Top Baneris

Verslo centre „Pentagonas“ – deramas dėmesys aplinkai ir žmogui

2016 rugsėjo 2 d.
Bendrovės „Realco“ vizual.
Bendrovės „Realco“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Strategiškai patogi vieta ir išskirtinė architektūra – jau vien šiuodu privalumai, neabejoja biurų pastato „Pentagonas“ statytojai – bendrovė „Realco“ – pakankami atkreipti potencialių nuomininkų dėmesį. Vis dėlto penkiakampė pastato forma atspindi didesnes projekto plėtotojų ambicijas – naujovių nestokojančią sostinės biurų rinką nustebinti aukščiausius reikalavimus atitinkančiu funkcionaliu, tvariu, kokybišku, ekonomišku ir patogiu biurų pastatu.

Siekis – atitikti aukščiausius kokybės reikalavimus

Verslo centro „Pentagonas“ privalumų sąraše – komfortiška, saugi ir sveika darbo aplinka, aukštas energinis efektyvumas ir mažos eksploatacijos išlaidos. Statydama jau ketvirtą biurų pastatą bendrovė „Realco“ apgalvojo viską iki menkiausios smulkmenos: nuo pirminės koncepcijos iki statybinių bei apdailos medžiagų. Pastato kokybei įrodyti siekiama gauti A energinio efektyvumo klasės sertifikatą ir LEED „auksinį“ tvarios statybos standartą (biurų pastatas pretenduoja surinkti 60–79 taškus iš 100 galimų). Neabejojama, kad biurų pastate įsikursiančios įmonės įvertins ir statytojų investicijas į solidų interjerą, funkcionalias darbo vietas ir modernius IT sprendimus.

Pagal LEED standartą sertifikuojamam pastatui didelės reikšmės turi pastato pritaikymas, vieta ir jį supanti aplinka. Vertinimo metu atsižvelgiama į tai, ar dirbantiesiems verslo centre patogu pasiekti pagrindinius paslaugų ir prekybos taškus, kur yra viešojo transporto stotelės ir automobilių aikštelės, ypač svarbus taupus energijos išteklių vartojimas. Taip pat vertinama, kaip vykdomos statybos, kada įtraukiami energetikos, ekologijos, tvarios plėtros ekspertai. Pastariesiems padedant vertinamos alternatyvių energijos šaltinių panaudojimo galimybės.

Ekspertai įvertina ir tai, kiek į pastatą patenka natūralios šviesos, kaip paisoma tinkamo apšvietimo, vėdinimo ar vėsinimo normų, kiek lakiųjų junginių, kenksmingų sveikatai, skleidžia baldai ar apdailos medžiagos. Nustatyta, kad vidinio mikroklimato kokybei įtakos turi kilimai, natūralaus betono sienoms ar luboms naudojami gruntai, medžio drožlių plokštės baldai. Taigi, ekspertai padeda statytojams parinkti sertifikuotas medžiagas ir sprendimus.

pentagon verslo centr 2

Bendrovės „Realco“ vizual.

A klasės siekia neįpareigoti teisės aktų

„Pentagono“ statytojai apsisprendė nelaukti valstybės įpareigojimo ir savanoriškai siekti A klasės energinio efektyvumo. Šiam sprendimui motyvuoti pakaktų vienintelio argumento: planuojamos šilumos energijos sąnaudos pastatui šildyti tesieks 9,67 kWh kvadratiniam metrui per metus. Šiuo metu statomuose B energinio efektyvumo klasės pastatuose per metus sunaudojama apie 45 kWh energijos kvadratiniam metrui.

Atliktas pastato energetinis modeliavimas projektuotojams padėjo užtikrinti surasti racionalius sprendimus sandarumui ir fasadų bei stogo šilumos izoliacijai užtikrinti. Ant stogo planuojami įrengti saulės kolektoriai taip pat padėtų mažinti energijos sąnaudas.

Pastato fasadas – vėdinamasis, panaudotos aliuminio kompozicinės plokštės su poliuretano užpildu. Langų rėmai – aliuminio, su dviejų kamerų stiklo paketais (numatomas šilumos perdavimo koeficientas U = 1,20 W/(m2K).

Biurų pastate bus įdiegta efektyvi pastato vėdinimo sistema su rekuperacijos ir oro drėkinimo funkcijomis. Tinkamą oro temperatūrą patalpose palaikys gariniai oro drėkintuvai ir didesnio našumo vėdinimo įrenginiai. Šiluma iš pastato šilumos punkto bus tiekiama į plieninius radiatorius su termostatais. Numatytas papildomas šildymas kintamo šaltnešio srauto kondicionavimo sistema (VRF).

Pastato nuomininkai naudosis taupančiais vandenį santechnikos prietaisais, LED apšvietimu bendrose pastato patalpose. Darnų šildymo, vėdinimo, vėsinimo sistemų funkcionavimą užtikrins išmanioji pastato valdymo sistema. Biurų administracija galės valdyti patalpų apšvietimą, kondicionavimą, realiuoju laiku stebėti ir reguliuoti pastato techninius parametrus, matyti jų apskaitą.

pentagon verslo centr 1

Bendrovės „Realco“ vizual.

Derinamos atviro plano ir kabinetinės sistemos

Verslo centre įdiegta praktiška biurų planavimo sistema: atsižvelgiant į nuomininkų pageidavimus, galima įrengti atviro plano biurus arba kabinetus. Pastato fasade numatytos pertvarų sujungimo su fasadu vietos: jos skirtos išlaikyti 2,5 metrų žingsnį tarp kabinetų pertvarų, sykiu – užtikrinti gerą garso izoliaciją. Nuomininkams bus siūloma daugiau kaip 13,6 tūkst. kv. metrų biuro patalpų (vieno „Pentagono“ aukšto plotas – apie 1 900 kv. metrų).

Automobiliams numatyta įrengti 406 vietų uždaras saugomas aikšteles, dviračiams – saugyklas, taip pat dušus ir persirengimo kambarius. Atskiros vietos bus skirtos elektromobiliams. Vidiniame verslo centro kieme darbuotojai atsipūsti galės žalioje poilsio zonoje.

Planuojama, kad septynių aukštų biurų pastatas duris atvers 2017-ųjų antrą ketvirtį. Bendrovės „Realco“ investicijos sieks 18 mln. eurų.

Apie objektą skaičiais:
 Adresas
 Ozo g. 12A, Vilnius
 Pastato plotas
 13 600 kv. metrų
 Aukštų skaičius
 7
 Rangovas
 bendrovė „Realco“
 Projektuotojas
 įmonė „Unitectus“

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video