Top Baneris

Energijos suvartojimo mažinimo iššūkiai – viena svarbiausių „Balttechnika 2024“ parodos temų

2024 gegužės 14 d.
Tarptautine specializuota technologiju inovaciju i r inzineriniu sprendimu pa roda BALTTECHNIKA 2024 scaled
JUNG Vilnius“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Gegužės 15–17 d. Vilniaus LITEXPO parodų centre bus galima susipažinti su pažangiausiomis technologijomis ir inovacijomis, skirtomis pramonei, verslui bei vartotojams. Čia vyks ir nemažai specializuotų renginių. Viename jų –  konferencijoje „Ateities energetika Baltijos šalyse 2024“, bus aptarti ir iššūkiai, kaip įgyvendinti Lietuvos įsipareigojimą iki 2030 metų reikšmingai sumažinti metinį energijos suvartojimą.

Pasak vieno iš šio forumo organizatorių, Nacionalinės elektros technikos verslo asociacijos (NETA) vadovo Gedimino Abarčio, dėl šios priežasties įmonės jau dabar turėtų diegti tvarius ir inovatyvius atsinaujinančios energetikos sprendimus, kurie leistų efektyviau naudoti energiją tiek pramonėje, tiek pastatuose, rašoma pranešime spaudai.  

„Atsinaujinanti energetika susiduria su nemažais iššūkiais. Neužtenka tik pastatyti saulės elektrinę ant stogo ar ant žemės. Norint pasiekti elektros energijos gamybos ir efektyvaus naudojimo tikslų, verslas turėtų rinktis sprendimus, kurie leistų saugoti jau pagamintą elektros energiją, kad vėliau ją galėtų panaudoti savo reikmėms. Be to statistika rodo, kad apie 30 proc. pastatuose naudojamos energijos yra iššvaistoma, todėl verta atsižvelgti ir į vis labiau prieinamų, automatinių pastatų valdymo sistemų (BMS) diegimą. Pastarosios leidžia sumažinti pastatams naudojamos energijos praradimus“, – sako G. Abartis.  

Pasak NETA vadovo, ilgą laiką BMS reikalavo itin didelių investicijų, todėl integruoti skaitmeniniai valdikliai į pastato šildymo, vėdinimo, apšvietimo įrenginius dažniausiai buvo diegiami tik dideliuose komerciniuose pastatuose. Tačiau pastaraisiais metais atsirado naujų technologijų, leidžiančių pastato valdymą automatizuoti mažesniais kaštais. Tai tapo prieinama tiek senų, tie nedidelių pastatų administratoriams. 

Tvarus ir išmanus sprendimas aukštesnei gyvenimo kokybei

Vienas galimų sprendimų, leidžiančių efektyviai vartoti energiją, o pastatus pakelti į aukštesnį komforto lygį – išmanumo suteikianti sistema JUNG KNX. Ją „Balttechnika 2024“ parodos lankytojams pristatantis jungiklių ir protingų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ Techninio skyriaus vadovas Artūras Kriukovas teigia, jog ši sinergijos būdu pastate veikianti elektrinių ir inžinerinių prietaisų sistema leidžia optimizuoti naudojimo kaštus bei taupyti energetinius išteklius.

KNX protingo namo sistema JUNG nuotr
JUNG KNX sistema. JUNG nuotr.

„Įdiegus šią sistemą įvairūs įrenginiai vienas su kitu „bendraudami“ ir „bendradarbiaudami“ automatiškai rūpinasi pastatu. Pavyzdžiui, kai atidaromas langas, šildymas tą pačią akimirką automatiškai išsijungia ir taip taupoma šilumos energija, o vos įžengus į patalpas, prasiveria užuolaidos, įleisdamos į natūralią šviesą. Tai reiškia, kad įrenginiai veikia tik tada, kai reikia, ir būtent taip, kaip to pageidauja patalpų šeimininkai. Taip sutaupoma energijos ir mažinamas anglies pėdsakas, kurį sukuria pastatas“, – pabrėžia A. Kriukovas.

Šiuos ir kitus išmanių pastatų sprendimus, konkrečius sistemos funkcionalumus bei energinio efektyvumo pavyzdžius, A. Kriukovas pristatys ir parodos metu vykstančioje specializuotoje konferencijoje „Ateities energetika Baltijos šalyse 2024“. Viena šio forumo diena bus skirta pastatų valdymo technologijoms.

Konferencija – galimybė naujoms partnerystėms 

Šiųmetinės parodos „Balttechnika 2024“ išskirtinumas: dėmesys įvairiems specializuotiems renginiams, kuriuose bus aptariamos inžinerijos pramonės tendencijos, o įrangos gamintojai, technologijų vartotojai ir paslaugų tiekėjai, vienoje vietoje galės susitikti bei atrasti potencialias galimybes naujiems projektams ar partnerystėms.

Specializuotoje parodoje-konferencijoje „Ateities energetika Baltijos šalyse 2024“ dalyvaus saulės ir tradicinės energetikos, pastatų valdymo bei inžinierinių sistemų gamintojai, tiekėjai, platintojai, paslaugų teikėjai ir sprendimų kūrėjai iš Europos Sąjungos ir Baltijos šalių.

Per tris konferencijos dienas jie aptars saulės energetikos technologines naujoves: fotovoltines paneles, baterijas ir kaupimo sistemas, elektromobilių įkrovimo stoteles, e-mobilumo sprendimus. Čia bus pristatytos ir pastatų valdymo technologijos – elektros sistemų valdymas bei energinis pastatų efektyvumas, dirbtinio intelekto (DI) ir BMS sprendimai. Konferencijoje taip pat bus gilinamasi ir į tvarumą pramonėje: energinį ir gamybos efektyvumą, produktų gyvavimo ciklo vertinimus bei aplinkosaugines deklaracijas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video