Top Baneris

Grįžo į „ofisus“: gyventojų mobilumas pasiekė ikipandeminį lygį

2021 spalio 18 d.
„Hanner“ nuotr.
„Hanner“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos gyventojų mobilumas į biurus pirmąją spalio savaitę sugrįžo į ikikrizės buvusį lygį, rodo „Google“ renkami gyventojų mobilumo duomenys.

Spalio 4-11 dienomis, palyginti su baziniu laikotarpiu iki pandemijos pradžios (2020-ųjų sausio 3 – vasario 6 dienomis), žmonių srautas į biurus buvo toks pat, kaip prieš pat pandemiją. 

Pasak ekonomisto Aleksandro Izgorodino, nepasitvirtinimo prognozės, jog pandemija „nužudys“ biurus.

„Futuristinės prognozės apie tai, kad darbo jėga pereis į darbą iš namų, nepasitvirtino. Darbas iš namų turi visą eilę minusų ir panašu, kad didesnė Lietuvos darbuotojų dalis visgi nori dirbti ne iš namų, o biure“, – BNS sakė A. Izgorodinas.

Pasak jo, išaugęs gyventojų srautas į biurus yra pozityvus signalas restoranų verslui ir mažmeninei prekybai.

„Augant gyventojų srautui į biurus, atitinkamai didėja ir restoranų bei kavinių paslaugų paklausa, pavyzdžiui, darbuotojai eis dienos pietų į aplink biurus esančias kavines. Atitinkamai gali didėti ir atskirų mažmeninės prekybos sektorių rodikliai – augti biuro drabužių ar kosmetikos priemonių paklausa“, – teigė ekonomistas.

Anot A.Izgorodino, tai, kad darbuotojai gana greitai sugrįžo dirbti į biurus, galėjo lemti ir tai, jog ir prieš pandemiją Lietuva buvo viena ES šalių, kur darbuotojai rečiausiai dirba iš namų.

„Eurostat duomenys rodo, kad 2020 metais tik 4 proc. darbuotojų Lietuvoje bent retkarčiais dirbo iš namų, tuo metu kai ES vidurkis 2020 metais siekė beveik 11 proc. Tai reiškia, kad Lietuvoje prieš Covid pandemiją žmonės neturėjo darbo iš namų įgūdžių, todėl greitai sugrįžo į darbą biure“, – teigė A. Izgorodinas.

Šių metų sausio pradžioje gyventojų srautas į biurus buvo 55 proc. mažesnis nei prieš pat pandemiją.

 

Šaltinis: BNS

statyba ir architektura

Žurnalas „Statyba ir architektūra“‎‎ 2022 metais minės šimto metų istorijos jubiliejų. Tai ilgiausiai Lietuvoje leidžiamas leidinys apie statybą ir architektūrą, svarbiausių statybos projektų ir architektūros raidos metraštininkas.

Puslapyje sa.lt/100 leisimės į amžių trunkančią Lietuvos statymo istoriją.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video