Top Baneris

Biuro interjeras aktyviai veiklai, kūrybiškumui ir bendradarbiavimui

2023 liepos 25 d.
1
„AJ produktai" nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Veikla pagrįsto biuro idėja remiasi tuo, kad darbo vieta yra suskirstyta į zonas, pritaikytas skirtingoms užduotims. Darbuotojai pasirenka vietą, atsižvelgdami į savo užduotis, todėl gali „migruoti“ biure net keletą ar daugiau kartų per dieną. Savo srities ekspertai, kuriantys ergonomišką darbo aplinką, pataria, kaip optimizuoti biuro interjero dizainą norint sukurti sprendimą, atitinkantį Jūsų įmonės darbo pobūdį.

Kas yra aktyvia veikla grįstas darbas?

Tokiame biure nėra nuolatinių darbo vietų, aplinka pasirenkama pagal atliekamas užduotis. Darbuotojai gali rinktis, kaip darbą atliks našiausiai – stovėdami, jaukiai įsitaisę ant sofos, susikaupę ir visiškoje tyloje ar dalydamiesi idėjomis, bendradarbiaudami. Tai – novatoriškas požiūris, neretai pagerinantis darbuotojų savijautą ir sveikatą, jis padidina kūrybingumą ir produktyvumą. Todėl ir interjeras turi būti dinamiškas, įvairus ir patogus.

Yra tam tikrų panašumų tarp vadinamojo lanksčiojo biuro ir veikla pagrįsto biuro. Lanksčiojo biuro darbuotojai neturi jiems paskirtos darbo erdvės, tačiau visos darbo vietos yra panašios. Nėra aiškaus suskirstymo į skirtingas veiklos zonas.

Aktyvia veikla pagrįstas darbas – tai ne tik nauji baldai, bet ir darbo metodų pokyčiai. Šiais laikais žmogus vis labiau atsiriboja nuo prisirišimo prie vienos vietos, išmaniosios technologijos, internetas ir kitokie įrankiai leidžia darbuotojui laisviau judėti erdvėse, todėl ir biuro stalų poreikis mažėja. Ergonominiu požiūriu veikla pagrįstas biuras yra puikus sprendimas, nes galite lengvai pakeisti savo darbo vietą ir dirbdami pereiti iš vienos aplinkos į kitą. 

2 1

Nuo ko pradėti įrengiant veikla pagrįsto biuro interjerą?

1. Pirmas žingsnis – darbo veiklos analizė

Naujoms sąlygoms kurti būtina išanalizuoti esamą darbo pobūdį, išsiaiškinti, kaip geriausia pritaikyti naujas erdves esamiems poreikiams. Kiekvienas biuras turi rasti unikalų sprendimą. Apsvarstykite kelis pagrindinius klausimus: kokie yra jūsų poreikiai ir kaip interjeras gali palengvinti Jūsų darbą? Kaip dirbate šiandien ir kaip norėtumėte dirbti ateityje?

2. Erdvės ramybei ir socialiniam aktyvumui 

Aktyvia veikla pagrįstas biuras paprastai skirstomas į skirtingas zonas: tyliąją, vidurio ir aktyviąją. Tyliojoje zonoje darbas atliekamas ramybėje ir yra netrikdomas. Tai puikiai tinka individualiems pokalbiams, susitikimams, kuriems būtinas konfidencialumas, arba užduotims, kurioms reikia didelio susikaupimo. Galimybė tyliai ir ramiai atlikti daug dėmesio reikalaujančias užduotis yra itin svarbi šios idėjos dalis, kurios nevalia pamiršti. Jei neužtenka tyliųjų zonų, veikla pagrįstas biuras gali tapti įtempta darbo vieta, o ne kūrybiškumą skatinančia aplinka, kokios siekiama. 

Vidurio zonoje darbuotojai sėdi kartu su kolegomis panašiai, kaip atvirajame biure. Užtikrinti komfortą ir sumažinti triukšmo lygį leidžia pastatomos pertvaros ir stalo pertvaros. Aktyviojoje darbo zonoje užtenka vietos gyvybingoms diskusijoms arba, pavyzdžiui, kūrybiniam grupiniam darbui. Svarbiausia pasirinkti tam tikrai situacijai tinkančią darbo aplinką.

3

3.   Daugiafunkciai aktyvių susitikimų kambariai

Naudinga biure turėti keletą posėdžių kambarių, kad skirtingos grupės galėtų vienu metu rengti susitikimus. Įvairių interjero sprendimų derinimas padeda sukurti skirtingas aplinkas. Vienoje patalpoje gali būti reguliuojamo aukščio konferencijų stalas, puikiai tinkantis dalytis idėjomis, nes stovėdami esame kūrybiškesni ir labiau linkę bendradarbiauti. Kad nė viena mintis nebūtų pamiršta, šiose patalpose rasite daugybė kūrybinių priemonių, pvz., rašymo lentų, spalvotų pieštukų, popieriaus ir t. t.

Kai kuriais atvejais geriausiai tinka tradicinis konferencijų stalas, pavyzdžiui, per oficialius susitikimus su valdyba ar svarbiais klientais. Kadangi tokie susitikimai gali trukti labai ilgai, patogios konferencijų kėdės yra tinkamas pasirinkimas. Toks stalų ir kėdžių derinys taip pat yra patraukli darbo vieta didesnio projekto dalyviams. 

4.   Svarbūs ne tik baldai, bet ir biuro reikmenys 

4

Pereidami iš vienos patalpos į kitą, turite kartu pasiimti savo daiktus. Biuro krepšyje galima patogiai susidėti nešiojamąjį kompiuterį, bloknotą, rašiklius, mobilųjį telefoną ir kitus per dieną jums reikalingus daiktus. 

Prie dinamiško darbo prisitaikantys baldai 

Aktyvus biuras kuriamas naudojant prie įvairių poreikių prisitaikančius biuro baldus ir priedus, kuriuos galima naudoti įvairiais būdais ir kurie tenkina skirtingus poreikius. Dėl to siūlome rinktis, pavyzdžiui, baldus su ratukais. Reguliuojamo aukščio stalai arba stovimieji stalai ir aukštesni kolonos tipo staliukai užtikrina vietą greitiems ir spontaniškiems susitikimams, o minkštieji laukiamojo baldai puikiai tinka patogiai prisėsti. Suteikite darbuotojams sėdimųjų baldų pasirinkimo įvairovę, pavyzdžiui, ergonomiškas biuro kėdes, balansinius kamuolius ir balansines kėdes, kurios treniruoja kūno raumenis. Papildykite patalpą garsą slopinančiais produktais, pavyzdžiui, skiriamosiomis pertvaromis bei akustinėmis plokštėmis

Vienas patarimas – pasirinkite tarpusavyje derančius baldus ir interjerą. Tai patariama ne tik todėl, kad nuoseklus stilius ir spalvų schemos šiuo metu atrodo stilingai. Tai taip pat gali būti praktiška po kelerių metų, kai kuriuos baldus prireiks perkelti į kitus kambarius. Jie derės nepaisant to, kaip pertvarkysite biurą. 

5

Teigiamas aktyvaus biuro poveikis 

  • Pagerėjusi sveikata. Darbas aktyvia veikla pagrįstame biure gali pagerinti sveikatą, nes darbuotojai natūraliai keletą kartų per dieną juda ir keičia padėtį. Ergonominiu požiūriu tai puiku. 
  • Pritaikyta darbo aplinka. Darbuotojai gali pritaikyti savo darbo aplinką prie atliekamos užduoties, o tai naudinga gerai savijautai, koncentracijai ir darbo našumui. 
  • Pagerėjusi darbuotojų bendruomenės sąveika. Kadangi yra keletas vietų tiek trumpiems, tiek ilgiems susitikimams, socialinių sąveikų daugėja. Jei iškyla klausimų, prie stovimo stalo lengva susirinkti greitam pasitarimui. 
  • Ekonominis efektyvumas. Mišrus darbas yra plačiai paplitęs, todėl dirbant aktyviame biure, kuriame nėra kiekvienam darbuotojui priskirtos darbo vietos, biuro erdvę dažnai galima sumažinti ir išvengti tuščių darbo vietų.

Rizikos, susijusios su veikla pagrįstu biuru 

  • Pablogėjusi ergonomika. Neturint individualiai pritaikytos darbo vietos, ergonominė padėtis gali pablogėti, ypač tiems, kurie daug sėdi ir dirba kompiuteriu. 
  • Padidėjęs nerimo lygis. Ne visiems tinka keisti darbo aplinką keletą kartų per dieną. Kai kurie žmonės dėl to patiria stresą, o ne tampa kūrybiškesni.
  • Biuro baldų nusidėvėjimas. Įsigykite aukštos kokybės biuro baldus, nes juos gali tekti reguliuoti netgi kelis kartus per dieną. Kadangi stalai ir kėdės keliami ir nuleidžiami kiekvieną kartą atsisėdus naujam darbuotojui, jie gali nusidėvėti greičiau nei tą pačią darbo vietą kasdien naudojant vienam asmeniui.
  • Triukšmas. Biure daugėjant judėjimo ir pasikeitimų, didėja ir triukšmo lygis. Tinkamai planuojant ir taikant triukšmo mažinimo priemones, ši problema gali būti efektyviai išspręsta. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video