinėmis sienelėmis, bet ir įvairiais augalais. Mobilios atitvaros gali būti lengvai perstatomos – tai leidžia paversti erdvę daugiafunkce.

„Nors pastatas – pačiame miesto centre, Kauno šerdyje, jį supa daug žalumos, augalų, pro langus atsiveria Nemuno salos panorama. Tad nesinorėjo pabėgti nuo tų gamtos vaizdų, artimos jos kaimynystės“, – sakė pašnekovas.

Aplinką taip pat jaukina kilimai, minkštųjų baldų tekstilė bei sienoms ir pertvaroms panaudoti natūralaus medžio fragmentai ankstesnės – #happspace_banko erdvės pavyzdžiu, kurie buvo pasirinkti kaip „Happspace“ erdves vienijantis elementas.

Leono Garbačausko nuotr.

Leono Garbačausko nuotr.

Nuo kavos iki masažų

Susitikimų kambariai, spartusis internetas, spausdintuvai, nemokama kava, ramios nišos pokalbiams telefonu, dviračių vietos ir dušai atvykstantiesiems į darbą šiomis transporto priemonėmis – šiandien neatsiejama bendradarbystės erdvių dalimi tampa ne tik tokie elementai. Antai centre #happspace_arka pasirūpinta net masažo patalpa, kurioje darbuojasi holistinių masažų terapeutė.

Kaip pažymi tinklo „Happspace“ steigėjai, šiandien modernūs verslo centrai orientuojasi į aukščiausio lygio infrastruktūros sprendimus – pradedant komfortiškomis sąlygomis atvykstantiesiems į darbą dviračiu, vėdinimo sistema su oro drėkintuvais, modernia patekimo į erdves kontrole, kokybišku apšvietimu ir baigiant kitais novatoriškais sprendimais, eliminuojančiais bet kokius aplinkos trikdžius ir leidžiančiais darbuotojui koncentruotis į produktyvią veiklą.

Bendradarbystės centre suprojektuotos ir atviros erdvės, ir daugiau privatumo suteikiantys atskiri kabinetai. Leono Garbačausko nuotr.

Bendradarbystės centre suprojektuotos ir atviros erdvės, ir daugiau privatumo suteikiantys atskiri kabinetai. Leono Garbačausko nuotr.

Savo ruožtu bendradarbystės erdvių iniciatoriai, pasinaudodami šia infrastruktūra, kuria dar ir bendruomenę, kurioje mezgami naudingi kontaktai, generuojami bendri projektai ar tiesiog dalijamasi mintimis arba naujienomis per pertraukėlę kartu geriant kavą.

„Man #happspace_arka yra vieta, kur susitinka verslas ir talentai, kur nuolat generuojamos perspektyvios ir inovatyvios idėjos. Taigi turėjau tikslą sukurti kūrybiškumui palankią erdvę, kurioje kiekvienas galėtų kurti ir sutelkti dėmesį į savo mėgstamą veiklą. Darbo vietoms pagrindiniai reikalavimai buvo patogumas ir ergonomiškumas, neapkraunant erdvių nereikalingais daiktais. Iš esmės tai švari ir tvarkinga darbo vieta, kur kiekvienas gali įnešti kažką savita“, – reziumavo interjero kūrėjas T. Paninas.

Amtico Signature Acoustic LVT/vinilinės dizaino grindys. Leono Garbačausko nuotr.

Amtico Signature Acoustic LVT/vinilinės dizaino grindys. Leono Garbačausko nuotr.

Biure – sprendimai komfortui

Biurų pastate „Arka“ įsikūrusioje biurų erdvėje „Happspace“ paklota „AMTICO Signature Acoustic LVT“ vinilinė grindų danga. Grindų dangos dizainas ir akustinės savybės puikiai atitiko estetinius bei techninius interjero kūrėjų ir užsakovų reikalavimus bei nepriekaištingai dera bendrame kontekste.

Vinilinės grindų dangos „AMTICO Signature Acoustic LVT“ skirtos komercinėms, gausiai lankomoms patalpoms, todėl yra su 1 mm darbiniu vinilo sluoksniu ir priskiriamos 23, 33, 43 atsparumo klasėms. Šios grindys turi papildomą pagrindo sluoksnį, užtikrinantį garso sugeriamumą iki 18 dB. Garsas trikdo bendravimą, prastina darbo našumą, todėl jo perteklių galima slopinti akustinėmis medžiagomis. Jos sumažina aido sklidimą, sugeria garsą ir pagerina bendravimą patalpose.

Esant didelėms biuro erdvėms, ieškota sprendimų, kaip šias erdves padaryti komfortiškas. Čia puikiai pasitarnavo akustinės grindys.

Klientas, pasirinkęs šias grindų dangas, prisideda prie aplinkos tausojimo – vieno pagrindinių atsakingos visuomenės prioritetų.

Visos „AMTICO LVT“ vinilinių dizaino grindų kolekcijos gaminamos nenaudojant ftalatų, medžiagų, ribojamų REACH reglamento, ir yra klasifikuojamos A+ klase pagal VOC vidaus oro emisijos skalę.

Paprasta grindų dangos priežiūra ir patvarumas atlieka svarbų vaidmenį viešosiose erdvėse. „AMTICO LVT“ vinilinių grindų paviršiai padengiami specialiu uretano sluoksniu, apsaugančiu grindis nuo abrazyvinių dalelių ir batų žymių.

Jos atitinka atsparumo ugniai ir dūmų emisijos priešgaisrinius (Bfls1) bei slydumo reikalavimus (R10), todėl ypač tinka visuomeniniams pastatams, ribojamiems griežtai reglamentuotų saugos reikalavimų. „AMTICO Signature Acoustic“ kolekcijai suteikiama 20 metų garantija nuo dėvėjimosi. Ši grindų danga – puikus pasirinkimas intensyvaus naudojimo patalpose.

Biure „Happspace“ pasirinktos visuomeniniam sektoriui skirtos medžiagos. „Interjero linijos“ specialistai patvirtina, kad tai – ilgalaikis sprendimas, kuris tarnaus ilgus metus, danga nepakeis estetinės išvaizdos ir taupys kliento išlaidas ekspoatacijai.

interjero linija logo

Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba ir architektūra) | 2019 birželis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video