Top Baneris

Oficialu: sostinėje pradedamos „Tech Zity Vilnius“ statybos

2024 birželio 17 d.
tech zity
Pasidalykite straipsniu

Sostinės Naujamiestyje, buvusio „Lelijos“ siuvimo fabriko vietoje, oficialiai pradedamas didžiausio Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelio „Tech Zity Vilnius“ statybos. Pirmasis projekto etapas, apimantis 16,5 tūkst. kv. m plotą, duris atvers jau 2025 m. vasarą, o 75 proc. patalpų jau yra išnuomotos arba rezervuotos.

Vilniaus miesto savivaldybė išdavė statybų leidimus dviem pirmojo etapo pastatams. Per metus bus įrengti trys žali kiemai, transformavus senuosius siuvyklos pastatus bus sukurti modernūs biurai, konferencijų centras, sporto ir sveikatingumo klubas, restoranų kiemas, bendradarbystės erdvės. Tai yra pirmasis iš trijų „Tech Zity Vilnius“ etapų, kuriuos įgyvendinus 2027-aisiais čia galės dirbs net 5000 žmonių. 

Pirmąjį „Tech Zity Vilnius“ rekonstrukcijos etapą projektuoja dvi architektų komandos: L korpuso architektai – „Do Architects“, H korpusą kuria „A2SM Architects“.

Projektą kurianti „Tech Zity“ pasirašė generalinės rangos sutartį su statybų bendrove „Gilesta“, kuri laimėjo konkursą ir įgyvendins rangos darbus už 23 mln. eurų. Darbai jau prasideda, o jų pabaiga numatoma 2025 m. gegužės–liepos mėnesiais, priklausomai nuo pastatų, informuojama pranešime spaudai.

tech zity statybos

„Nuo idėjos iki darbų pradžios ėjome ilgiau nei dvejus metus, ir tam reikėjo ne tik mūsų komandos pastangų, tačiau ir institucijų palaikymo. Dėkojame Vilniaus miesto savivaldybės ir Kultūros vertybių apsaugos departamento specialistams už efektyvų bendradarbiavimą. Neabejoju, kad „Tech Zity Vilnius“ prisidės ne tik prie Naujamiesčio, bet ir viso Vilniaus konkurencingumo stiprinimo. Tokių projektų Europoje nėra daug, todėl naudą pajus ir startuolių ekosistema, ir sostinė“, – teigia „Tech Zity Vilnius“ bendrasavininkis Darius Žakaitis.

„Gilestos“ vadovo Romo Paliulio teigimu, „Tech Zity Vilnius“ turi visas sudedamąsias dalis, kurios programuoja sėkmingus rezultatus. 

Tech Zity Vilnius 1

„Visų pirma, jis yra išskirtinis, nes turės realią įtaką pokyčiams bendruomenėje: būtent tokie projektai formuoja miestą ir rašo miesto istoriją. Antra, su projekto užsakovais vadovaujamės panašiomis vertybėmis, vienodai matome procesą, todėl partnerystė nuo pirmųjų minučių vyksta labai sklandžiai. Trečia, tvarumo aspektas, kuris mums kaip generaliniam rangovui yra itin svarbus, aktualus ir užsakovui: pasirinkta rekonstruoti, o ne statyti naują objektą, daug medžiagų bus pernaudojama integruojant jas į naują dizainą“, – sako R. Paliulis.

„Tech Zity Vilnius“ turės keturių erdvių konferencijų centrą, kuriame tilps iki 1000 dalyvių. Laisvalaikio zonos gyvybingumą užtikrins 7 skirtingi restoranai, kavinės ir barai. „Tech Zity Vilnius“ taip pat turės bendradarbystės, edukacijos, sporto erdves. 

„Tech Zity Vilnius“ bus didžiausias Europoje technologijų ir kūrybinių industrijų miestelis, kuriamas Naujamiestyje, buvusio „Lelijos“ siuvimo fabriko pastatų komplekse. Pirmojo etapo metu duris atvers apie trečdalis viso planuojamo komplekso – 15,5 tūkst. kv. m iš numatytų 55 tūkst. kv. m. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video