Jaunieji dizaineriai prisistatė Japonijoje

Jaunieji dizaineriai prisistatė Japonijoje

„DesignArt“

Vilniaus dailės akademijos Dizaino katedros magistrantų sukurti inovatyvūs produktai sulaukė Japonijos dizaino specialistų pagyrų. Lietuvių darbai eksponuoti dizaino ir meno festivalyje „DesignArt“. Karolinos Petraitytės sukurta inovatyvi priemonė chemijos pamokoms „Chem Tokens“ ir Luko Kučinsko medicininių prietaisų rinkinys sergantiesiems žvyneline „Psora“ išsiskyrė savo pritaikomumu kasdienybėje.

Jaunieji VDA dizaino tyrėjai pristatydami savo produkto, arba kitaip – industrinio dizaino kūrinius Japonijoje siekia atkreipti potencialių investuotojų dėmesį bei skleisti žinią, kad dizainas turėtų būti suprantamas ne tik kaip estetika, bet ir kasdienių problemų sprendėjas. K. Petraitytės „Chem Tokens“ yra papildytosios realybės programėlė ir skirtingų formų žetonai, atkartojantys periodinės cheminių elementų lentelės principus. Fiziniais žetonais mokytojai ir mokiniai gali demonstruoti, kaip tarpusavyje jungiasi cheminiai elementai, o nuskenavus juos programėle, žetonai įgyja virtualų įvaizdį.

Jaunoji dizainerė Japonijoje sulaukė parodos lankytojų susidomėjimo, jos kūriniui liaupsių negailėjo ir dizaino profesionalai. Labiausiai K. Petraitytė vertina japonų dizaino grupės „Spiral“, veikiančios dizaino plėtros srityje, dizaino padalinio vadovės pagyrimus ir patarimus.

Lukas Kučinskas.
Lukas Kučinskas.

L. Kučinsko prietaisų įrenginys „Psora“ sprendžia sergančiųjų žvyneline problemas. Vienas iš prietaisų yra skirtas pleiskanų nusiurbimui iš plaukų bei nuo drabužių, kitas – padeda tepti vaistiniais preparatais žvyneline pažeistą odą apsaugodamas sergantįjį nuo hormoninių preparatų pertekliaus ir sutaupydamas paciento laiką.

„Šioje parodoje esame vieninteliai produkto dizaineriai. Tai puikiai papildo festivalį nauja spalva, gal net prideda jam rimtumo bendrame kontekste“, – savo indėliu džiaugiasi L. Kučinskas.

K. Petraitytė už savo inovatyvią priemonę chemijos pamokoms Lietuvoje pelnė konkurso „Jaunojo dizainerio prizas 2018“ laurus, o jos kolega L. Kučinskas buvo išrinktas vienu iš penkių geriausių jaunųjų produktų dizainerių 2018 m.

Karolina Petraitytė pristato savo darbą „Spiral“ centre.
Karolina Petraitytė pristato savo darbą „Spiral“ centre.

„Lietuvos įvaizdis Japonijoje yra stiprus, tačiau ne visapusis. Nesame pasaulyje pasižymėję kaip dizaino gimtinė, tačiau jaunoji karta puikiai parodo milžinišką potencialą. Džiaugiamės, kad prie mūsų prisijungė „Jaunojo dizainerio prizo“ nominantai Lukas ir Karolina. Abiejų pristatomi darbai nėra gyvenimo būdo dizainas; tai yra problemas sprendžiantis dizainas. Labai panašiai dizaino funkciją suvokia ir japonai – estetiškas problemų sprendimas. Todėl Luko ir Karolinos darbai rezonuoja su japonų kūrėjais ir inžinieriais, kurie negaili pagyrų ir patarimų, kaip šiuos produktus toliau vystyti Japonijos rinkai“, – sako lietuvių kūrėjų pristatymą Tokijuje organizavusios įstaigos „Kultūrinės ir organizacinės idėjos“ vadovas Sergej Grigorjev.

DESIGNART festivalis yra vienas didžiausių (55 000 lankytojų) kūrybinių ir kultūrinių industrijų renginių Tokijuje. Kūrėjai jame turi galimybę pasisemti profesinių žinių, keistis kontaktais, pristatyti meną, dizainą, scenos menus visuomenei.

K. Petraitytė ir L. Kučinskas į Tokijų išvyko kartu su menininkais Tadu Černiausku, Jolita Vaitkute, Gerda Liudvinavičiūte bei projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ atstovais

Apie „Chem Tokens“http://jdp.lt/karolina-petraityte/
Apie „Psora“http://jdp.lt/lukas-kucinskas/

Karolinos Petraitytės, Luko Kučinsko ir organizatorių nuotr.

Temos: „DesignArt“, VDA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai