Top Baneris

Daryti patiems ar kviesti profesionalą – gidas apie buitinės technikos remontą

2023 kovo 9 d.
buitines technikos remontas
Pixabay nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Buitinė technika yra labai svarbi mūsų gyvenime. Įvairūs įtaisai sprendžia problemas, daro darbus ir vienaip ar kitaip palengvina mūsų gyvenimą. Skalbdami drabužius, plaudami, siurbdami ar kitaip jie prisideda prie komforto ir gyvenimo kokybės didinimo.

Tačiau, kaip ir bet kuri kita įranga, šie prietaisai genda arba netenka efektyvumo. Tokiu atveju verta pagalvoti apie remontą. Europos Komisijos tyrimai apie Right to Repair ir buitinės technikos naudojimą rodo, kad vartotojų noras – geriau remontuoti nei pirkti naują įrenginį. Tai, pasak tų pačių tyrimų, ir finansiškai verčiau.

Remontuoti galima dviem būdais – patiems arba kviesti profesionalą. Šiame vadove aptarsime, kada verčiau rankas teptis patiems, o kada geriau kviesti profesionalus.

DIY, arba „pasidaryk pats“ – kada tai apsimoka?

„Pasidaryk pats“ būdu daromas prietaisų remontas gali būti ekonomiškai efektyvi išeitis. Negalima teigti, kad viską turi daryti profesionalai. Kai kada neapsimoka jų kviesti, nes problemą išspręsti galima ir su minimaliomis žiniomis. Pateikiame keletą konkrečių pavyzdžių, kai galima pabandyti patiems remontuoti savo prietaisą.

Užsikimšę vamzdžiai. Indaplovė neišplauna indų, iš kriauklės nenubėga vanduo, unitazas nenusileidžia… Šių problemų priežastis gali būti tokia pati – užsikimšę vamzdžiai. Naudojant unitazo valiklį arba po čiaupu virtuvėje atsukus vamzdelį ir iškračius šiukšles visas šias problemas galima išspręsti.

Užsikimšęs pūkų surinkimo filtras skalbimo mašinoje. Lengviausiai taisoma skalbimo mašinos problema. Išimkite filtrą, jį išplaukite, palaukite, kol išdžius ir vėl įdėkite atgal. Paprastai filtras slepiasi po dangteliu.

Šaldytuvo valymas. Priežastis, dėl ko šaldytuvas tinkamai nešaldo, gali būti nešvarios ritės (esančios gale). Išvalyti rites tikrai galima ir patiems.

Orkaitės lemputės keitimas. Jei orkaitės lemputė neveikia, ją galite pakeisti patys. Procesas yra gana paprastas ir nereikalauja daug pastangų.

Apibendrinant galima pabrėžti, kad tikrai yra lengvų užduočių, kurias galima padaryti patiems. Tai yra 1–2 žingsnių darbai, nereikalaujantys didelių žinių ar patirties.

Pixabay nuotr.

Kviesti profesionalą – kada tai apsimoka?

Štai keletas atvejų, kai dėl prietaisų remonto turėtumėte kreiptis į profesionalą:

Bet kokios elektros problemos. Tai gali būti pavojinga. Beveik visi buitinės technikos prietaisai veikia naudodami elektrą, todėl neprofesionalus remontas sukuria didelę riziką jums ir aplinkai. Jei yra elektros problemų, patiems tuo užsiimti nereikėtų.

Dujų, skysčių nuotėkiai. Jei šaldytuvas blogai šaldo, gali būti, kad trūksta šaltnešio. Tai rimta problema, kuriai išspręsti reikia licencijuoto techniko. Jeigu jaučiate dujų kvapą, nedelsdami kreipkitės į specialistą. Dujų nuotėkis gali būti pavojingas, todėl nereikėtų į jį žiūrėti pro pirštus.

Sudėtingas remontas. Kai kuriems remonto darbams reikia specialių įrankių ir žinių. Jei prieš savo akis matote sudėtingą remontą, geriausia skambinti profesionalui ir negaišti savo laiko. Sudėtingu remontu galime laikyti bet ką, kam atlikti reikia daugiau nei 5–6 žingsnių arba daugiau nei 1,5 valandos darbo.

Privalumai, jeigu samdote profesionalus

Jūsų kviečiami „Salvatos“ meistrai ar kitose bendrovėse dirbantys specialistai turi patirties ir žinių, kaip saugiai remontuoti prietaisus, todėl sumažėja rizika susižeisti ar sugadinti prietaisus.

Labai nuvertinama tai, jog profesionalai turi įrankių, pakaitinių dalių ir įgūdžių, kad greitai diagnozuotų ar pašalintų problemas. Tai, ką patys atliktumėte per porą valandų, specialistas padaryti gali per 2–3 ar net daugiau kartų trumpesnį laiką.

Nors profesionalų samdymas iš pradžių gali atrodyti brangesnis malonumas, ilgainiui tai gali padėti sutaupyti pinigų. Kartais „pasidaryk pats“ remontas daro daugiau žalos nei naudos…


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video