Top Baneris

Po solidžia verslo centro „135“ išvaizda – modernūs inžineriniai sprendimai

2016 rugpjūčio 19 d.
„Eikos“ vizual.
„Eikos“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Greta Konstitucijos prospekto – Žalgirio gatvėje – metų pabaigoje bus užbaigti B+ klasės biurų pastato „135“ statybos darbai. Verslo centras – komplekso dalis, o jau kitąmet greta jo turėtų būti užbaigtas ir daugiabutis.

Tradicinė architektūra – ne kliūtis dideliems užmojams

Projekto plėtotoja, nekilnojamojo turto bendrovė „Eika“, turi ambicijų biure sukurti namams artimą, dirbantiesiems patogią aplinką ir tiki, kad šis sprendimas kartu su moderniomis inžinerinėmis sistemomis taps stipriąja puse konkuruojant su greta statomais ar jau pastatytais verslo centrais.

Projektas „135“ išskirtinis tuo, kad vienas šalia kito panašiu metu kyla ir verslo centras, ir daugiabutis. Projektuotojams teko užduotis suderinti abiejų pastatų architektūros išraišką. Įvertinus projekto urbanistinę situaciją pasirinkta santūri ir aiški tūrinė–erdvinė kompozicija, kuri pratęsia ir formuoja Žalgirio ir Linkmenų gatvių išklotines.

Tamsiai pilkas fasadas ypač dera su aplinka, o dinamikos pastatui suteikia auksinio atspalvio intarpai. Projektuotojai šiame objekte atsisakė verslo centrų fasaduose įprastais tapusių didelių stiklo plokštumų – toks sprendimas priimtas stengiantis sumažinti energijos sąnaudas.

Verslo centro „135“ plėtotoja neabejoja, jog paprasto, tačiau solidaus eksterjero pastatas nustebins interjero sprendimais, ypač meniniais akcentais kiekviename aukštų bei holo interjeru.

zalgirio 135 2

A ir B klasės skirtumai nežymūs

Lietuvoje vis dar nėra įtvirtintų biurų ir administracinės paskirties patalpų vertinimo kriterijų. Atsižvelgiant į bendrai priimtas pastato savybes, tokias kaip jo vieta, inžinerinės sistemos, įrengimo lygis, verslo centras „135“ atitinka B+ klasei keliamus reikalavimus. Pagrindinis B+ klasės biuro privalumas, lyginant su A klasės biurais – mažesnė nuomos kaina, tačiau itin aukštas komforto lygis, kurį užtikrina įdiegtos modernios inžinerinės sistemos.

Pavyzdžiui, B+ klasės verslo centre bus įrengta oro drėkinimo sistema, kuria gali pasigirti toli gražu ne visi nauji A klasės biurai. Drėkinimo sistema bus naudojama tik atšalus orams, kai santykinė oro drėgmė lauke gerokai sumažės, todėl papildomų išlaidų drėkinimo sistemai eksploatuoti nuomininkai turės tik šaltuoju metų laiku.

Verslo centre „135“ bus įdiegta ir moderni, išteklius taupanti šildymo bei vėdinimo sistema. Šildymo ir vėdinimo sistemos suprojektuotos pasaulio šalių atžvilgiu, t. y. vienu metu dirbantieji pietinėje pusėje galės vėsintis, o šiaurinėje – šildytis. Taip sprendžiama problema, kuomet ankstyvą pavasarį ir vėlyvą rudenį vienoje pastato pusėje saulė prikaitina patalpas, o kitoje ne, ir jose būna per šalta.

Sistemų efektyvumą ir energijos kaštų taupymą užtikrins pastato valdymo sistema (BMS), kuri leis nuotoliniu būdu valdyti inžinerines sistemas – patalpų temperatūrą, oro drėgnumą, paduodamo šviežio oro kiekį – ne tik visam pastatui, bet ir atskiruose aukštuose ar netgi patalpose. Jei įmonė dirbs visą parą, jos patalpose bus galima užtikrinti įprastas darbui sąlygas, o tuščiuose biuruose taupyti energiją – prislopinti vėdinimą, šildymą ir kt.

Mokys atsakingo vartojimo

zalgirio 135 3Bendrovė „Eika“ būsimuosius nuomininkus jau kelerius metus supažindina su „Žaliojo biuro“ programa, kuri sukurta padėti keisti kasdienius įpročius darbo vietoje (išjungti kompiuterį išeinant iš darbo, išjungti šviesą, jei paliekama darbo vieta, rūšiuoti šiukšles ir pan.). Ši iniciatyva ne vienerius metus taikoma „Eikos verslo centre“, patirtį planuojama perduoti ir verslo centro „135“ nuomininkams.

Darbuotojai bus skatinami ne tik taupyti išteklius būnant darbo vietoje, bet ir vykti į darbą dviračiu, juolab kad verslo centro „135“ lokacija ypač patraukli šios transporto priemonės mėgėjams. „135“ plėtotojai pasirūpino įrengti 150 vietų saugomą dviračių stovėjimo aikštelę, persirengimo kambarius, dušą, dviračių remonto punktą.

Verslo centre – zonos darbui ir poilsiui

Žaliosios zonos ir išskirtinės erdvės neabejotinai atkreipia potencialių nuomininkų dėmesį. Juolab kad įmonių požiūris į darbo vietas, ypač IT sektoriuje, keičiasi: darbuotojai biure migruoja iš vienos darbo vietos į kitą, dirba ne tik biure, bet ir namuose, įmonės organizuoja bendras išvykas į gamtą. Verslo centro „135“ darbuotojai galimybę įsirengti alternatyvią darbo vietą turės čia pat – erdviame vidiniame kieme ar ant stogo įrengtoje terasoje. Terasa bus pritaikyta ir poilsiui: čia bus galima žaisti stalo tenisą ar stalo futbolą, darbuotojams bus įrengti suoliukai ir gultai.

Verslo centre poilsiui bei trumpiems susitikimams bus įrengtas bendras holas, pirmajame pastato aukšte veiks konferencijų centras su visa reikiama įranga. Įmonės skatinamos savo biuruose įrengti mažiau susitikimo kambarių ir formaliems bei neformaliems susitikimams naudotis bendromis susitikimo salėmis – toks sprendimas per metus įmonei sutaupytų apie 5 tūkst. eurų.

Kiekvienam nuomininkui patalpos bus įrengtos atsižvelgiant į jo veiklos specifiką. Dalis įmonių pageidauja atviro plano biurų, kuriuose būtų įrengti tik keli kabinetai ar susitikimo kambariai. Kiti renkasi įprastą – kabinetinę sistemą. Kadangi patraukliai įrengta darbo vieta – vienas svarbesnių kriterijų renkantis darbdavį, daugumos nuomininkų lūkestis – unikalus ir išskirtinis interjeras bei ergonomiški baldai, taip pat galimybė prireikus biurą transformuoti.

zalgirio 135 4

Apie objektą skaičiais:
Adresas:
 Žalgirio g. 135, Vilnius.
Paskirtis:
verslo centro ir daugiabučių kompleksas.
Plotas:
8 400 kv. m biuro ir prekybinių patalpų, 6 500 kv. m gyvenamosios paskirties patalpų.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video