Top Baneris

Mažoji bendrija „Srautaservis“: antikorozinė apsauga

2016 rugsėjo 1 d.
Mažosios bendrijos „Srautaservis“ nuotr.
Mažosios bendrijos „Srautaservis“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Nors skandinavai dar gerokai lenkia Lietuvą antikorozinių darbų kokybe, vis dėlto jau ir mūsų šalyje užsakovai tam ima skirti daugiau dėmesio. Paviršių paruošimo, valymo ir apsaugos bei padengimo paslaugas teikiančios mažosios bendrijos „Srautaservis“ meistrai patirtį kaupė dirbdami skirtinguose objektuose – komercinės paskirties, istoriniuose pastatuose ar daugiabučiuose. Visuose jiems patikėti plovimo, smėliavimo, valymo sausuoju ledu, dažymo ar impregnavimo darbai.

Ypatingos atidos mažosios bendrijos „Srautaservis“ specialistams prireikė Vilniaus stačiatikių šventųjų Konstantino ir Mykolo parapijos kupolus ir stogą padengiant antikoroziniais ir hidroizoliuojančiais dažais „Noxyde Rust-Oleum“. Profesionaliai atlikti stogo skardos antikorozinio dažymo darbai ne tik apsaugo pastatą, bet ir pailgina jo tarnavimo laiką bei pagražina išorę.

srautaservis 8

Mažosios bendrijos „Srautaservis“ nuotr.

Fasado dažymo darbus mažosios bendrijos meistrai atliko ir daugiabučių kvartale „Antakalnio parkas“, konstrukcijų stiprinimo ir dažymo darbus – viename prekybos centrų pastatų Marijampolėje.

Vieni sudėtingiausių „Srautaservis“ darbų sąraše – verslo centre „Quadrum“ atlikti 63 tūkst. kv. metrų apdailinio betono lubų gruntavimo, 15 tūkst. kv. metrų apdailinio betono sienų ir kolonų impregnavimo bei laiptų pakopų giluminio impregnavimo darbai. Impregnavimas – atvirų betono porų uždarymas. Kuo kokybiškiau, nenukrypstant nuo technologinių reikalavimų, užpildomos betono poros, tuo geresnis efektas pasiekiamas. Pavyzdžiui, verslo centre „Quadrum“ paviršių repelentinės ir hidrofobinės savybės, esant įprastoms eksploatacijos sąlygoms, turėtų būti užtikrintos ne mažiau nei dešimčiai metų.

Anot mažosios bendrijos „Srautaservis“ direktoriaus Nerijaus Kripo, pageidaujant užsakovui galima parinkti produktus, kurie ir dekoruotų gelžbetonio konstrukcijas. Biurų pastate „Quadrum“ naudotas apdailinis betonas, tad jo papildomai dekoruoti neprireikė.

12 tūkst. kv. metrų verslo centro „Quadrum“ stiklo fasado „Srautaservis“ specialistai padengė specialia skysta polimerine „Protectapeel“ danga, apsaugančia paviršius nuo įbrėžimų, suvirinimo šlako, cheminių medžiagų poveikio, statybinio purvo, druskų, cemento dulkių ir pan.

Šiauriniame ir rytiniame „Quadrum“ pastatuose buvo atlikta ir metalinių santvarų apdaila bei antikorozinis dažymas. Iš viso – 700 kv. metrų. Atliekant metalinių santvarų valymo darbus prieš gruntuodami specialistai turėjo tinkamai apsaugoti pastato aukštus ir aplinką nuo dulkėjimo – taip, kaip reikalauja BREEAM sertifikato nuostatai. Viską deramai suplanavus, darbus pavyko atlikti be priekaištų. Galiausiai, ne mažiau atsakingo darbo pareikalavo priešgaisrinio rezervuaro hidroizoliavimo darbai. Vandens lygis po testavimo nepakito.

Mažosios bendrijos „Srautaservis“ nuotr.

Mažosios bendrijos „Srautaservis“ nuotr.

Kokybiškai atlikus antikorozinius darbus pailginamas gelžbetoninių konstrukcijų gyvavimo laikas tiek viduje, tiek išorėje. Pavyzdžiui, tiltų, viadukų konstrukcijas labiausiai veikia drėgmė ir apkrovos. Dėl įgeriamo vandens netinkamai ar ne laiku apsaugotas betonas sutrūkinėja ties korodavusia armatūra. Tuomet dėl išorinio aplinkos poveikio prasideda gelžbetonio konstrukcijų irimo procesas: jos ima silpnėti, nebeatlaiko projektinių apkrovų, taigi nebepatikimas tampa visas statinys. Ne mažiau rizikingas gelžbetonio konstrukcijų judėjimas dėl mechaninių apkrovų ir oro sąlygų, sušalimo ir atšilimo ciklų bei jų dažnumo. Išorines konstrukcijas nuo žalingo aplinkos poveikio apsaugo impregnavimas ar dažymas hidroizoliaciniais dažais.

Kad vandens, dulkių, purvo bei kitų nešvarumų nepatektų į betono poras, pastato viduje būtinas rišamasis konstrukcijų gruntavimas ir impregnavimas – hidrofobizavimas arba dažymas. Tiesa, patariama rinktis tik gerai su pagrindu sukimbančius ir elastingus dažus.

Visuomeninių pastatų, naujų ar modernizuotų daugiabučių savininkams mažoji bendrija „Srautaservis“ siūlo specialias nuo grafičių saugančias dangas, skirtas vienam valymo ciklui, arba daugkartines. Specialios nuo grafičių saugančios dangos įprastai sudaro plėvelę, kuri neleidžia dažams įsigerti į paviršių ir nuo kurios šie dažai gana lengvai nusivalo. Dangos tinka daugumai paviršių: plytų mūrui, betonui, plienui, kompozitinėms plokštėms, organiniam stiklui, metalui, medienai, granitui ar marmurui. Apdorojami paviršiai gali būti porėti (įgeriantys) ir glotnūs, taip pat dažyti. Nuo vandalų saugančių dangų kokybę įrodo atsparumas trinčiai, atmosferos poveikiui, tirpikliams.

N. Kripas atkreipė dėmesį, kad mažoji bendrija paslaugomis nenusileidžia įmonėms. Užsakovai jau žino: atsakomybė ir pareigingumas, dėmesys kiekvienam klientui ir jo poreikiams – mažosios bendrijos „Srautaservis“ vizitinė kortelė.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video