Top Baneris

JUNG KNX sistema išmaniems ir patogesniems namams

2024 gegužės 29 d.
Išmanieji namai – tai elektra valdomų prietaisų sistema. JUNG nuotr.
Išmanieji namai – tai elektra valdomų prietaisų sistema. JUNG nuotr.
Pasidalykite straipsniu

JUNG KNX išmaniųjų namų sistema (angl. JUNG KNX system arba JUNG KNX smart home) iš naujo apibrėžia mūsų santykį su erdvėmis, kuriose gyvename ar dirbame. Ši sistema leidžia ne tik valdyti ir automatizuoti įvairias išmaniųjų namų funkcijas, bet ir padeda žymiai sumažinti energijos vartojimą bei kurti įspūdingus išmaniųjų namų scenarijus. Šiame straipsnyje apžvelgsime JUNG KNX sistemos pagrindus, galimybes ir subtilybes – sužinosite kaip ateities namai kuriami jau šiandien.

Kas yra KNX sistema?

Visų pirma, KNX yra atviras komercinių ir gyvenamųjų pastatų automatizavimo standartas, pripažįstamas visame pasaulyje. Jis egzistuoja jau daugiau nei 30 metų, todėl KNX sistemos yra ypač patikimos. JUNG KNX sistema sujungia kitas sistemas – apšvietimo, šildymo, vėdinimo, apsaugos ir kitas – į vieną ekosistemą, kuri yra valdoma centralizuotai.

Sudarydama sąlygas šioms skirtingoms technologijoms bendrauti tarpusavyje per bendrą tinklą, KNX sistema sukuria universalią ir lengvai pritaikomą platformą, kuri leidžia kontroliuoti daugybę pastatų funkcijų. Taip supaprastinamas pastatų valdymas ir priežiūra, bei gerokai padidinamas pastato energinis efektyvumas. 

Kaip veikia JUNG KNX sistema

KNX kiekvienas elementas gali veikti savarankiskai JUNG nuotr
KNX kiekvienas elementas gali veikti savarankiškai. JUNG nuotr.

JUNG KNX sistemos esmė – tarpusavio ryšio principas. Įrenginiai bendrauja tarpusavyje per bendrą magistralinį tinklą, todėl juos galima centralizuotai valdyti, bet decentralizuotai vykdyti užduotis. Kitaip tariant, galima valdyti ne tik visą sistemą bendrai, kai automatizavime dalyvauja keli KNX sistemos įrenginiai, bet ir pavienius tokios sistemos įrenginius. Pavyzdžiui, konkrečios patalpos valdikliu nustatyti temperatūrą ar apšvietimo intensyvumą.

Tai gerokai padidina sistemos patikimumą ir efektyvumą. Visi sistemos elementai sujungiami į vieną tinklą per vietinį JUNG KNX serverį, o valdomi per telefono programėlę arba ant sienos montuojamame ekrane-valdiklyje.

Kokie įrenginiai sudaro JUNG KNX sistemą?

Priklausomai nuo konkretaus projekto poreikių, KNX įrenginiai gali būti labai įvairūs. Apžvelkime keletą populiariausių, neskaitant įprastų jungiklių ir kištukinių lizdų.

– Judesio ir būvio jutikliai: fiksuoja judesį ir žmonių buvimą patalpoje. Jie gali automatiškai įjungti apšvietimą, šildymą, vėdinimą ar aktyvuoti ištisus scenarijus.

  • Aktuatoriai, kitaip dar vadinami vykdikliais, gali valdyti automatines žaliuzes, užuolaidas ir kitus įrenginius.
  • Patalpos valdikliai leidžia kontroliuoti individualios patalpos funkcijas – apšvietimą, klimatą bei vėdinimą.
  • Termostatai ir temperatūros reguliatoriai skirti patalpos klimatui valdyti.
  • KNX mygtukams ir jungikliams gali būti priskiriamos įvairios funkcijos. Pavyzdžiui, galite turėti dedikuotą mygtuką žaliuzėms pakelti ir nuleisti.
  • Smart Panel 8 valdiklis – tai ant sienos montuojamas jutiklinis ekranas, kuris tarnauja kaip pagrindinis viso pastato KNX sistemos valdymo centras.
  • Smart Visu ir Visu Pro serveriai skirti sujungti visus KNX sistemos įrenginius į vieningą ekosistemą, taip pat diegti, kurti ir valdyti įvairius scenarijus bei atnaujinti programinę įrangą.
  • Kiti jutikliai: tai gali būti orų stotelė, montuojama pastato išorėje, CO2 jutiklis ir pan. Jų pritaikymas įvairus, pavyzdžiui, padidėjus CO2 koncentracijai vonios kambaryje, automatiškai įsijungs vėdinimas.
image 3
JUNG KNX sistema padeda sumažinti energijos švaistymą. JUNG nuotr.

Pagrindinės JUNG KNX sistemos savybės ir privalumai

– Centralizuotas valdymas: visas išmaniųjų namų funkcijas galima valdyti tiek ant sienos montuojamame ekrane ar per programėlę išmaniajame telefone. Nereikalingi jokie pulteliai ir sudėtingas valdymas. Individualius sistemos elementus galima valdyti ir rankiniu būdu.

– Energijos vartojimo efektyvumas: stebėdama ir kontroliuodama įvairių prietaisų sunaudojamą energiją, JUNG KNX sistema padeda sumažinti energijos švaistymą, todėl sąskaitos už elektros energiją bus gerokai mažesnės.

– Lankstumas: JUNG KNX sistemą lengva modifikuoti ar išplėsti papildomais komponentais. Ji tinka tiek mažuose butuose, tiek dideliuose komerciniuose pastatuose. Tiesa, tam būtinas kruopštus išankstinis planavimas.

– Daugiau komforto ir patogumo: sistema leidžia naudotojams iš anksto nustatyti scenarijus skirtingiems dienos laikams ir taip dinamiškai, atsižvelgus į kontekstą, reguliuoti apšvietimą, temperatūrą ir net muziką, kad būtų sukurta tobula atmosfera – tiek komforto, tiek emocine prasme. Tokie scenarijai taip pat padeda taupyti energiją. Pavyzdžiui, patalpos temperatūra pakeliama iki komfortiškos tik tada, kai joje yra žmonių.

– Didesnis saugumas: KNX sistema gali būti suderinama su namų apsaugos sprendimais. Todėl namų savininkai gali būti ramūs tiek būdami namuose, tiek išvykę. Pavyzdžiui, JUNG KNX judesio jutikliai užtikrina saugesnę namų aplinką, o numatytu laiku automatiškai aktyvuojamas apšvietimas imituos, kad kažkas yra namie.

– Puiki investicija: nors KNX kaina yra didesnė nei paprastesnių išmaniųjų namų sistemų, dėl savo patikimumo KNX sistema yra geresnė investicija ilgalaikėje perspektyvoje. Ją lengva atnaujinti, tad net ir po dešimtmečio ji veiks be jokių klaidų. Tai gerokai padidina nekilnojamo turto vertę.

JUNG KNX sistemos diegimas jūsų namuose

Įrengiant JUNG KNX sistemą namuose, reikia gerai apgalvoti kokių išmaniųjų namų funkcijų norėtumėte savo namuose. Kadangi KNX sistemai reikalinga speciali elektros instaliacija, atlikti pakeitimus vėliau gali būti sudėtinga. Visas procesas atrodo taip:

Pradinis įvertinimas.
Kvalifikuotas specialistas įvertins jūsų konkrečius poreikius bei pageidavimus.

Projektavimas ir įrengimas.
Remiantis įvertinimu, bus sukurtas individualus KNX sistemos projektas jūsų namams. Sistemos įrengimą gali atlikti tik sertifikuoti specialistai, kad sistema veiktų taip, kaip numatyta.

Konfigūravimas ir testavimas.

Įdiegus sistemą, ji sukonfigūruojama ir kruopščiai išbandoma, kad būtų užtikrinta, jog visi komponentai sklandžiai veiktų kartu.

Kodėl verta rinktis JUNG KNX sistemą savo išmaniesiems namams

Pasirinkdami JUNG KNX sistemą jus pasirenkate gerokai daugiau: tai patikimumas, efektyvumas ir pažangiausios technologijos. Nesvarbu, ar norite patobulinti savo namų energinį efektyvumą, sustiprinti jų saugumą ar tiesiog norite gyventi patogiau – JUNG KNX sistema gali suteikti visus šiuos privalumus ir dar daugiau. JUNG KNX leidžia turėti ateities namus jau šiandien, todėl tai yra puiki investiciją į jūsų namus.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video