Top Baneris

UAB „Artstonė“: dirbtinis akmuo – prabangių biurų interjerui

2016 rugsėjo 1 d.
Bendrovės „Artstonė“ nuotr.
Bendrovės „Artstonė“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kai amerikiečių kompanija DuPont™ prieš beveik penkis dešimtmečius pasauliui pristatė dirbtinį akmenį Corian®, turbūt nesitikėjo, kad šis išradimas netrukus pelnys ateities medžiagos titulą. Šiandienos profesionalai ją vertina ne tik dėl neribotų dizaino, bet ir unikalių technologinių savybių. Neatsitikinai į šią medžiagą nukrypo ir Vilniuje įgyvendinto „Quadrum“ projekto specialistų akys.

Paviršiai atrodo tarsi išlieti

Šiame verslo centre įrengti masyvūs Corian® praustuvai idealiai atitiko modernaus dizaino koncepciją bei leido užtikrinti visuomeninės paskirties objektų specifikai svarbias funkcijas.

Pagal „Quadrum“ architektų brėžinius praustuvus suprojektavusios, pagaminusios bei objekte sumontavusios kauniečių bendrovės „Artstonė“ direktorius Mindaugas Butkus tvirtina, jog pasaulyje populiariausiu dirbtiniu akmeniu laikomas Corian® paklūsta drąsiausioms kūrėjų fantazijoms ir yra nepakeičiamas, kai neįmanoma realizuoti standartinių sprendimų.

„Ši vienalytė medžiaga leidžia pagaminti visiškai vientisus, besiūlius net ir nestandartinių dydžių bei gabaritų gaminius, kurie atrodo tarsi išlieti. Identiškomis savybėmis pasižyminčių analogų, ar kalbėtume apie natūralų akmenį, ar porcelianą, turbūt daugiau nerasime“, – teigė M. Butkus.

Tokį vientisumo, estetinės švaros įspūdį kuria ir „Quadrum“ verslo centre per visą sienos perimetrą sumontuoti praustuvai. Architektų pasirinkta tamsiai pilko natūralaus marmuro faktūros su gyslų fragmentais imitacija konstrukcijai suteikia monumentalumo ir prabangos.

Tradicinių sifonų angų leido atsisakyti vandeniui nubėgti įrengtas ištisinis latakas. Tarsi iš didžiulio akmens luito išpjautiems praustuvams buvo pritaikyti taip pat užsakovo pasirinkti stilingi modernaus dizaino maišytuvai.

artstone praustuvai 2

Bendrovės „Artstonė“ nuotr.

Išskirtinumas – beporė struktūra

Bendrovės „Artstonė“ vadovo M. Butkaus pastebėjimu, Corian® itin populiarus minimalistinio, šiuolaikiško dizaino sprendimuose. Tačiau jis lygiai taip pat puikiai pritaikomas klasikiniame interjere kaip alternatyva marmurui ar granitui, gali būti sėkmingai naudojams drauge su natūraliu akmeniu, derinamas su medžiu, metalu, betonu, keramika ar kitomis apdailos medžiagomis. Juolab kad spalvinę Corian® paletę sudaro daugiau nei 100 tonų, įskaitant ir galimybę gaminti bespalvius skaidrius produktus.

Dėl beporės struktūros šio dirbtinio akmens gaminiai yra itin higieniški: į jų paviršius neįsigeria jokie skysčiai, nesikaupia nešvarumai ir drėgmė. Tai itin aktualu virtuvės, sanitarinių mazgų ir kitose padidintos higienos reikalaujančiose patalpose. Antibakterinėmis savybėmis pasižymintį dirbtinį akmenį specialistai rekomenduoja ir alergiškiems žmonėms.

Be to, Corian® paviršiai atsparūs mechaniniam ir cheminiam poveikiui, temperatūrų pokyčiams, tad yra ilgaamžiai, lengvai prižiūrimi bei atnaujinami.

Kaip teigė bendrovės „Artstonė“ vadovas, šios medžiagos pritaikymas faktiškai neribojamas – ji tinka tiek stalviršiams, palangėms, integruotoms kriauklėms, vonioms, tiek baldams gaminti, taip pat sienų, grindų apdailai, laiptams bei įvairiems dizaino objektams; ji gali būti naudojama tiek interjere, tiek eksterjere.

Rinkoje užima lyderio pozicijas

artstone_logo

UAB „Artstonė“
Technikos g. 7A
LT-51241 Kaunas, Lietuva
Tel. +370 620 11 139
El. p. info@artstone.lt
www.artstone.lt

Visuomeninės paskirties bei gyvenamosiose erdvėse universali medžiaga puikiai pasiteisino ir specifinių standartų erdvėse, tokiose kaip ligoninės, laivai, mokslinės laboratorijos ir pan.

Anot M. Butkaus, visos šios unikalios Corian® savybės suteikia laisvę patenkinti įvairiausius užsakovų poreikius. Bene populiariausia ši medžiaga – gyvenamosios, komercinės paskirties interjeruose, įrengiant virtuvės, vonios, biurų patalpas. Tarp išskirtinesnių bendrovės „Artstonė“ įgyvendintų projektų – Druskininkų vandens parko viešbučio registratūros įrengimas, įmonės specialistai taip pat rūpinosi Kauno klinikų valgyklos stalviršių projektavimu, gamyba bei montavimu.

„Artstonės“ vadovas M. Butkus pabrėžė, jog bendrovė dirba išskirtinai su Corian® išradėjo – Jungtinių Amerikos Valstijų koncerno DuPont™ – produkcija.

Nors pasaulinėje rinkoje yra nemažai pripažintų dirbtinio akmens gamintojų, tačiau būtent amerikiečiai laikomi šio segmento lyderiais, o jų prekės ženklas Corian® jau tapo dirbtinio akmens sinonimu.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video