Top Baneris

Pradedamos ardyti degusio Viršuliškių daugiabučio konstrukcijos

2024 birželio 10 d.
deges Virsuliskiu daugiabutis
I. Gelūno/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pirmadienį pradedamos ardyti Vilniuje degusio Viršuliškių daugiabučio konstrukcijos.

Kaip pranešė sostinės savivaldybė, darbų vietoje situaciją pakomentuoti žada Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas, „Vilniaus vystymo kompanijos“ ir darbus vykdančios statybų bendrovės atstovai.

Du sprogimai ir gaisras Viršuliškėse esančiame daugiabutyje kilo sausio pradžioje, jo metu žuvo du žmonės – nepilnametis ir suaugęs asmuo.

Savivaldybė vasarį pasiūlė, kad labiausiai nukentėjusi vidurinė namo dalis būtų išardyta ir pastatyta iš naujo, likusioms pastato dalims užtektų remonto. Kovo viduryje namo gyventojai tokiam savivaldybės planui pritarė.

Darbai finansuojami draudimo bendrovių, Vyriausybės rezervo, Vilniaus miesto savivaldybės bei gyventojų lėšomis. Pastato avarinės būklės pašalinimo darbų vykdytojas – bendrovė „Veikus“.

Daugiabučiam namui atstatyti prireiks maždaug 1,24 mln. eurų. Iš jų apie 950 tūkst. eurų kainuos pastato avarinės būklės šalinimo darbai.

Daugiabučio atstatymo darbus planuojama baigti iki šių metų pabaigos.

Dėl įvykusio gaisro be pastogės iš viso liko 57 namo gyventojai, dalis jų persikraustė į socialinius būstus. Nelaimės priežastis dar tiriama.

Tyrėjams įvykio vietoje radus degių medžiagų pėdsakų, prokuratūros atstovai skelbė tiriantys pagrindinę versiją, kad sprogimą žuvęs buto savininkas galėjo sukelti tyčia.

BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video