Top Baneris

Vilniaus verslo centrai: apie nuomininkų lūkesčius ir statytojų ambicijas

2016 rugsėjo 7 d.
Pasidalykite straipsniu

Apsidairius sostinės centrinėje dalyje sunku patikėti – ten, kur dar neseniai krizės mastus iliustravo užkonservuoti biurų pastatų projektai, šiandien kranų tiek, jog baisu, kad neprasilenks jų strėlės. Ką tai duoda šalies ekonomikai ir sostinės plėtrai? Pagrįstą viltį, kad užsienio kompanijos įkurs savo padalinius ne kurioje nors kaimyninėje, o mūsų šalyje, kad jos čia ieškos aukštos kvalifikacijos darbuotojų, kad čia mokės mokesčius. Ir, tikėtina, neapsiribos ieškodamos specialistų ir biurų tik Vilniuje.

Žvelgiant iš kitos pusės, vykstant tokiai intensyviai verslo centrų plėtrai nekilnojamojo turto verslas negali daryti klaidų. Pirmiausia – negali taupyti kokybės sąskaita. Apie tai, kad kažkas gali būti padaryta prasčiau nei konkuruojančiuose projektuose, kad būtų bandoma slėpti statybos broką ir pan., šiandien nebegali būti net kalbos, tvirtina šios srities žinovai. Ir net to maža – norint laimėti konkurencinėje kovoje tenka ieškoti novatoriškų sprendimų planuojant verslo pastatų funkcijas, poilsio zonas ar automobilių aikšteles. Ir todėl vyksta verslo centrų architektūriniai „grožio konkursai“, todėl investuojama į sertifikatus, visuotinai pripažįstamus kaip pastatų tvarumo įrodymai, todėl potencialūs nuomininkai viešųjų ryšių kampanijomis pradedami intriguoti dar prieš iškasant pamatų duobę.

Ir visos tos pastangos tikrai vertos jūsų įvertinimo – paskaitykite portalo SA.lt projektą, skirtą pristatyti Vilniaus verslo centrus.

Įsibėgėjusi sostinės biurų rinka sustoti nenori

verslo_centrai_vilnius_01Pastaruosius metus sostinės padangę raižantys bokštiniai kranai nuteikia viltingai – statybų sektorius atsispyrė nuo krizės dugno ir įsibėgėjo. Svarbiausia – vienas po kito duris atveriantys arba besiruošiantys atverti verslo centrai nelieka tušti. Ar verslo centrų pikas jau pasiektas, specialistai prognozuoti neskuba.

Skaityti daugiau

Verslo pastatų klasifikavimas – diskusijų objektas

Biuro pastatų klasifikavimasBiuro pastatų klasifikavimas į skirtingas klases plačiai paplitęs visame pasaulyje. Jis padeda sugrupuoti rinkoje esančius skirtingus objektus, šias grupes analizuoti, apibendrintitam tikrai biurų klasei priklausančių pastatų rodiklius (nuomos kainas, bendrą pastato plotą, neužimtumo duomenis ir kt.) bei rinkai suprantamai pateikti informaciją apie kiekvieną turto grupę (biurų klasę) atskirai arba apie visas grupes bendrai.

Skaityti daugiau

Evaldas Savickis: tvarios statybos standartai – ne rinkodaros triukas

e_savickisBendrovės „Vesta Consulting“ direktorius, tvariosios plėtros konsultantas ir BREEAM licencijuotasis vertintojas Evaldas SAVICKIS pripažįsta – nekilnojamojo turto projektus plėtojančios lietuviško kapitalo kompanijos dar tik pradeda suvokti naudą, kurią gali gauti savo projektuose įdiegdamos pasaulyje plačiausiai naudojamus tvarių pastatų vertinimo standartus BREEAM ir LEED. Šių standartų dėka sukuriamas vertes su E. Savickiu aptarėme plačiau.

Skaityti daugiau

„Quadrum“: verslo miestas mieste

quadrum_ver_1Sostinės Konstitucijos prospekte – dar vienos įkurtuvės: pastačius du iš trijų suplanuotų komplekso korpusų, nuardytos verslo centro „Quadrum“ statybas juosusios tvoros. Verslo centro vystytojo, nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Schage Real Estate“ direktorius Kjetilas T. Hanssenas įsitikinęs, kad dešinysis Neries krantas jau įsitvirtino kaip naujasis sostinės verslo centras.

Skaityti daugiau

UAB „Artstonė“: dirbtinis akmuo – prabangių biurų interjerui

Corian®Kai amerikiečių kompanija DuPont™ prieš beveik penkis dešimtmečius pasauliui pristatė dirbtinį akmenį Corian®, turbūt nesitikėjo, kad šis išradimas netrukus pelnys ateities medžiagos titulą. Šiandienos profesionalai ją vertina ne tik dėl neribotų dizaino, bet ir unikalių technologinių savybių. Neatsitikinai į šią medžiagą nukrypo ir Vilniuje įgyvendinto „Quadrum“ projekto specialistų akys.

Skaityti daugiau

Laimonas Jakas: su „Quadrum“ įgyta statybos patirtimi – į NT vystymą

ambastas_quadrum_0Bendrovė „Abastas“ nestabčioja vietoje: po trejų intensyvios veiklos metų atliekant bendrastatybos, vidaus ir išorės apdailos darbus įmonė suka į naujas vėžes – šiemet ji pradėjo vystyti nekilnojamojo turto projektus. Bendrovės direktorius Laimonas Jakas skelbia, kad verslo centre „Quadrum“ „Abastas“ paskutinį kartą dirbo rangovo pozicijoje ir džiaugiasi, kad taškas padėtas objekte, kur įmonė turėjo progą patirti aukštos klasės projekto valdymo privalumus.

Skaityti daugiau

Mažoji bendrija „Srautaservis“: antikorozinė apsauga

„Srautaservis“Nors skandinavai dar gerokai lenkia Lietuvą antikorozinių darbų kokybe, vis dėlto jau ir mūsų šalyje užsakovai tam ima skirti daugiau dėmesio. Paviršių paruošimo, valymo ir apsaugos bei padengimo paslaugas teikiančios mažosios bendrijos „Srautaservis“ meistrai patirtį kaupė dirbdami skirtinguose objektuose – komercinės paskirties, istoriniuose pastatuose ar daugiabučiuose. Visuose jiems patikėti plovimo, smėliavimo, valymo sausuoju ledu, dažymo ar impregnavimo darbai.

Skaityti daugiau

A energinio efektyvumo klasė: rezultatai pranoko lūkesčius

„Premium“Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) rinkoje įprasta situacija, kuomet rinkodaros tikslais NT plėtotojai deklaruoja biurų pastatų klasę, tačiau nutyli energinio efektyvumo klasę.

Skaityti daugiau

„Green Hall 2“: aukščiausi kokybės standartai

green_hall_2_00Verslo centro „Green Hall 2“ statytojai Konstitucijos prospekte vykstančius statybos kranų mūšius stebi iš šalies. Naujajame Vilniaus verslo centre, bet jau Žvėryno prieangyje, toliau nuo automobilių gausmo, besikuriantis „Green Hall“ slėnis slėnis gyvena kitu – upės – ritmu. Gali būti, kad kai pirmieji nuomininkai pravers „Green Hall 2“ duris, veidrodiniame rytinio pastato fasado stikle atsispindės jau užšalusi Neris.

Skaityti daugiau

Gamtos apsuptyje – modernus biurų pastatas

„Park Town“A klasės biurų pastatų komplekso „Park Town“, jau kitąmet iškilsiančio dešiniajame Neries krante, strategiškai patogioje Lvovo gatvėje, vienas didžiausių išskirtinumų – kaimynystėje įsikursiantis Vilniaus japoniškas sodas. Būtent japoniškas sodas padiktavo kai kuriuos būsimojo 22 tūkst. kv. metrų ploto pastatų komplekso architektūros ir interjero sprendimus.

Skaityti daugiau

Verslo centras „k18B“ – D. Libeskindo ženklas Vilniuje

k18b_1„Ryškus, skulptūriškas, ekspresyvus, veržlus ir libeskindiškai ženkliškas, inovatyvus, aštrių formų, dinamiškas pagrindinis komplekso tūris skrodžia Vilniaus padangę, žadėdamas naują XXI amžiaus būtį. Projektuojamas kompleksas – tarsi ambicinga svajonė siekti neįmanoma“, – tai citatos iš architekto Algirdo Kaušpėdo recenzijos Danielio Libeskindo studijos konkursiniam darbui suprojektuoti verslo biurų ir viešbučio kompleksą „k18B“.

Skaityti daugiau

Po solidžia verslo centro „135“ išvaizda – modernūs inžineriniai sprendimai

verslo centras „135“Greta Konstitucijos prospekto – Žalgirio gatvėje – metų pabaigoje bus užbaigti B+ klasės biurų pastato „135“ statybos darbai. Verslo centras – komplekso dalis, o jau kitąmet greta jo turėtų būti užbaigtas ir daugiabutis.

Skaityti daugiau

Verslo centre „Pentagonas“ – deramas dėmesys aplinkai ir žmogui

„Pentagonas“Strategiškai patogi vieta ir išskirtinė architektūra – jau vien šiuodu privalumai, neabejoja biurų pastato „Pentagonas“ statytojai – bendrovė „Realco“ – pakankami atkreipti potencialių nuomininkų dėmesį. Vis dėlto penkiakampė pastato forma atspindi didesnes projekto plėtotojų ambicijas – naujovių nestokojančią sostinės biurų rinką nustebinti aukščiausius reikalavimus atitinkančiu funkcionaliu, tvariu, kokybišku, ekonomišku ir patogiu biurų pastatu.

Skaityti daugiau

Verslo centras „Premium“: per žingsnį priekyje

Verslo centras „Premium“Verslo biurų kompleksas „Premium“ iškilo Žirmūnų, Antakalnio ir Senamiesčio sandūroje. Šiuolaikinė architektūra, puikus pastatų matomumas ir idealus privažiavimas iš bet kurio Vilniaus miesto taško – taip 2013-ųjų pabaigoje pradėtą statyti A klasės biurų projektą „Premium“ pristato jo plėtotojas – bendrovė „Evolis“.

Skaityti daugiau

„Duetto“ – paskutinis taškas kvartalo plėtros projekte

„Duetto“Sostinės Viršuliškių rajone finišuoja teritorijos konversijos projektas – iškilsiančiais verslo centrais „Duetto“ kompanija „YIT Kausta“ baigs formuoti kvartalą, kuriame kadaise buvo viena didžiausių spaustuvių Baltijos šalyse „Vilspa“.

Skaityti daugiau

„K29“: sukurtas žmonėms

k29_pastatasBiurų pastatas „k29“ sostinės Konstitucijos prospekto pabaigoje iškilo verslo projektų vertintojams nespėjus net padiskutuoti, kaip jiems seksis šokus vytis greta jau pradėtą ambicingą verslo centro „Quadrum“ projektą. Laimėjęs lenktynes laiku, šis mažesnio ploto, bet ne mažesnių ambicijų A klasės verslo centras jau peržiemojo pirmą žiemą, be abejo, nuviliojo ne vieną potencialų kaimyno nuomininką ir mėgaujasi populiariausios šiemet renginių vietos statusu.

Skaityti daugiau


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video