Top Baneris

Ar saulės energija padės padengti augantį elektros poreikį? (1)

2019 birželio 12 d.
Saulės elektrinės, Saulės grąža
UAB „Saulės grąža“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuva importuoja net 70 proc. energijos. Nenuostabu, kad mūsų žvilgsnis vis labiau krypsta į saulės energetikos plėtrą, kurią skatina trys veiksniai: parama, mažėjanti saulės energijos panaudojimo savikaina ir noras prisidėti prie tvarios ateities kūrimo.

Saulės energetikos potencialas

Skaičiuojama, kad Lietuvoje šiuo metu įrengta apie 100 MW galios saulės elektrinių. Tai sudaro maždaug 400 tūkst. saulės modulių. Šalyje yra apie 1,5 tūkst. gaminančių vartotojų, pagamintą elektros energiją priduodančių į elektros tinklą. Tikimasi, kad iki 2020 m. šis skaičius padidės iki 35 tūkstančių.

Kas skatina rinktis energiją iš saulės?

Nuo šių metų pradžios elektros energijos kaina pakilo apie 15 proc., arba iki 13 ct/kWh. O vidutinis elektros suvartojimas šalyje nuolat didėja. Naujos statybos namuose įrengiami energiją taupantys sprendimai šildymui, vėdinimui ir karštam vandeniui dar labiau didina elektros energijos poreikį.

Dar viena ne mažiau aktuali tendencija – elektromobiliai. Jei planuojate vairuoti tokią mašiną ateityje, tai pasiruoškite, kad jūsų elektros poreikis papildomai išaugs dar bent 5–6 tūkst. kW per metus.

Atsižvelgiant į tendencijas, tačiau siekiant nedidinti išlaidų elektros energijai, tikslinga įsirengti saulės elektrinę. Įsidiegus elektrinę, dalis energijos suvartojama tiesiogiai, o dalis grąžinama į tinklą pasaugoti. Tuomet vartojama, kai energijos trūksta, o saulė nešviečia, t. y. žiemą ir vakarais.

Atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus

Įmonė „Saulės grąža“ gali pateikti konkrečius atsakymus į visus saulės elektros vartotojams kylančius klausimus. O čia – keli populiariausi.

Kada investicija į saulės elektros gamybą atsipirks? Tai individualu, tačiau vidurkis siekia apie 8–9 metus. Kaip ir kur galima montuoti saulės elektrines? Ant stogo, vietoj stogo, integruoti arba ant žemės.

Ar tikrai reikia optimizatorių? Tik tuomet, jei saulės modulius uždengia šešėliai. Gal verta pagalvoti, kaip efektyviau išdėstyti saulės elementus?

Ar lietuviški moduliai geresni? Vienareikšmiško atsakymo nėra. Technologijos tobulėja, o Rytuose tobulėjimo greitis yra eksponentiškas.

Kokio ploto reikia saulės elektrinei? Vidutiniškai šlaitiniam stogui 1 kW reikalingi 6 m³, o montuojant ant plokščio stogo atitinkamai – 15 m³.

Koks modulių efektyvumas? Paprastai generacija iš vieno elemento yra nuo 270 iki 320 W, šiuo metu vieni efektyviausių modulių yra „LG Neon“ – iki 365 W.

UAB „Saulės grąža“ nuotr.

UAB „Saulės grąža“ nuotr.

UAB „Saulės grąža“ patirtis rengiant saulės elektrines

Įmonės veiklos pradžia skaičiuojama nuo 2012 m., o kryptys apima saulės elektrines namams (nuo 2 iki 10 kW galios) ir komercines elektrines (30 kW+) pramonės įmonėms. Per 7 veiklos metus bendrovė įrengė daugiau kaip 400 elektrinių fiziniams asmenims.

Šiuo metu „Saulės grąža“ baigia įrengti didžiausią Baltijos regione komercinę saulės elektrinę, dirba su tarptautiniais projektais Olandijoje, Sakartvele, Malyje, Indijoje, investuoja į naujų pasaulinio lygio produktų gamybą.

„Atstovaujame laiko ir mūsų patikrintiems tiekėjams, todėl galime užtikrinti itin aukštą kokybę už tinkamą kainą. Atlikta klientų apklausa parodė, kad net 95 proc. įmonės klientų teikiamas paslaugas rekomenduotų savo draugams ir kaimynams. Mums tai didelis ir svarbus įvertinimas, kurį stengsimės dar labiau pakelti“, – sako UAB „Saulės grąža“ direktorius Tomas Šimanauskas.

Pasak direktoriaus T. Šimanausko, „Saulės grąža“ savo veikloje visada orientuojasi į kokybę: „Todėl naudojame tik aukštos kokybės komponentus ir saulės elektrinių montavimo medžiagas. Darbus atlieka sertifikuoti specialistai.“

Naujausios veiklos tendencijos

Nuo šių metų rudens „Saulės grąža“ pradės prekiauti naujausiais „Huawei KTL“ inverteriais, skirtais gyvenamiesiems namams. Šis inverteris ypatingas tuo, kad yra sinchronizuotas veikti su optimizatoriais, kurie efektyvina modulio darbą esant šešėliui. Galima dėti optimizatorius ant pavienių modulių. Taip pat prie inverterių bus lengva jungti baterijas energijai kaupti ir kitą papildomą įrangą. Tokio funkcionalumo už tinkamą kainą laukia daugybė vartotojų.

„Saulės grąža“ atstovauja saulės elementams „JA Solar“, patenkantiems į pasaulio stabiliausių ir patikimiausių PV modulių gamintojų pirmąjį sąrašą. Taip pat naudoja Lietuvoje gaminamus PV modulius, kuriuos tautiečiai itin mėgsta. Įmonė yra vieno populiariausių Lietuvoje įtampos keitiklių tiekėjų „Fronius“ atstovė ir serviso partnerė.

Pastaruoju metu populiarėja į stogą integruotų saulės elektrinių sprendimai ir elektrinės vietoj stogo dangos. „Saulės grąža“ siūlo sprendimus, kaip efektyviai įrengti integruotas elektrines ar saulės elementus vietoj stogo dangos.

Daugiau informacijos – www.saulesgraza.lt

saules graza logo

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Vytas

    2021-03-22, 19:55  

    Laba diena .Norėčiau paklausti kas trugdo dabar pateikti paraišką kompensacijai saulės jėgainių .Kas atsakingas , žadėjo sausį pateikti,ne nespėja, vasarį nespėja kova nespėja,kas atsakingas,Ar galėtume suteikti informaciją .tel 37062092367.Lauksiu skambučio.Nesulaukius kreipsius į DELFI redakciją.

Rekomenduojami video