Top Baneris

Parodoje – žvilgsnis į XX amžiaus septintąjį dešimtmetį

2016 gruodžio 5 d.
„Dizaino fondo“ nuotr.
„Dizaino fondo“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kodėl septintasis dešimtmetis? XX amžiaus šeštojo ir septintojo dešimtmečių sandūroje buvo įkurta naujų dizaino institucijų, sukurta specializuotų studijų programų, pradėtos rengti dizaino parodos, išryškėjo daiktų ir aplinkos modernizavimo idėjos – taip savo idėją septintajam XX amžiaus dešimtmečiui skirti ekspoziciją ir momentinę dizaino parduotuvę pristato renginio „Dizaino fondas: sukurta Lietuvoje 7 dešimtmetyje“ organizatoriai. Ekspozicijos atidarymas Nacionalinėje dailės galerijoje gruodžio 15 dieną, ketvirtadienį, 18 val. Ekspozicija veiks gruodžio 15–31 dienomis.

Projekto „Dizaino fondas: istorijos aktualizavimas“ metu nufilmuoti interviu su septintojo dešimtmečio dizaino kūrėjais, buvo renkami ir analizuojami to laikotarpio dizaino pavyzdžiai, archyviniai dokumentai, fotografijos, audinių raštai ir medžiagos. Kūrybinių dirbtuvių metu, bendradarbiaujant su Lietuvos dizaino studijos dailininkais ir dizaineriais, atkurti, interpretuoti arba sukurti nauji dizaino pavyzdžiai, pasakojantys apie septintojo dešimtmečio Lietuvos dizaino asmenybes, įvykius, objektus ir jų istorijas.

  • Birutės Žilytės „Aukso sietelio“ skarelės („Indigo textile“).
  • Vytauto Čekanausko šviestuvo atkūrimas bei naujų dizaino objektų sukūrimas („Torem“).
  • Juliaus Juzeliūno kaklaraiščių, peteliškių ir fantazijų kolekcija („Indigo textile“, „April look“).
  • Ligijos Marijos Stapulionienės šezlongo ir Kompozitorių sąjungos baldų atkūrimas  („Old-new“).
  • „Vaikiško marmelado“ rinkinys („Less table“).
  • 7 dešimtmečio plakatai (Juozo Galkaus, Kęstučio Gvaldos, Vytauto Kaušinio ir Kęstučio Šveikausko).

Projektą „Dizaino fondas: istorijos aktualizavimas“ 2016 metais įgyvendino viešoji įstaiga „Garsai ir blyksniai“, bendradarbiaudama su Vilniaus dailės akademija, Nacionaline dailės galerija, Modernaus meno centru ir dizaino studijomis „Indigo textile“, „April look“, „Old-new“, „Torem“, „Less table“.

Projektas dalinai finansuotas Lietuvos kultūros tarybos lėšomis.

Daugiau informacijos apie projektą ir Dizaino fondą – www.dizainofondas.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video