Top Baneris

KTU kvies pasaulį pažinti virtualios realybės auditorijoje

2024 gegužės 22 d.
24 05 15 Infinity Lab atidarymas45
KTU nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Gegužės 15 d. KTU Statybos ir architektūros fakultete atidaryta Baltijos šalyse unikali auditorija „InfinityLab“. Nors įprasta virtualią realybę patirti užsidėjus tam specialiai skirtus akinius, universitetas savo studentus ir mokslininkus kvies tai padaryti grupėmis. 

Fakultete įrengtas 180 laipsnių ekranas su projekcija ant grindų, pritaikytas rodyti erdvinį vaizdą. Pasak fakulteto dekano prof. Andriaus Jurelionio, tokia įranga leis virtualiai persikelti visai grupei į statybų aikštelę, stebėti įvairius procesus, pasivaikščioti ir analizuoti studentų ar profesionalų paruoštus 3D modelius ar kitus projektus, rašoma universiteto pranešime žiniasklaidai. 

KTU „InfitinyLab“ bus naudojamas tiek moksliniams tyrimams atlikti, tiek pristatymams, neformalaus švietimo kursams bei studijoms. 

„Ši erdvė ir įranga suteiks unikalią galimybę mūsų studentams. Jie galės pristatyti savo projektus kolegoms ir dėstytojams šioje virtualios realybės aplinkoje, visai grupei kartu „pasivaikščioti“ po jų kūrinius ir juos įvertinti, apžiūrėti įvairias detales ir išsakyti savo nuomonę. Taip pat esame numatę paruošti 360 laipsnių įvairių etapų ir technologijų vaizdo įrašus iš statybos aikštelių, kur studentų grupėms patekti būti neįmanoma arba nesaugu. Galiausiai, universitete siekiame ugdyti globalias problemas gebančius spręsti architektus ir statybos inžinierius, tad studentams svarbu patirti – ką tai reiškia apsilankyti gamtos stichijų arba karo nuniokotose teritorijose, pajausti kontekstą ir suprasti savo darbo pasekmes gamtai ir bendruomenėms“, – pasakojo A. Jurelionis. 

Fakulteto dekanas tvirtina, kad dėstytojai tiek iš statybos inžinerijos, tiek ir architektūros studijų sričių jau turi nemažai idėjų, kaip ši įranga bus naudojama studijų procese. Auditorija taip pat bus pritaikyta darbui grupėse, joje vienu metu galės mokytis apie 30 studentų, o paskaitos čia vyks jau nuo rugsėjo. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video