Top Baneris

Vilniaus taryba pritarė pakoreguotam Nacionalinio stadiono sutarties projektui

2024 gegužės 16 d.
stadionas
I. Gelūno/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus miesto taryba trečiadienį pritarė daugiafunkcio komplekso su nacionaliniu stadionu statybos koncesijos sutarties pakeitimams, projekto kainą indeksuojant beveik 20 tūkst. eurų mažiau nei patvirtinta vasarį. 

Už sutarties pakeitimus balsavo 28 tarybos nariai, prieš buvo 14, susilaikė du. 

Atnaujintą koncesijos sutartį dar turės patvirtinti Europos Komisija (EK) – ji patikrins, ar pakeitimais nėra suteikiama neteisėta valstybės pagalba. Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Adomas Bužinskas teigė, jog šį klausimą tikimasi išspręsti per birželį. 

„Pasirinkimas yra labai aiškus – ar mes už kelių mėnesių turime įsibėgėjusias statybas ir už dvejų metų pabaigtą projektą ir galėsime pradėti (naudotis – BNS) infrastruktūra. Ar mes vėl turime teismų maratoną, santykių aiškinimąsi ir geriausiu (atveju – BNS) restartą šito projekto po kelių metų“, – posėdyje sakė Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Benkunskas
S. Lisausko/BNS nuotr.

Opozicinėje „Laisvės ir teisingumo“ frakcijoje dirbantis Artūras Zuokas sostinės merą vadino dabartinės projekto koncesininkės ir statytojos – investicijų bendrovės „BaltCap“ advokatu bei jos atstovu Vilniaus miesto taryboje. 

Kitas opozicijos atstovas Aleksandras Nemunaitis teigė, kad klausimas „stumiamas buldozeriu“.

Sostinės savivaldybės administracija teigė naują projekto vertę pakoregavusi atsižvelgiant į balandį pateiktas Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) pastabas. 

Tačiau tarnyba BNS trečiadienį sakė, kad savivaldybė neatsižvelgė į dalį esminių pastabų arba atsižvelgė į jas „nepateikiant svarių argumentų“. Pateikti išsamią poziciją VPT žadėjo per 1–2 savaites.

Komplekso statybos kainą, kaip ir anksčiau, siūloma indeksuoti 40,35 proc. Tačiau pritarus sutarties pakeitimams savivaldybės ir Vyriausybės dalis mažėtų nuo 28,7 iki 26,12 proc., o projektą ketinančios perimti „Hanner“ dalis didėtų nuo 11,6 iki 14,23 proc. (nuo 9,5 mln. eurų iki 10,9 mln. eurų, be PVM).

Pagal siūlomus pakeitimus, palyginti su vasarį patvirtintu sutarties projektu, indeksuojant kainą mažėtų savivaldybės ir Vyriausybės dalis, bet didėtų projekto bendrovės dalis, taip pat mažiau brangtų komplekso statyba. 

Vilniaus savivaldybės ir Vyriausybės įsipareigojimų suma dabar mažėja 19,9 tūkst. eurų iki 157,24 mln. eurų (su PVM), tačiau ji 1,18 mln. eurų didesnė nei iki indeksavimo vasarį.

Vis dėlto tarybai patvirtinus siūlomus pakeitimus sumažėtų savivaldybės sutaupytų palūkanų suma, o jas perskaičiavus ir padidėjus finansavimo kaštams, miestui 2,5 mln. eurų pabrangtų papildomi darbai (3 tūkst. stadiono vietų bei universali arena), taip pat reikėtų mokėti dalį (900 tūkst. iš 2,4 mln. eurų) refinansavimo mokesčio, kurio anksčiau buvo atsisakiusi projektą ketinanti perimti bendrovė „Hanner“.  

Nekilnojamojo turto bendrovės „Hanner“ savininkas Arvydas Avulis BNS antradienį teigė, kad stadiono koncesininkės įmonės „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“ pagrindinės akcininkės „Venetus Capital“ akcijas iš investicijų bendrovės „BaltCap“ išpirktų tik gavus palankią EK išvadą dėl sutarties pakeitimų.

BNS   


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video