Top Baneris

Inovatyvi saulės elektrinė su lietuviškais moduliais Vokietijoje pelnė apdovanojimą

2024 kovo 14 d.
Matilda projektas SoliTek scaled
„SoliTek“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Remiantis Tarptautinės atsinaujinančių energijos išteklių agentūros (IRENA) duomenimis, Vokietija užima 5-ąją vietą pasaulyje pagal įrengtų saulės elektrinių galią. Nors šioje šalyje dešimtys tūkstančių mažų saulės elektrinių operatorių tapo svarbia energetikos sistemos dalimi, iki šiol nemaža dalis gyventojų negalėjo saulės energijos išnaudoti savo poreikiams. Viena saulės sprendimus kurianti įmonė rado tam inovatyvų sprendimą – sukūrė gėlių vazonus su lietuviškais saulės moduliais. Berlyne vykusiuose prestižiniuose pramonės apdovanojimuose šis sprendimas buvo pripažintas vienos iš kategorijų nugalėtoju, rašoma įmonės pranešime spaudai.

„Nors Vokietija toli gražu nėra iš tų šalių, kurią lepina saulė, žaliosios energijos gamyba šioje šalyje yra viena didžiausių pasaulyje iš dalies dėl vyriausybės pasiryžimo didžiąją dalį elektros gamybos grįsti atsinaujinančiais energijos šaltiniais. 2023 metais šalyje įrengtų saulės elektrinių skaičius siekė 3,7 mln., o pajėgumas – 81 GWh.

Skaičiai kalba patys už save, bet jie nesprendžia problemos, su kuria susiduria dalis Vokietijos gyventojų. Jie dėl netinkamo stogo, per mažos erdvės kieme ar balkone iki šiol negalėjo įsirengti saulės elektrinės ir patys gaminti elektros savo namų ūkio poreikiams tenkinti. Mūsų partneriai Vokietijoje, kuriems tiekiame lietuviškus modulius, rado novatorišką problemos sprendimą“, – pasakoja saulės modulių gamintojos Šiaurės Europoje „SoliTek“ atstovė Sandra Garšanikovienė.

Matilda SoliTek
„SoliTek“ nuotr.

Estetikai, privatumui ir taupymui

Novatorišką sprendimą sudaro dvigubas vazonas ir vertikalus aliuminio rėmas, kuriame įmontuotas specialus berėmis 300 W fotovoltinis stiklas-stiklas modulis, kuris surenka energiją iš priekinės bei galinės pusės. Šiam unikaliam projektui kūrėjai iš Vokietijos suteikė simbolišką vardą „Matilda“, reiškiantį „susidedantis iš dalių“.

„Jeigu įrenginys su moduliu nukreipiamas rytų-vakarų kryptimi, per metus jis gali pagaminti iki 400 kWh elektros energijos. Vienam Vokietijos gyventojui elektros energijos išlaidas vidutiniškai sumažinti 150 eurų. Be to, modulis yra su integruotu 300 W mikroinverteriu, todėl „Matilda“ yra paruošta prijungti prie elektros tinklo. Jeigu namų ūkio poreikiai yra dideli, galima nuosekliai sujungti ir dešimt tokių įrenginių, siekiant gauti 3000 nominalios galios“, – aiškina saulės energijos sprendimų ekspertė.

Ji priduria, kad įmonės partnerių Vokietijoje sukurtas projektas be CO2 mažinimo ir elektros energijos tausojimo turi ir trečią paskirtį – leidžia sukurti patrauklią, privatumą teikiančią sienelę namų kieme ar balkone.

Šį unikalų įrenginį jau spėjo įvertinti 50 000 Vokietijos gyventojų – jų balsų dauguma 2023 m. Berlyne vykusiuose prestižiniuose pramonės apdovanojimuose „Matilda“ buvo pripažinta nugalėtoja „Naujosios energijos“ kategorijoje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video