Top Baneris

Laimonas Jakas: su „Quadrum“ įgyta statybos patirtimi – į NT vystymą

2016 rugpjūčio 22 d.
Laimonas Jakas
Laimonas Jakas
Pasidalykite straipsniu

Bendrovė „Abastas“ nestabčioja vietoje: po trejų intensyvios veiklos metų atliekant bendrastatybos, vidaus ir išorės apdailos darbus įmonė suka į naujas vėžes – šiemet ji pradėjo vystyti nekilnojamojo turto projektus. Bendrovės direktorius Laimonas Jakas skelbia, kad verslo centre „Quadrum“ „Abastas“ paskutinį kartą dirbo rangovo pozicijoje ir džiaugiasi, kad taškas padėtas objekte, kur įmonė turėjo progą patirti aukštos klasės projekto valdymo privalumus.

Pertvarų įrengimo, parketo klojimo, apdailos darbai visuose 12-oje „Quadrum North“ korpuso aukštų, atskiri apdailos darbai keliuose „Quadrum East“ korpuso aukštuose, – bendrovės „Abastas“ direktorius patvirtina, kad apimtimi tai buvo vienas didžiausių įmonės darbų per trejus veiklos metus, bet pabrėžia, kad patyrusiems specialistams tai nebuvo išskirtinio sudėtingumo užduotys. Vis dėlto buvo ir neeilinių darbų, kur įmonė galėjo pritaikyti savo galimybes ir patirtį, kurią įgijo dirbdama kompanijų „Lords LB Asset Management“ (verslo centras „k29“), „ARX“ („Škodos“ automobilių salonas) ir kt. projektuose.

„Įdomiausia buvo kartu su objekto inžinieriais ieškoti specifinių sprendimų pertvarų mazgams, kad būtų užtikrintas ne tik jų tvirtumas, bet ir kad patalpos atitiktų akustikos reikalavimus“, – komentavo L. Jakas.

Sėkmingą kitų užduočių įgyvendinimą leido užtikrinti principas, kurio nuosekliai laikosi bendrovė „Abastas“ – nedalyvauti projektuose, kur siūloma dirbti už pernelyg mažą kainą, žadant paprastesnius kokybės kriterijus.

„Ilgametė patirtis parodė, kad už mažą kainą kokybės nepasieksi. Ir nors konkurencija labai didelė, yra tikrai nemažai objektų, kurių dėl tos priežasties atsisakėme. Nes galiausiai išeina, kad už tą žemą kainą reikalaujama tokios pat kokybės kaip ir už darbus, kur mokama daugiau. Atradome kainos ir kokybės santykio balansą ir matome rezultatus – jie gana įspūdingi, tad tokią politiką ir tęsiame, – argumentavo L. Jakas. – Nesame stebukladariai, kurie viską visada padaro iš pirmo karto, kurių darbų kokybei nedaro įtakos aplinkos veiksniai. Būna tikrai sudėtingų objektų, kur tenka dirbti petys petin su kitais rangovais, kur neišvengiami apdailos pažeidimai, ir ne visada juos sutvarko kaltoji šalis. Kita vertus, yra tiesiog greičiau ir patikimiau sutvarkyti viską patiems. Ir kai dėl darbų sutarta tinkama kaina, kai yra pakankamas biudžetas, niekam nėra galvos skausmo ir nelieka tarpusavio nepasitenkinimo.“

L. Jakas ne šiaip sau užsiminė apie verslo centro „Quadrum“ projekto valdymo sistemą. Tai buvo bene svarbiausia geroji patirtis, kurią bendrovė „Abastas“ įgijo dirbdama šiame objekte.

„Pamatėme tikrai aukštą statybų valdymo lygį, išskirtinį tokio masto objekte proceso koordinavimą ir kontrolę: nuo medžiagų tiekimo ir sandėliavimo, darbų saugos. Įeini į statybvietę ir jauti tvarką. Tai buvo labai profesionalu“, – sakė „Abasto“ vadovas.

Neabejotina, kad ši patirtis įmonei pravers naujuose jos darbuose. Šiuo metu bendrovė „Abastas“ stato nedidelį dvibučių gyvenamųjų namų kvartalą Riešės seniūnijoje (I etapas baigsis 2016 metų spalio 1 dieną, II etapą planuojama baigti 2017 metų vasarą), bei dvibutį namą Pavilnio mikrorajone Vilniuje, kurį planuojama baigti iki 2016 metų lapkričio mėnesio. Netrukus bus pradėti ir daugiabučių rajono projektavimo darbai – rinkai bendrovė žada pasiūlyti ekonomiškus butus gerame rajone už prieinamą kainą. Statybas ketinama pradėti 2017 metų kovo mėnesį.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video