Top Baneris

Lietuvos nacionalinis muziejus ruošiasi atnaujinti Naująjį arsenalą

2023 vasario 27 d.
naujasis arsenalas rekonstrukcija
A. Ufarto/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

BNS

Lietuvos nacionalinis muziejus 2024–2026 metais planuoja atnaujinti vieną pagrindinių padalinių – Naująjį arsenalą. Muziejaus atstovo teigimu, dabartiniais skaičiavimais, viso projekto vertė galėtų siekti apie 16 mln. eurų.

Nacionalinio muziejaus atstovas Mindaugas Kaikaris sako, kad pastato, esančio Gedimino kalno papėdėje, šalia Katedros, priešais Karaliaus Mindaugo paminklą, rekonstrukcijai ruošiamasi jau dabar – vyksta projektavimo darbai. Anot jo, šiais metais Vyriausybė projektui skyrė 680 tūkst. eurų. 

„Bus padarytas kapitalinis šio pastato remontas. (…) Erdvės bus pritaikytos malonesniam žmonių vaikščiojimui, buvimui, šiame pastate turėtų atsirasti kavinė, kad žmonių srautai būtų didesni. (…) Bendrai buvo paskirta apie 16 milijonų eurų“, – BNS teigė muziejaus Investicinių projektų ir turto valdymo skyriaus vedėjas. 

M. Kaikario teigimu, rekonstrukcijos rangovo konkursas bus paskelbtas arba šių metų pabaigoje, arba kitų pradžioje.

„Projektavimą planuojame pabaigti šių metų paskutinį ketvirtį, tai greičiausiai rangos konkursas bus paskelbtas arba šių metų paskutinį ketvirtį arba kitų metų pradžioje“, – BNS teigė jis. 

M. Kaikario teigimu, planuojama, kad statybos darbai bus pradėti 2024 metais, o baigti iki 2026 metų. Tuo metu muziejaus ekspozicija bus pervežta į saugyklą.

Pasak M. Kaikario, atlikus archeologinius ir istorinius tyrimus atrasta, kad pastato pamatai siekia dar Lenkijos karaliaus ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto laikus – šioje vietoje yra buvę jo rūmai.

Nacionalinio muziejaus atstovas sakė, kad baigus remontą Žygimanto Augusto laikus menanti pamatų dalis bus eksponuojama lankytojams. 

Šiuo metu pagrindinė muziejaus ekspozicija supažindina su Lietuvos valstybės istorija nuo jos susidarymo iki XX amžiaus bei lietuvių etnine kultūra. Muziejus saugo daugiau nei 1,5 mln. eksponatų, jam priklauso 11 padalinių: Gedimino pilis ir kalnas, Signatarų namai, Senasis arsenalas, Vilniaus gynybinės sienos bastėja, Kazio Varnelio namai-muziejus Rotušės aikštėje ir kiti. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video