Top Baneris

Dar suspėsite – parodos „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas, 1918–1940“ atidarymas

2018 vasario 14 d.
„Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas, 1918–1940“
Pasidalykite straipsniu

Šiandien 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje pradės veikti tarptautinė kilnojamoji paroda „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas, 1918–1940“. Šiemet paroda keliaus į UNESCO būstinę Paryžiuje, festivalį Romoje „Flux. Festival Lituano delle Arte 2018“ Auditorium-Parco della Musica centre, Talino nacionalinę biblioteką ir Vroclavo architektūros muziejų. Parodą finansuoja Kultūros ministerija.

„Valstybės atkūrimo 100-mečio proga parengta paroda skiriama modernizmo architektūrai – tuometės Europos veržlumo ir optimizmo liudininkei. Ekspozicija atskleidžia Lietuvos valstybės energiją ir jėgą kuriant savo laikinąją sostinę, kai universalios modernizmo idėjos tapo impulsu kurti naują vietos dvasią“, – sako kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Kauno modernizmo architektūra – unikalus reiškinys, keliantis didelį įvairių sričių specialistų susidomėjimą. 1919 m. Kaunui netikėtai tapus Lietuvos Respublikos laikinąja sostine, jo transformacija prilygo stebuklui. Kaunas radikaliai pakeitė savo tapatybę: per mažiau nei du dešimtmečius gyventojai pasistatė per 12 000 naujų pastatų ir pavertė jį elegantiška, europietiška sostine.

Po Antrojo pasaulinio karo ir sovietų okupacijos laikais tarpukario Kauno modernistinės architektūros paveldas atliko svarbų vaidmenį – buvo valstybingumo atmintis, simbolinis langas į Vakarus ir pavyzdys Lietuvos architektams. Šiandieniam Kaunui šis paveldas yra svarbus tapatybės šaltinis ir miesto „genius loci“ išraiška.

Ši paroda – ne tik apie Kauną. Ji pasakoja apie nuolat gimstančias ir žlungančias viltis, apie kūrybos pastangas ir optimizmą, apie idėjų ir formų migraciją, lokalumą ir bendrumą, apie meną ir laisvę, karą ir priespaudą. Apie praeities formų ir idėjų kaitą bei jų santykį su šiandiena.

Parodą organizuoja Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatas. Parodos kuratoriai – Marija Drėmaitė, Giedrė Jankevičiūtė ir Vaidas Petrulis. Architektūros ir dizaino kūrėjai – Ieva Cicėnaitė, Matas Šiupšinskas ir Linas Gliaudelis. Parodą lydi knyga „Optimizmo architektūra: Kauno fenomenas, 1918–1940“ lietuvių ir anglų kalbomis.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video