Top Baneris

Paroda „Light + Building 2024“: rytojaus pastatai ir įkvepiantys apšvietimo sprendimai

2024 kovo 20 d.
light ps 07Tik SA
„Messe Frankfurt GmbH“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Parengė Aušra Nyman

Kuriame modernius pastatus ir juose diegiame išmaniąsias sistemas, kad taupytume energiją, namai ar biurai būtų patogesni, lengviau valdomi. Įdarbinus alternatyvius energijos šaltinius ir sumontavus efektyvius apšvietimo sprendimus gali būti žymiai sumažintos nepageidaujamos emisijos. Tai labai prisideda prie klimato tikslų įgyvendinimo. Šiais metais Frankfurte prie Maino, Vokietijoje, kovo 3–8 dienomis vyko kas 2 metus organizuojama „Light + Building“ – pirmaujanti pasaulyje apšvietimo ir statybos paslaugų technologijų – mugė. Pagrindinės parodoje aptariamos tendencijos: tvarumas, sujungimas, darbas+gyvenimas (sustainability, connectivity, work+living).

2 169 parodos dalyviai pristatė tvarius pastatų įrangos technologijų pokyčius ir naujoviško apšvietimo dizaino tendencijas. Daugiau nei 151 000 lankytojų aplankė tarptautinę apšvietimo ir statybos paslaugų technologijų prekybos mugę „Light + Building 2024“.

Inovacijų proveržis didesnio pastatų tvarumo ir efektyvumo link

Pagrindinės parodos temos buvo namų ir pastatų elektrifikavimas ir skaitmeninimas, siekiant sumažinti išmetamų teršalų kiekį ir pakartotinai naudoti žaliavas. „Light + Building“ mugėje pristatyta skaitmeninė ir elektrotechninė infrastruktūra, kuri skirta dinamiškai valdyti galią, kaupti energiją, užtikrinti saugumą. Taip pat galima pastebėti augantį susidomėjimą e. mobilumo ir įkrovimo infrastruktūra, decentralizuotomis energijos tiekimo sistemomis ir komponentais.

Light + Building parodoje dalyvaujančios įmonės įspūdingai pademonstravo, kaip klimato kontrolė gali padidinti namų, pastatų ir ištisų kvartalų ekonominį veiklos efektyvumą. Tam reikia tinkamų sprendimų, ypač iš elektros ir skaitmeninės pramonės, pavyzdžiui, šilumos siurblių, valdomo apšvietimo, įkrovimo taškų ir energijos valdymo sistemos“, – renginio svarbą įvertino Wolfgangas Weberis, „Elektros ir skaitmeninės pramonės asociacijos“ (ZVEI) generalinis direktorius.

240302rundgangjgbn3a4943
„Messe Frankfurt GmbH“ nuotr.

Pagrindinės tendencijos elektronikos ir apšvietimo sektoriuje

„Light + Building“ išgrynintos aktualiausios tendencijos, apimančios svarbiausias gyvenimo, darbo ir mobilumo madas ir pokyčius. Žmonių gyvenimo, darbo ir bendravimo būdas miestuose ir pastatuose nuolat keičiasi. Rytojaus pastatų technologijos turi prisitaikyti prie kintančių reikalavimų. Mums reikalingos sąsajos naujiems energijos šaltiniams, sistemos turi tarpusavyje sąveikauti, o efektyvus veikimas turėtų būti savaime suprantamas dalykas, mažinant išmetamųjų teršalų kiekį ir atsižvelgiant į ekonominį efektyvumą.

Elektrifikacija yra tvarumo ir statybų sektoriaus, galinčio patenkinti ateities poreikius, pamatas. Atitinkamai „Light + Building 2024“ šūkis yra „Būk elektrifikuotas“. Remiantis juo, trys pagrindinės temos nurodo veiksnius, kurie yra būtini gyvenimui, darbui ir mobilumui rytojaus pasaulyje. Visi „Light + Building“ renginiai-paskaitos, ekskursijos ir specialūs pasirodymai buvo sujungti šių tendencijų gijomis.

Parodoje Vokietijos estetiškų elektros instaliacijos prietaisų ir išmaniųjų sistemų gamintoja JUNG atsivežė visą šūsnį naujienų. Čia naujomis spalvomis sužibėjo jos retro jungiklių kolekcija, buvo pristatytos naujos stiklo rėmelių ir virštinkinių prietaisų serijos bei galingas USB-C jungtį turintis įkroviklis. Daugiau apie JUNG naujienas.

„Tvarumas“

„Tvarumo“ tema susijusi su sistemomis ir metodais, kurie prisideda prie statybų sektoriaus ekonomiškumo ir aplinkosaugos požiūriu gyvybingesnio žaliosios energijos integravimo ir saugojimo bei efektyvaus energijos valdymo. Tvarumas vaidina esminį vaidmenį tiek naudojant medžiagas, tiek gaminant.

Natūraliai tvari energija. Nesvarbu, komerciniai saulės fotovoltiniai parkai, privačios elektrinės balkonuose ar sistemos ant daugiabučių namų stogų – saulės energija vaidina vis svarbesnį vaidmenį tvarios energetikos ateityje. Todėl „Light + Building 2024“ pagrindinis dėmesys buvo skiriamas  fotovoltinės energijos sistemoms ir energijos kaupimui.

lb 2024 hero sustainability
Nuo fotovoltinių sistemų iki elektromobilių įkrovimo: viena iš tvarumo temos sričių yra efektyvus energijos ir jos vartojimo valdymas pastatuose.

„Sujungimas“

„Sujungimo“ tema taip pat prisideda prie efektyvaus išteklių naudojimo. Elektrifikavimas ir skaitmeninimas yra pagrindas sėkmingai sujungti įvairias išmaniojo pastato disciplinas, o tvaresnio pastato gyvavimo ciklas prasideda planuojant pasitelkus pastato informacinį modeliavimą (BIM). Duomenų rinkimas ir saugojimas leidžia efektyviai valdyti ir prižiūrėti pastato funkcijas naudojimo metu, o tai lemia aukštesnį komforto lygį ir ypač – didesnį saugumą.

lb 2024 hero connectivity
Ateities pastatuose sistemos veikia tarpusavyje ir gali būti plečiamos bei pritaikomos pagal poreikį. „Sujungimo“ temoje daugiausia dėmesio skiriama skaitmeninimui, tinklų kūrimui, saugumui ir apsaugai.

„Darbas ir gyvenimas“

Tema „Darbas ir gyvenimas“ susijęs su kintančiomis gyvenamosios bei darbo vietos, gamybos ir prekybos sritimis bei miesto kontekstu. Nepriklausomai nuo to, ar dirbate nuotoliniu būdu iš namų, ar vietose, skirtose socialiniam bendravimui, rytojaus išmanieji pastatai netrukus taps kasdienybe. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas šviesos ir apšvietimo temai. Čia naujoviškos technologijos derinamos su dizaino tendencijomis, siekiant didesnio komforto.

lb 2024 hero workandliving
Erdvių projektavimas ir organizavimas turi įtakos gyvenimo kokybei. Šiuolaikinės apšvietimo technologijos vaidina svarbų vaidmenį. Temos „Darbas ir gyvenimas“ dėmesys sutelkiamas į įvairias taikymo sritis.

Daugiau apie tendencijas.

Apšvietimo naujovės: tekstiliniai, akustiniai šviestuvai ir perdirbamos medžiagos

Šviesa vaidina svarbų vaidmenį rytojaus architektūroje. „Light + Building 2024“ apšvietimo sektoriui priklausė 65 proc. parodos dalyvių. Jie pristatė aukštos kokybės produktus, sprendimus vidaus ir lauko erdvėms bei dinamiškas patalpų apšvietimo koncepcijas. Modernūs LED įrenginiai užtikrina šiuolaikišką efektyvumą ir harmoningai įsilieja į architektūrą arba pabrėžia detales. Apšvietimas turi užtikrinti maksimalią estetiką ir komfortą visoje gyvenimo ir darbo aplinkoje. Dėl naudotų medžiagų akustinis apšvietimas ne tik kuria malonią atmosferą, bet ir pasižymi garsą sugeriančiomis funkcijomis. Daugelis gamintojų projektuoja šviestuvus taip, kad  žaliavos galėtų būti perdirbamos pasibaigus jų naudojimo laikui.

Design PLUS apdovanojimu įvertinti 11 nugalėtojų

Iš daugybės pasiūlymų „Design PLUS“ apdovanojimams buvo atrinkti 33 nominantai, iš kurių galiausiai nepriklausoma komisija išrinko vienuolika nugalėtojų. Jie pirmą parodos dieną buvo apdovanoti prestižiniu „Design PLUS“ apdovanojimu. Parodos lankytojai turėjo progą susipažinti su įvertintais gaminiais viename parodos stendų. 

Pretendentai novatoriškus sprendimus pateikė keturiose kategorijose: „Light + Creation PLUS“, „Sustainability + Efficiency PLUS“, „Smart + Connectivity PLUS“ ir naujai pristatytoje „Sustainable Exhibition Stand“ kategorijoje. Šioje kategorijoje buvo išrinkti penki nugalėtojai, demonstruojantys išskirtinius pasiekimus tvaraus stendo dizaino srityje. Pristatydamas šią kategoriją „Messe Frankfurt“ pabrėžia savo, kaip mugių organizatoriaus, atsakomybę remiant tvarius renginius. 

Tekstiliniai apšvietimo sprendimai

munda textile lichtloesungen 1 ausstellung 16 9
„Munda“ nuotr.

Pažangioje įmonės „Munda“ apšvietimo sistemoje tekstilinė medžiaga veikia kaip laidininkas: LED šaltiniai nukreipia šviesą į optines skaidulas. Pluoštas gali būti formuojamas į sferas, todėl apšvietimo sprendimas ypač tinka sudėtingoms statybos sąlygoms.

Kita puiki savybė yra neindustrinė technologija, kuri leidžia greitai sukurti prototipus arba pakeisti dizainą, todėl ši techninė naujovė ekonomiškai patraukli ir mažoms serijoms. „Munda“ įrenginys idealiai tinka didesniems plotams apšviesti, laisvoms formoms ir dinaminei šviesai sukurti. Šviestuvus galima lengvai surinkti ir suformuoti (beveik) bet kokią formą. Tekstiliniai apšvietimo sprendimai suteikia naujų dizaino galimybių suteikdami daugiau lankstumo, kai tenka susidurti su sudėtingu montavimu.

Tvarieji jungikliai

busch aaeger 1903 bje black matt dimmer socket frontal ausstellung 16 9
„Busch-Jaeger“ nuotr.

Įmonė „Busch-Jaeger“ savo jungiklių segmentą dabar keičia tvarios gamybos kryptimi su „Busch-art linear®/Alba“. Esminė naujovė – didžiąją serijoje naudojamo plastiko dalį sudaro perdirbtos medžiagos. Švarios estetikos plokštieji jungikliai sklandžiai dera tiek moderniame, tiek ir klasikiniame interjere ir yra juodos ar baltos spalvos, todėl sukuria patrauklų elektroninių valdiklių įvaizdį. 

Liečiami daugiafunkciai jungikliai

ns touch 1 ausstellung
„Smarttech Group LLC“ nuotr.

Kompanijos „Smarttech Group LLC“ revoliucinė jungiklių serija „NS Touch“ išsiskiria plokščiu 8 mm skydeliu iš dirbtinio akmens arba metalo. Estetinis dėmesys čia skiriamas jutikliui, susijusiam su medžiagų komponentais ir nesudėtingam, švariam dizainui, kuris priklauso nuo piktogramų, skirtų jungikliams ženklinti. Viename skydelyje gali būti kištukiniai lizdai, USB lizdai ir iki keturių skirtingų nuotolinio valdymo pultelių, skirtų šviesai, oro kondicionavimui, muzikai ar žaliuzėms reguliuoti – taip žymiai lengviau kasdien valdyti pastato technologijas.

Daugiau inovatyvių produktų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video